Найкращі фільми Джуда Лоу
У Джуда Лоу більше 80 ролей у кіно та серіалах. Він грав у комедіях, драмах, біографічних фільмах, фантастиці та втілював найрізноманітніші образи, у тому числі такі культові як доктор Ватсон чи професор Дамблдор. Та якщо стрічки про молодого Дамблдора виявились, скоріше, розчаруванням, у глядачів з’явилася маса приводів полюбити актора у інших роботах. Він зваблює, смішить, змушує плакати та знов зваблює.
Сьогодні ми згадаємо найкращі фільми за його участі. При цьому роль Джуда Лоу повинна бути достатньо помітною (навіть якщо другорядною). Ми будемо враховувати одночасно і те, наскільки гарним є фільм, і те, наскільки потужно у ньому зіграв британець. Отже, у добірці можуть бути дещо слабші фільми, але з чудовим Джудом Лоу, або навпаки, не настільки помітна роль Лоу, але сам фільм є дуже класним.
Список буде постійно оновлюватись.
Отже, kinowar.com презентує найкращі фільми за участі Джуда Лоу.
15. Шпигунка (Spy) 2015
Навряд чи Джуда можна назвати комедійним актором. Але час від часу він звертається до цього жанру – і робить це так само професійно. У цій комедії головну роль відведено Меліссі Маккарті, яка працює у бек-офісі спецслужби та закохана у досвідченого агента, якого грає Лоу. А він у свою чергу демонструє майстер-клас в усьому (пародійне втілення усіх кіношних шпигунів від Джеймса Бонда до Джонні Інгліша). Третій (але не зайвий) у цій шпигунській комедії – Джейсон Стейтем.
14. Гніздо (The Nest) 2020
Багатьом глядачам ця сімейна драма не сподобалась. І це зрозуміло, тут немає несподіваних поворотів або непередбачуваного шокуючого фіналу. Це фільм про те, як у гонитві за власними мріями, які часто не базуються на чомусь конкретному, людський облік спотворюється, і близька людина вчиняє те, чого ти від неї зовсім не очікуєш. Пиха, зневага до оточуючих, якщо вони не належать до богеми, надмірні очікування від власної кар’єри, нарцисизм, інфантильність. Так, у цьому фільмі ми бачимо, напевне, найогиднішого Джуда Лоу за всю його фільмографію.
13. Ґаттака (Gattaca) 1997
Фантастичний фільм про світ майбутнього, де наука подолала недосконалості людського організму, а тому тепер непотрібно народжувати природнім шляхом. Усе передбачено, усі чітко розуміють власні можливості, а тому, скажімо, польоти у космос лише для обраних – усе підтверджує програма. Помилок більше не існує… або існують? Суспільство без помилок неможливе, навіть досвідчені науковці помиляються, що вже казати про бюрократичну систему. Її і намагаються обманути персонажі Ітана Гоука та Джуда Лоу, які використовують одне одного: “ідеальний” запис одного та жагу до сверхдосягнень іншого. Звісно, це означає, що обидва у постійній загрозі бути викритими та покараними…
12. Близькість (Closer) 2004
Історія двох пар, які перетинаються спершу, щоб створити любовний трикутник, а потім і цільний квадрат. Персонаж Лоу познайомився з героїнею Наталі Портман випадково, коли її збило таксі на дорозі, а він потім доставив її у лікарню. Ще двоє учасників любовних пригод – Клайв Овен та Джулія Робертс. Їх долі сплітаються у чудернацький спосіб – флірт, віртуальне знайомство, наполегливе залицяння, спроба видати себе за іншу персону та багато інших непередбачуваних та експресивних подій. Наслідки у історії, де всі думають головою в останню чергу, можуть бути драматичними та навіть трагічними, особливо з урахуванням того, що усі учасники відносин кажуть один одному не всю правду.
11. Відпочинок за обміном (The Holiday) 2006
Як автори змогли зробити звичайну романтичну комедію такою цікавою, чіпляючою, теплою, пам’ятною та небанальною? Чи багато ромкомів ви передивляєтесь вдруге чи втретє? Здається, “Відпочинок за обміном” є у цьому списку винятків. Ділова жінка у США (Кемерон Діас) та письменниця у Англії (Кейт Вінслет) однаково нещасні у особистому житті. Вони знайомляться у інтернеті та вирішують помінятись житлом на Різдво – а отже, отримати шанс на нове кохання і нове життя. Британка зустрічає у США неймовірного Джека Блека (а ще ветерана кіноіндустрії Елая Воллака), а американка в Британії бачить чарівного Джуда Лоу…
10. Проклятий шлях (Road to Perdition) 2002
Джуд Лоу грає найманця, від якого неможливо врятуватися. Він дуже дорого оцінює свої послуги, але воно того варте. Чи вдасться герою Тома Генкса стати виключенням? Чи зможе він врятувати себе і єдину дитину, що залишилась, від цього холоднокровного монстра? Важко сказати, адже його переслідує мафія, частиною якої він сам був. Але коли вибір постає між рідним сином та тим, кого ти прийняв у родину, бос (Пол Ньюмен) обирає рідну кров (Денієл Крейґ). Нехай його рідний син і став причиною усіх негараздів, які відбуваються навколо.
