kinowar.com

12 найкращих фільмів Наталі Портман

 13.07.2022  Актори, Новини, ТОП

Найкращі ролі Наталі Портман

Наталі Портман ми вперше побачили на екрані ще дитиною в кримінальному трилері “Леон”. Мабуть, однієї такої ролі достатньо, щоб сказати, що кар’єра акторки вдалася. Але вона не зупинилася на цьому і була достатньо обачною у виборі ролей надалі. Звісно, це не застрахувало від невдач (це просто неможливо), але головне, що було дуже багато сильних ролей, образів, фільмів. Сьогодні пригадаємо 12 таких робіт.

Якщо роль Портман була не надто великою, але фільм став потужним хітом, ми згадаємо його у цій добірці. І навпаки, якщо фільм не був надто успішним, але роль акторки була цікавою, то ми також включимо таку роботу до списку.

Отже, kinowar.com представляє 12 найкращих фільмів Наталі Портман. Оскільки рекламні надходження зменшилися майже до нуля, ми будемо вдячні, якщо ви зможете підтримати наш сайт – переходьте за посиланням.

Хешер (Hesher) 2010

найкращі фільми Наталі Портман

Нестандартне кіно із максимально нестандартним Джозефом Гордон-Левіттом. Одного разу його герой оселяється у будинку маленького хлопчика та його батька і бабусі. Він стає старшим товаришем для пацана, його фантазія виходить далеко за межі того, що він міг би собі уявити. Тож патлатий хлопець затягує молодшого у пригоди, а героїня Наталі Портман намагається його захистити.

Фільм насичений музикою гурту Metallica – і не просто супроводжувальним звуковим рядом, а справді продуманою частиною картини. Та й саме лого назви стрічки виконано у стилі бенду (чи потрібно казати, що всі вчинки головного героя ніби з’являються з атмосфери треш-металу).

 

Ще одна з роду Болейн (The Other Boleyn Girl) 2008

найкращі фільми Наталі Портман

Історична костюмована драма. Двох сестер Болейн грають Наталі Портман та Скарлетт Йоганссон. Героїню Портман, Анну, батько віддає у коханки королю, щоб покращити своє положення при дворі. Але Генриху VIII більше подобається її сестра, заміжня Марія (Йоганссон). Він призначує її фрейліною королеви. В результаті обидві сестри розділяють ліжко з королем, обидві змагаються за його увагу, але отримати право на трон може тільки одна.

У сестер різне відношення до боротьби за владу, і Портман грає ту, яка не має сумнівів щодо методів її досягнення. Навіть якщо рідна сестра стане на її шляху, ціль залишиться незмінною.

 

Джекі (Jackie) 2016

найкращі фільми Наталі Портман

Ще одна історична (і біографічна) драма, але вже куди більш близьких часів. Перша леді США, жінка Кеннеді, яка була улюбленицею нації (а потім нація не сприйняла окремі її вчинки та голосно її засудила). Режисер Пабло Ларраін розповідає історію Жаклін Кеннеді (Джекі – це її прізвисько) у один з найважчих для неї періодів – відразу після вбивства чоловіка. Історія нелінійна, вона обертається навколо поховання, вбивства, підготовки поховання, а також інтерв’ю, яке журналіст взяв у першої леді після цих трагічних подій. Співпадіння образу Жаклін та Портман на екрані зачаровує, хоча не варто сподіватись на документальну точність – режисер намагався передати ті почуття, які охопили жінку під час жахливої втрати.

 

Холодна гора (Cold Mountain) 2003

найкращі фільми Наталі Портман

Один з найвизначніших фільмів для портфоліо Ніколь Кідман та Джуда Лоу. У Портман тут куди менша роль, але також яскрава та драматична. Історія пари (Кідман та Лоу), яку розлучила громадянська війна США. Персонаж Лоу відправляється на фронт, а потім довго шукає шлях повернення назад. На цьому шляху він зустрічає різних людей із різними долями, і одна з них – молода солдатська вдова (Портман), яка залишилась із немовлям. Вона приймає неочікуваного гостя, а ранком він захищає її від солдат, що шукають, кого можна вбити та де можна поїсти. Це лише епізод на довгому шляху додому, і поступово глядача охоплює передчуття трагічної кінцівки.

 

Близькість (Closer) 2004

найкращі фільми Наталі Портман

Наталі Портман у ролі стриптизерки – це щось досить неочікуване, з урахуванням того, наскільки вона ретельно обирає ролі. Втім, це не еротичне кіно, а психологічна драма про сплетення доль чотирьох людей. Усі їх зустрічі випадкові, але вони впливають на їх подальше життя. Спочатку персонаж Джуда Лоу випадково знайомиться з героїнею Портман після того, як її збиває авто. Згодом вони стають коханцями, але за якийсь час він починає фліртувати з фотографинею (Джулія Робертс), а потім і настійливо переслідувати її з бажанням зустрічатися. Нарешті Лоу у віртуальному чаті задля жарту зводить фотографиню та персонажа Клайва Овена – і вони справді починають зустрічатись у реальному житті. Тепер цей любовний квадрат ладний вибухнути у будь-який момент.

 

«V» означає Вендетта (V for Vendetta) 2006

найкращі фільми Наталі Портман

Після “Матриці” у Вачовскі був ще один знаковий фільм. Антиутопія за однойменним коміксом Алана Мура, який надихався знаменитим віршем про бунтівного Гая Фокса, про одинака, який повстав проти системи та показав власним прикладом, що заради власної свободи варто боротися, навіть якщо влада здається непереможною.

Бунтівник, що ховає обличчя за маскою, рятує журналістку (Портман) від поліції, але потім починається жорстоке її переслідування. Дівчині доведеться пройти крізь важкі випробування (і поголена голова – це лише початок), щоб зрозуміти, хто каже правду та чия боротьба має значення.

 

Анігіляція (Annihilation) 2018

найкращі фільми Наталі Портман

Блискучий фантастичний трилер режисера і сценариста Алекса Ґарленда (на його рахунку також “28 днів потому” та “Ex Machina”), який отримав добряче хейту та нерозуміння, хоча заслуговує на куди більшу увагу з боку шанувальників жанру. Після падіння метеорита навколо нього утворюється загадкова зона, що постійно збільшується. Ті, хто заходили до неї, щоб дослідити, або не повертаються, або повністю змінюються. Так відбулося і з чоловіком Портман (його грає Оскар Айзек), а тому було вирішено відправити до зони саму героїню Портман, враховуючи її профіль біологині, разом ще з трьома жінками-фізікинями.

Якщо глядач сподівається, що це буде супер-загін, який зможе зробити те, що до того не вдавалося зробити армії та науковцям, його чекає багато сюрпризів. Адже правил гри у цій зоні немає, все постійно змінюється. До того ж, у кожної з жінок власна мотивація погодитись на цю подорож, що безпосередньо впливає на місію.

А ще Наталі Портман у цьому фільмі магнетично красива на тлі загадкової природної аномалії.

 

Привиди Ґойї (Goya’s Ghosts) 2006

найкращі фільми Наталі Портман

Останній фільм великого чеського режисера Мілоша Формана. Кінець 18 століття в Іспанії. Часи інквізиції не були дружніми ні до кого, але жінки були абсолютно беззахисними перед церквою. Коли муза художника Франсиско Гойї (Наталі Портман), який мав прихильність іспанського королівського двору, потрапляє у темницю, великий портретист (Стеллан Скашгорд) намагається звільнити її. Він звертається до знайомого священика (Хав’єр Бардем), який має вплив у церковному світі, але у нього з’являються власні почуття до дівчини та власні мотиви не звільняти її. Тому усім трьом доведеться пройти неабиякі трансформації у подальшому житті, на які вони навряд чи чекали.

У фільмі Формана, як завжди, немає стандартної схеми та передбачуваних ходів – і при цьому є постійне передчуття загрози та наближення трагедії. Неважливо, чи вона насправді станеться, найбільш на глядача впливає ця напружена атмосфера, що не залишає у спокої до фіналу.

 

Зоряні війни: Епізод 1 – Прихована загроза (Star Wars: Episode I – The Phantom Menace) 1999 | Зоряні війни: Епізод 2 – Атака клонів (Star Wars: Episode II – Attack of the Clones) 2002 | Зоряні війни: Епізод 3 – Помста сітхів (Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith) 2005

найкращі фільми Наталі Портман

Портман точно не виглядає як акторка, що буде зніматися у франшизах, навіть успішних (взагалі вона не тяжіє до кіно комерційного), але дві гігантські франшизи все ж таки мали за щастя отримати Наталі – всесвіт Марвелу з фільмами про Тора та Зоряні війни. Провідна роль принцеси Амідали дісталася саме тій дівчині, якій було варто довірити такий важливий образ. Адже незважаючи на те, що “Зоряні війни” – це добра казка, історія, яку розповідає сага, про дуже серйозні речі. Шість епізодів світу, створеного Джорджем Лукасом, намагаються дати відповідь на запитання, як хороша людина стає поганою.

Головний персонаж тут Енакін Скайвокер, який і проходить цю еволюцію. Але саме Падме є тією ланкою, яка все єднає: запальний характер героя, рання втрата матері (трагедія, що підсилює чутливість юного Скайвокера), близькість до своєї коханої і страх втратити тепер вже її. Саме тому Енакін стає вразливим і слабким – тепер для Палпатіна схилити його на Темну сторону лише питання часу.

У першому епізоді Енакін ще зовсім малий, Падме для нього чарівна недосяжна принцеса, що помітно старша за нього.

найкращі фільми Наталі Портман

Але у другому епізоді герої зближуються, незважаючи на заборону подібних зв’язків для джедаїв. Тепер Енакін наближується до катастрофи, адже він втрачає матір та стає надто чутливим для небезпеки тих, хто йому не байдужий.

найкращі фільми Наталі Портман

Третій епізод – трагедія перетворення Енакіна на Дарта Вейдера. Падме вимушена спостерігати, як хлопчик, якого вона знала та чоловік, якого вона кохала, стає монстром, що пізніше буде вселяти страх в серця всієї галактики.

 

Леон (Léon) 1994

найкращі фільми Наталі Портман

Початок кар’єри Наталі Портман. Цікаво, що проект не планувався Люком Бессоном як щось фундаментальне – це була спроба швидко щось зробити між більш вагомими фільмами. Але вийшло навпаки. Саме ці ролі Портман та Жана Рено глядачі запам’ятали. Як і у згаданих вище “Зоряних війнах”, головним подразником споминів про це кіно є трагедія. До втрати повинна сформуватися прив’язаність. Саме це виникає поміж зовсім різними персонажами кримінального трилеру французького режисера.

Леон – це суворий кілер-самітник, який має власний кодекс (і у ньому немає місця для маленьких дівчат у його житті). Матильда і є тією дівчинкою, родина якої стає жертвою продажних копів, і вона шукає порятунку у будь-кого, хто зможе її прихистити. Несподіваний дует зближується, Леон навіть починає навчати Матильду своєму ремеслу. І коли вже здається, що перед нами наступна професійна вбивця, у ці дивні відносини втручається демонічний персонаж Ґері Олдмена і забирає відчуття безпеки у обох.

 

Сутичка (Heat) 1995

найкращі фільми Наталі Портман

Багато хто вже не пам’ятає, але Наталі Портман встигла з’явитися і у культовій стрічці Майкла Манна “Сутичка”. Звісно, її роль досить невелика, та й увага прикута в першу чергу до персонажів Роберта Де Ніро та Аль Пачіно (чи принаймні до лінії відносин Вела Кілмера та Ешлі Джад). Але при цьому вона додає важливу складову у побудову відносин черствого детектива у виконанні Пачіно зі своєю жінкою.

Для нього (як і для його візаві у виконанні Де Ніро) є тільки одна пристрасть – робота. Вони більше нічого не вміють, а у своїй справі обидва майстри. Але при цьому, оскільки вони живі люди, у них є ті, до кого вони прив’язані. У Де Ніро це кохана жінка, з якою він не так давно познайомився. У Пачіно це жінка та її донька. Коли вона вчиняє спробу самогубства, немає місця черствості. Він переживає так само, як і її мати, і щосили намагається її врятувати. А коли небезпека минула і потрібно переслідувати головного підозрюваного, він залишає доньку на мати – у Де Ніро немає подібної розкоші. Він повинен у разі небезпеки кинути все, до чого прив’язаний, та бігти, щоб врятувати себе. І у цьому головна відмінність цих двох дуже схожих чоловіків.

 

Чорний лебідь (Black Swan) 2010

найкращі фільми Наталі Портман

Мабуть, найбільш глибокі роль та фільм для Наталі Портман. Світ балету – жорстокий, для того, щоб потрапити на вершину, потрібно пережити роки виснажливих тренувань та фізичних навантажень. Але не фізичні випробування найбільш важкі (і власне, про це і фільм). Балет, як і будь-яке мистецтво, є засобом самовираження. Артист залучає публіку до власних переживань, до свого світосприйняття, до того, що він відчуває, чому він переживає стосовно певних речей. Але для того, щоб занурити глядача у власну драму, треба мати її всередині. Інакше наймайстерніший танок буде лише набором рухів, нехай і професійно виконаних.

Саме пошуками цієї внутрішньої драми займається героїня Наталі Портман після того, як їй пояснює сутність балету її наставник (Венсан Кассель). Любов, пристрасть, розчарування, біль, жаль, журба – щось повинно бути присутнім всередині, щоб пізніше на сцені показати те, що буде резонувати з публікою. Чи спроможна досягти довершеності балерина та чи варто це тих жертв, які вона принесе на шляху до неї?

Читайте також:

Найкращі ролі Еви Грін

Найкращі ролі Руні Мари

Найкращі ролі Скарлетт Йоганссон

Найкращі ролі Ані Тейлор-Джой

Найкращі ролі Дакоти Джонсон

Найкращі ролі Олівії Вайлд

Найкращі ролі Марго Роббі

Найкращі ролі Ани де Армас

Найкращі ролі Анджеліни Джолі

Найкращі ролі Віри Фарміги

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі