kinowar.com

12 надихаючих українських фільмів, щоб відволіктись від постійної напруги часу війни

Ми розуміємо, зараз далеко не у всіх є можливість не те що подивитись кіно, а навіть зателефонувати рідним чи приготувати їжу. Люди знаходяться в укриттях, деякі місця в стані блокади. Проте, ми спробуємо підтримати тих, хто знаходиться в хоча б умовній безпеці та підтримує нашу армію та усі верстви населення, які потребують допомоги. Через волонтерство, пожертви та заботу про близьких та рідних кожен з нас протистоїть агресору. Окрім фізичного стану дуже важлива психологічна рівновага та віра у власні сили та у нашу перемогу. Саме другу складову будемо намагатися підсилити через українське кіно.

Фільми у добірці будуть різні. Звісно, настрій у всіх разний: хтось не може дивитися будь-що, пов’язане з війною, а хтось навпаки, не бачить можливим переглядати щось розважального характеру. Отже, будемо намагатися задовільнити різні потреби – сподіваємось, кожен знайде у цій статті щось корисне для себе.

Ми зібрали декілька українських фільмів, які в змозі надихнути в ці важкі часи, або принаймні відволікти від важкої психологічної напруги кожного дня війни. Розділимо їх за категоріями.

Надихаючі, але не важкі

ЮКІ (2020)

Режисер Володимир Мула
Автор сценарію Микола Васильков
Оператор Олександр Рощин
У головних ролях: Брюс Драйвер, Вейн Грецкі, Волтер Грецкі, Джефф Чикрин, Джонні Буцик, Едді Шек, Ерік Нестеренко, Кен Данейко, Орест Кіндрачук, Руслан Федотенко

українські фільми, що надихають

Це документальна стрічка про хокеїстів українського походження в найбільшій хокейній лізі світу – НХЛ. Проте вона буде цікава не лише тим, хто цікавиться хокеєм, бо головне тут не гра, а історія нашої країни. Багато гравців Канади та США, у тому числі навідоміший хокеїст в історії Вейн Грецкі, є нащадками емігрантів з України, які намагалися врятуватися від більшовицького режиму та війни. Тепер вони розповідають свої історії та спогади батьків та дідусів про Батьківщину. А Вейн Грецкі підтверджує, що він – українець.

Дивитись онлайн: Megogo (передплата) – megogo.net/ru/view/10821085-yuki.html

 

Мої думки тихі (2019)

Режисер Антоніо Лукіч
Автори сценарію Антоніо Лукіч, Валерія Кальченко
Оператор Ілля Єгоров
У головних ролях: Ірма Вітовська, Андрій Лідаговський

українські фільми, що надихають

Це комедія без тупих жартів та стереотипних гегів. Вона весела, трохи сумна, трохи ностальгічна та викликає у багатьох бажання подзвонити батькам. Молодий звукорежисер намагається знайти рідкісного птаха, щоб записати його спів на аудіо та непогано заробити. Його плани можуть бути успішними, проте несподівано до їх здійснення додається не надто прогнозований партнер – його власна мати.

Дивитись онлайн: Takflix (85 грн) – takflix.com/uk/films/my-thoughts-are-silent

 

Дике поле (2018)

Режисер Ярослав Лодигін
Автор сценарію Сергій Жадан, Наталія Ворожбит, Ярослав Лодигін
Оператор Сергій Михальчук
У головних ролях: Олег Москаленко, Володимир Ямненко, Олексій Горбунов, Руслана Хазіпова, Георгій Поволоцький, Євгенія Муц, Ігор Портянко

українські фільми, що надихають

Екранізація роману “Ворошиловград” українського письменника Сергія Жадана, якого напередодні польська академія наук висунула на Нобелівську премію з літератури. Юнак займається політконсультаціями. Він отримує звістку про те, що тепер він спадкоємець бізнесу старшого брата на Донбасі, старої бензоколонки у рідному містечку. Його зв’язок з цим місцем давно обірвався, тому він планує щонайшвидше продати бізнес та повернутися додому. Але поступово він відчуває тяжіння рідного краю та стає на захист власного спадку. Дуже мотивуючий фільм про те, що не можна бути байдужим до своєї землі, бізнесу, майна, домівки – завжди потрібно боронити своє.