9. Слідчий (Нишпорка) (Sleuth) 2007
Майкл Кейн грає популярного письменника детективного жанру. До нього приходить Джуд Лоу, який вимагає надати його дружині розлучення, адже вони давно зустрічаються. Письменник погоджується, але за умови того, що юний красень прийме участь у певній авантюрі, після чого він отримає мільйон. Лоу погоджується – і далі починається трилер, який вимотує обох суперників. Важко уявити, хто стане переможцем, та що саме буде означати ця перемога.
“Слідчий” 2007 року є ремейком. Цікаво, що у фільмі 1972 року (оригінальна назва та сама, переклад може бути наведено як “Гра навиліт”) роль молодого нахаби грає сам Кейн, а через 35 років він вже у ролі досвідченого письменника. У старому фільмі його грає легендарний Лоуренс Олів’є.
8. Вайльд (Wilde) 1997
Біографічна драма про письменника та поета Оскара Вайльда. Його зіграв Стівен Фрай, а Джуд Лоу зіграв одне з його захоплень та одночасно джерело нескінченних проблем. Якщо перші романи Оскара з чоловіками були захоплюючими, вони додавали йому сил та натхнення, позитивно впливали на його творчість, то згодом, захопившись юнаком неймовірної краси, Вайльд отримав все те, що присутнє у людських стосунках з негативного боку. Скандали, ревнощі, а згодом і проблеми із законом та суспільством. Історія пристрасті та страждань за реальними подіями з чудовим акторським складом.
7. Зараза (Contagion) 2011
Потрібно було, щоб пройшла майже декада, щоб цей фільм Стівена Содерберга оцінили належним чином. Коли світ накрила пандемія ковіду, ті, хто вперше подивився цей опус режисера, були вражені тим, як точно він вгадав послідовність подій декілька років тому. Те саме походження вірусу, той самий ареал розповсюдження, ті самі канали розповсюдження, такі самі реакції урядів та мирних жителів, от тільки вірус куди більш смертельний. Якщо захворів – вважай, помер. І на тлі загальносвітового лиха знаходяться такі от персонажі, як герой Джуда Лоу. Він паразитує на чужих страхах, набиває собі підписників, а потім монетизує їх увагу через джинсу, яка вигідна фармацевтичним компаніям.
Пам’ятаєте, трохи вище ми писали про найогиднішого Джуда Лоу у кар’єрі (коли розповідали про фільм “Гніздо”)? Цей Лоу міг би з ним в огидності посперечатися.
6. Холодна гора (Cold Mountain) 2003
Ще один зірковий акторський склад у екранізації однойменного роману Чарльза Фрейзера режисера Ентоні Мінгелли (який раніше також поставив “Англійський пацієнт”). У притаманному собі епічному стилі Мінгелла розповідає історію стосунків двох молодих людей (Джуд Лоу та Ніколь Кідман), які були розірвані на самому початку через війну. Війна між Півднем та Північчю була довгою та жорстокою, а отже повернення до коханої затягнулося.
У фільмі також задіяні Рене Зеллвегер, Філіп Сеймур Гоффман, Наталі Портман, Дональд Сазерленд, Кілліан Мерфі, Брендан Глісон, Джованні Рібізі, Рей Вінстон, Чарлі Ханнем.
5. Готель «Ґранд Будапешт» (The Grand Budapest Hotel) 2014
Роль Джуда Лоу у фільмі не дуже велика, проте цей фільм Веса Андерсона настільки гарний та зворушливий, що він не міг не потрапити до цієї добірки. Лоу грає Автора, письменника, який пригадує свою давню подорож до готеля, де працювали дивні персонажі, у кожного з яких була історія, гідна видання окремої книги. Мосьє Ґустав (Рейф Файнз), який пишається своїм винятковим сервісом (у тому числі для літніх подруг, постояльців готелю) та вимагає того самого від усіх працівників, Зеро Мустафа (молодого зіграв Тоні Револорі, а старого вже Фарід Мюррей Абрахам), який прийшов на позицію портьє, а згодом став власником цього готелю, його кохання Агата (Сірша Ронан), злий Дмитрій Дезґоф унд Таксіс (Едрієн Броуді), його суворий підручний Джоплінґ (Віллем Дефо) та багато-багато інших. Це трагікомедія, яка під час перегляду змушує сміятись, але потім залишає трохи світлого суму (як часто буває у Андерсона).
4. Шерлок Холмс (Sherlock Holmes) 2009 | Шерлок Холмс: Гра тіней (Sherlock Holmes: A Game of Shadows) 2011
Ідеальне влучення у образ. Звісно, ми пам’ятаємо і інших хороших Ватсонів, бо загалом їх було дуже багато (наприклад, Мартін Фріман). Але коли Гай Річі збирався зробити Холмса з голлівудським акцентом (до того ж більше сходим на бойовик, ніж на класичний детектив), були побоювання, що звичні образи можуть трансформуватися настільки, що загальна атмосфера фільму від цього програє. Але режисер та Джуд Лоу знайшли спосіб показати щось нове, але при цьому зберегти магічність найціннішого “номера два” у детективних історіях – чесного, сумлінного, запального та вразливого. Більш того, ходяча харизма Роберт Дауні-молодший хоч і забирав основну увагу на себе, все ж залишив достатньо простору для свого напарника.
Другий фільм вийшов не гіршим за перший (що буває не так часто), а тому і третій ми чекаємо з нетерпінням (вже дуже довго, майже як новий “Аватар”, але при цьому новий “Аватар” ми побачимо раніше).
Втім, оскільки події будуть відбуватися після Рейхенбахського водоспаду, то пауза у розповіді виглядає цілком логічною (щоправда, у Конан Дойла це було п’ять років, а не чотирнадцять).
3. Геній (Genius) 2016
Фільм, що пройшов повз широкого загалу, незважаючи на зіркове тріо у головних ролях – Джуд Лоу, Колін Ферт та Ніколь Кідман. Нічого дивного у цьому немає, це не детектив і не трилер. Біографічна історія, де головний герой навіть не письменник, а його агент – для кого це стане достатнім приводом, щоб піти у кіно?
Редактор Максвелл Перкінс (Ферт), який працював і з Гемінґвеєм, і з Френсісом Скоттом Фіцджеральдом, дає шанс молодому письменнику, якому відмовили усі інші видавництва (Томас Вулф – його роль виконує Джуд Лоу). Спочатку редактор стикається з проблемою надвеликого тексту (одразу після виходу першого роману автор приносить новий твір на 5 000 сторінок). Але потім проблем стає більше – слава, алкоголь, погіршення відносин у шлюбі, все це стає тягарем, який молодому та дуже плодовитому письменнику навряд чи вдасться витягти самотужки.
Також у фільмі знялися Домінік Вест (“Дроти”), Гай Пірс, Лора Лінні і Ванесса Кірбі.
2. Талановитий містер Ріплі (The Talented Mr. Ripley) 1999
У першій екранізації роману Патриції Гайсміт «Талановитий містер Ріплі» – франко-італійському «На яскравому сонці» – роль Ріплі виконував Ален Делон. У другій ця роль дісталася Метту Деймону. Джуд Лоу зіграв сина багатія Дікі Ґрінліфа, чий стиль життя та гроші настільки приваблюють Ріплі, що згодом це стає причиною трагедії. Втім, не можна сказати, що глядач відчуває значне співчуття до Дікі, адже той поводиться як покидьок і з новими та старими друзями, і з власною дівчиною Мардж (Гвінет Пелтроу). Один злочин притягує інший, спроба відвести від себе підозру призводить до ще гірших наслідків. Не ставати на шлях обману та життя поза законом – це аксіома нормального існування, але її так легко порушити, коли у очах блиск золота та богемного світу.
1. Молодий Папа (The Young Pope) 2016 | Новий Папа (The New Pope) 2019-2020
Це винятковий серіал від Паоло Соррентіно, і став він таким не в останню чергу завдяки винятковому перформансу від Джуда Лоу. Його чарівна зовнішність філігранно вписалася у бачення режисера того, як потрібно знімати кіно, коли кожен кадр можна роздруковувати та поміщати у рамку. Ідеальний Лоу, що виглядає як справжній божий посланець, шокує Ватикан своєю революційною поведінкою. І справа не в тім, що він курить цигарки (так само естетично, як він робить все інше). Він піддає сумніву буквально все – віру, бога, кардиналів, відношення суспільства до церкви та роль її у наші часи, а тому немає жодної хвилини відпочинку для працівників Ватикану.
На повернення серіалу чекали майже три роки – і Соррентіно знов не розчарував. Він погрався з публікою у трейлері та обдурив нас усіх. Джуд Лоу з’являється набагато пізніше (але дуже ефектно), ніж усі очікували, а тим часом його справу продовжує Джон Малковіч. І якщо ви ставили питання у першому сезоні – “чи є Ленні Белардо шарлатаном”, то у другому сезоні для цього ще більше приводів. Втім, якщо ви цікавились, чи є він святим або дивом, то приводів запитати це знов у другому сезоні також дуже багато. Саме тому продовження не розчарувало – режисер продовжує грати з глядачем та створювати одну ілюзію за іншою.
Візуальний ряд та саундтреки можна розбирати окремо – особливо з урахуванням чудової фізичної форми Джуда Лоу та його сяючих плавок. Певно, третього сезону вже не буде, але ми б залюбки його переглянули (навіть без Джуда), адже роль кардинала Анджело Воєлло (Сільвіо Орландо) стала куди більш важливою, і у можливому продовженні шоу він міг би сяяти не гірше за плавки Джуда Лоу.
Дивіться також:
Найкращі (та найгірші) фільми Ідріса Ельби
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom