kinowar.com

16-й фестиваль «Вечори французького кіно» оголосив програму

Подія відбуватиметься з 12 до 21 лютого в онлайн-форматі безкоштовно. Традиційно до програми увійшли найкращі французькі прем’єри.

Вечори французького кіно

Вечори французького кіно – це фестиваль, який щорічно відкриває глядачам найсвіжіші роботи французького кінематографу. Зазвичай він відбувається в Києві та найбільших містах України, проте цьогоріч кіноогляд буде доступний для мешканців усієї країни онлайн на сайті frenchevenings.com.ua. Перегляд стрічок безкоштовний.

Організатори фестивалюФранцузький Інститут в Україні та компанія «Артхаус Трафік». Ексклюзивний партнер кіно та інновацій – UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Очистити історію

До програми увійшла комедія «Очистити історію», лауреат «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю 2020. Вона розповідає про трьох мешканців провінційного містечка, життя яких підпорядковані новітнім технологіям і переплетені з соціальними мережами. Та Інтернет приховує в собі чимало небезпек: розлучену Марі шантажують сексуальними знімками, донька батька-одинака Бертрана стала жертвою кібербулінгу, а водійку таксі Крістін дратує брак позитивних відгуків клієнтів. Утрьох вони кидають виклик Інтернет-гігантам і звертаються до хакера по допомогу.

Лише тварини

Також у програмі – детективний трилер «Лише тварини». За сюжетом під час снігової бурі в околицях альпійського селища зникає багата парижанка Евелін Дюка. До цієї таємничої події несподіваним чином причетні кілька осіб: фермер і його дружина; молода офіціантка, яка страждає від нерозділеного кохання; місцевий самітник, а також шахрай-африканець, який ніколи не бував поза межами своєї батьківщини й уклав союз із духами зла. За роль у фільмі акторка Надя Терешкевич отримала Премію Токійського міжнародного кінофестивалю 2019.

ДНК

Драма «ДНК» розповідає про дівчину на ім’я Неж, яка після смерті свого дідуся отримує неочікувані результати генетичного тесту. Вона вирішує дослідити своє коріння й відновити зв’язок із дідусевою батьківщиною – Алжиром. Головні ролі в картині виконали Фанні Ардан («Кафе бажань», «Париж, я люблю тебе») та Луї Гаррель («Мрійники», «Молодий Годар»). Фільм було номіновано на Приз глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2020.

Правда

У сімейній драмі «Правда» події розгортаються довкола стосунків французької кінозірки Фаб’єн (Катрін Денев) та її доньки (Жульєт Бінош), яка приїхала до матері в Париж. Фаб’єн саме випускає в світ мемуари під назвою «Правда», проте нічого правдивого її донька в них не знаходить. Та відомій акторці не до того – вона готується до нової ролі, яка напрочуд добре віддзеркалює її справжню сім’ю, в якій колючими дотепами приховують любов, а брехнею – ніжність. Фільм був номінований на Приз глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2019 та «Золотого лева» Венеційського кінофестивалю 2019.

відчайдушні втікачі Adieu les cons

Ще однією комедією в добірці стала стрічка «Відчайдушні втікачі». За сюжетом Сюзі дізнається про свою смертельну хворобу. Часу залишилось обмаль, і тепер вона нарешті може зробити те, чого давно хотіла. У компанії двох дивакуватих чоловіків вона вирушає у довгу і захопливу мандрівку. На них чекає незабутній і карколомний квест. Ролі в картині виконали Віржині Ефіра («У ліжку з Вікторією»), Ніколя Мар’є («99 франків») та Альбер Дюпонтель із Філіппом Юшаном (обидва відомі з фільму «До побачення там, нагорі»).

У 2021 році «Вечори французького кіно» відбудуться вже вшістнадцяте. Стрічки з програми фестивалю можна буде переглянути з 12 до 21 лютого мовою оригіналу з українськими субтитрами на сайті frenchevenings.com.ua безкоштовно.

Медіапартнери фестивалюFrance 24Український тижденьWoMoMindОтдохни!Kinowar

Коментарі