Дивитись онлайн: Sweet TV (7 днів безкоштовного перегляду) – sweet.tv/movie/17698-dike-pole

 

Вусатий фанк (2021)

Режисер Олександр Ковш
Автор сценарію Віталій Бардецький
Оператор Сергій Міщенко

українські фільми, що надихають

Документальна стрічка про золоту епоху української музики, коли з’явилося декілька поп-рок гуртів, за творчістю яких було наблюдати не тільки не соромно, а й дійсно цікаво. Натхнені західною поп-рок сценою 70-х, українські вокально-інструментальні ансамблі почали створювати самобутню яскраву музику, яка помітно відрізнялась від радянського естрадного нафталіну.  «Смерічка», «Світязь», «Арніка», «Кобза», «Візерунки шляхів», «Березень», «Дзвони», «Водограй» та інші у розповіді про вусату фанк-культуру України 70-х.

Дивитись онлайн: Takflix (85 грн) – takflix.com/uk/films/moustache-funk

 

Стоп-Земля (2021)

Режисер Катерина Горностай
Автор сценарію Катерина Горностай
Оператор Олександр Рощин
У головних ролях: Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов, Артем Слюсаренко

українські фільми, що надихають

Пам’ятаєте шкільні часи? Перша закоханість, невизначеність, пошук самого себе, нескінченне спілкування з друзями, дискотеки та майбутнє, яке десь далеко попереду. Якщо пам’ятаєте та хочете знов зануритись у цей стан, або вже давно забули та вам цікаво, чим живуть сучасні старшокласники, обов’язково подивіться цю розповідь, яка ніби й не має чіткого сюжету, проте максимально передає атмосферу нового покоління. Те, що більшість акторів, задіяна у фільмі, не має професійного бекграунду, додає натуральності усьому, що відбувається на екрані.

 

Надихаючі воєнні фільми (якщо вистачить сил)

Черкаси (2019)

Режисер Тимур Ященко
Автори сценарію Тимур Ященко, Роберт Квільман
Оператор Юрій Дунай
У головних ролях: Євген Ламах, Дмитро Сова, Роман Семисал, Вадим Лялько, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Олег Щербина, Михайло Воскобойник, Дмитро Зайченко

українські фільми, що надихають

Ці хлопці посилали русский военный корабль нахуй ще до того, як це стало мейнстрімом. Екіпаж морського тральщика “Черкаси” опинився у скрутному становищі: його заблокували російські війська в бухті Донузлав під час анексії Криму росією. Не дивлячись на загрозу життю, команда не збирається коритися окупантам…

Дивитись онлайн: Megogo (безкоштовно) – megogo.net/ua/view/4674745-cherkasi.html

 

Погані дороги (2020)

Режисерка Наталія Ворожбит
Авторка сценарію Наталія Ворожбит
Оператор Володимир Іванов
У головних ролях: Ігор Колтовський, Андрій Лелюх, Оксана Черкашина

українські фільми, що надихають

П’ять історій про воєнний час, але не про саму війну. Погані дороги на окупованому Донбасі, де перетинаються шляхи українських військових, місцевих жителів, сепаратистів та окупантів. Це суміш драми, трагедії та інколи навіть сумної комедії, що базується на діалогах між зовсім різними людьми. За якість діалогів відповідає одна з найкращих сценаристок сучасного українського кіно, Наталія Ворожбит.

Дивитись онлайн: 1+1 (безкоштовно) – 1plus1.video/pogani-dorogi

 

Кіборги (2017)

Режисер Ахтем Сеїтаблаєв
Авторка сценарію Наталія Ворожбит
Оператор Юрій Король

У головних ролях: Макар Тихомиров, Андрій Ісаєнко, Віктор Жданов, Роман Ясіновський

українські фільми, що надихають

І ще одна сценарна робота Наталії Ворожбит – розповідь про героїчну оборону Донецького аеропорту українськими бійцями, які отримали прізвисько “кіборги”. І знов це фільм про війну, де центральне місце займає не екшн, а діалоги – тонкі, реалістичні, відверті.

Дивитись онлайн: Sweet TV (7 днів безкоштовного перегляду) – sweet.tv/movie/16836-kiborgi

 

Розважальні та надихаючі фільми

Віктор_Робот (2020)

Режисер Анатолій Лавренішин
Авторка сценарію Анастасія Лавренішина

українські фільми, що надихають

Повнометражний мультфільм про дружбу дівчинки і робота. Штучна зірка перестала світити, тому для її ремонту на зорельоті прилетіла подружня пара вчених. Їх донька Вікторія шукала творця Залізної Зірки і познайомилась з роботом. Вона дала йому ім’я Віктор, і він став її другом. Добра фантастична казка з чудовою українською музикою.

Дивитись онлайн: Sweet TV (7 днів безкоштовного перегляду) – sweet.tv/movie/22425-viktor-robot

 

Припутні (2017)

Режисер Аркадій Непиталюк
Автори сценарію Аркадій Непиталюк, Роман Горбик
Оператор Олександр Рощин
У головних ролях: Дмитро Хом’як, Ніна Набока, Альона Узлюк, Юлія Врублевська

українські фільми, що надихають

Сучасна українська комедія без штампів та заїжджених тем. Глибока провінція, сільський колоріт та справжні люди, які живуть у постійних складностях, конфліктах та самотності. Таксист Юрко надто брутальний, щоб замислюватися над подібними матеріями, але вони торкаються кожного. Під супровід потужних матюків долі Юрка та трьох жінок перетинаються – дуже смішно, дуже чесно, дуже актуально.

Дивитись онлайн: Megogo (безкоштовно) – megogo.net/ua/view/3580601-priputni.html

 

Гуцулка Ксеня (2019)

Режисер Олена Дем’яненко
Автор сценарію Олена Дем’яненко
Оператор Дмитро Яшенков
У головних ролях: Варвара Лущик, Максим Лозинський, Ігор Цішкевич, Катерина Молчанова, Олег Стефан

українські фільми, що надихають

Український мюзікл на екрані за мотивами однойменної оперетти. Щоб успадкувати батьківські статки, американцю потрібно одружитися з українкою. Він приїжджає у Ворохту і знайомиться з гуцулкою Ксенею – і далі все йде вже не за планом. Dakh Daughters додають потужності у музичному супроводі.

Дивитись онлайн:  Kyivstar TV (безкоштовно) – tv.kyivstar.ua/ua/movie/610104f3e4742567ad1ed0ae-2019-gutsulka-ksenya

 

Герой мого часу (2018)

Режисерка Тоня Ноябрьова
Авторка сценарію Тоня Ноябрьова
Оператор Тато Котетішвілі
У головних ролях: Євген Бушмакін, Олег Шевцов, Олександр Ярема, Людмила Пахолок, Мері Орел, Наталка Яковлева, Марина Шевченко, Валентина Медова, Соня Забуга

українські фільми, що надихають

І ще одна комедія – без надривного сміху, але з відучттям дійсно гарного гумору. Жорик приїжджає до Києва, щоб підкорити столицю та зайняти своє місце під сонцем. Він порядний, сумлінний та щирий, проте шлях до успіху видається надто довгим. С часом, він не розуміє, чи варто намагатися знов і знов йти на штурм неприступного міста, чи щастя зовсім в іншому.

Дивитись онлайн: Sweet TV (7 днів безкоштовного перегляду) – sweet.tv/movie/17048-geroy-mogo-chasu

Читайте також:

Найкращі фільми України за 30 років Незалежності

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі