kinowar.com

25 головних фільмів про наркотики

 17.11.2022  Жанри, Новини, ТОП

Найкращі фільми про наркотики, наркоманів, наркозалежність, наркобізнес та наркомафію

Однією із найпомітніших проблем в кіно (як і у житті) залишаються наркотики. Для режисерів у такому кіно є все необхідне: неконтрольоване бажання, змінена свідомість, драма сімей та близьких, а найчастіше – драматична розв’язка. Наркомани рідко стають щасливими надовго, за щастя завжди потрібно платити. Багато талановитих людей померли через пристрасть до наркотиків, багато життів були поламані, а світ, напевно, не побачив ще безліч блискучих витворів мистецтва.

З іншого боку, можливо, саме наркотики у деяких випадках допомогли видатним акторам, музикантам, письменникам та художникам створити те, чим ми насолоджуємось і досі. Але це тема зовсім іншого обговорення (і нескінченної дискусії, де ми впевнено можемо сказати лише одне: наркотики – це дуже погано). Сьогодні ми хочемо розповісти про найрізноманітніші, найяскравіші і найбільш вражаючі фільми про наркотики. Порядок стрічок у добірці значення не має.

На голці (Trainspotting) 1996

Режисер Денні Бойл
В головних ролях Юен Макгрегор, Юен Бремнер, Джонні Лі Міллер, Кевін Маккід, Роберт Карлайл, Келлі Макдональд
Бал IMDb 8.1

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Класична сповідь наркомана за безсмертним романом Ірвіна Велша у режисурі Денні Бойла. Найточніша інсайдерська інформація, загорнута в ідеальний сценарій трешу з чудовою грою акторів і музичним супроводом. Цей фільм для багатьох став культовим, бо дуже точно передав настрій цілого покоління людей, які втомилися від краси та досконалості світу. Це про людей, які обрали неясність і хаос, вибрали валятись на підлозі у заплюваній квартирі, галюцинувати у притоні з невідомими людьми. З іншого боку, нічого вони не обирали. Вони просто не мали вибору.

 

Обличчя зі шрамом (Scarface) 1983

Режисер Браян Де Пальма
В головних ролях Аль Пачіно, Мішель Пфайфер, Стівен Бауер, Роберт Лоджа, Мері Елізабет Мастрантоніо
Бал IMDb 8.3

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Історія кубинського хлопця, який у результаті революції був змушений покинути батьківський дім. І почалось. Бензопили, розбірки, повага, становлення, любовна історія та катарсис. Світ злодія, якого вам шкода, якому ви співчуваєте. Можливо тому, що це Аль Пачіно, а може й тому, що порок на екрані часто дуже привабливий та чарівний (на відміну від життя). Браян Де Пальма безперечно увійшов в історію кінематографа з цим фільмом, що давно отримав статус культового. Одна з найбільш контроверсійних картин щільно замішана на наркотиках, а фінальна сцена і досі є найкращим прикладом того, як впоратися з гіркою кокаїну.

 

Сід та Ненсі (Sid and Nancy) 1986

Режисер Алекс Кокс
В головних ролях Ґері Олдмен, Хлоя Вебб, Кортні Лав
Бал IMDb 7.0

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Фільм про бас-гітариста Sex Pistols Сіда Вішеза та його кохану Ненсі Спанджен. Наркотики та алкоголь, треш та слава однієї з найпопулярніших панк-груп у світі. Кохання замішане на безперервному вмазаному стані, забійна гра Ґері Олдмена, дві пристрасті, які не може побороти головний герой – кохана та героїн. Що ще потрібно зірці, щоб яскраво виблискувати?

 

Щоденник баскетболіста (The Basketball Diaries) 1995

Режисер Скотт Калверт
В головних ролях Леонардо Ді Капріо, Лоррейн Бракко, Джеймс Мадіо, Марк Волберг, Бруно Кірбі
Бал IMDb 7.3

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Юні Лео Ді Капріо та Марк Волберг встановили нову планку для молодіжних фільмів, чудово зігравши своїх героїв у “Щоденниках баскетболіста”. Історія про героїнових наркоманів і долі, зламані цим страшним зіллям. Доля фільму непроста з усіх боків. По-перше, він базується на книзі, автор якої пережив усе те, про що знятий фільм. По-друге, фільм був заборонений після інциденту, коли в 1996 році підліток Баррі Лукатіс одягнув у школу плащ ковбоя, під яким була прихована зброя, і відкрив вогонь, перебуваючи під враженням від побаченого у фільмі. У 1998 році те саме зробив Кіпланд Кінкель. Після вбивства своїх батьків він вирушив до школи в такому самому плащі. Тоді загинули 2 учні, 24 були поранені.

 

Гангстер (American Gangster) 2007

Режисер Рідлі Скотт
В головних ролях Дензел Вашингтон, Рассел Кроу, Джош Бролін, Чиветел Еджіофор, Тед Левайн, Лімарі Надаль
Бал IMDb 7.8

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Це історія про те, що тобі все одно чим займатися, аби це принесло тобі більше грошей і ти скоріше втік подалі від цього лайна. Це історія про те, що якщо ти хочеш чогось досягти, то ти зробиш це, незважаючи на те, що говорять про тебе люди. Історія про завзятість добра. Ну і про наркотики, яких у цьому фільмі так само багато, як і гангстерів, що його продають.

 

Славні хлопці (Goodfellas) 1990

Режисер Мартін Скорсезе
В головних ролях Роберт де Ніро, Джо Пеші, Рей Ліотта, Пол Сорвіно, Лоррейн Бракко
Бал IMDb 8.7

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Фільм, який повернув моду на гангстерське кіно. Одна з найкращих робіт Мартіна Скорсезе, майстерні ролі Ліотти, Де Ніро та Пеші. Єдине, що нам потрібно знати про фільм у контексті цієї добірки це те, що, звичайно ж, справи замішані на наркотиках. І як ми й казали раніше, найчастіше за ними стоять кров, смерть і вберегтися не вдається нікому. Навіть тому, хто говорить знамениту цитату, яка увійшла до класики кінематографа: “Скільки себе пам’ятаю, я завжди хотів бути гангстером. Для мене бути ним означало значно більше, ніж президентом Сполучених Штатів”.

 

Вовк з Уолл-стріт (The Wolf of Wall Street) 2013

Режисер Мартін Скорсезе
В головних ролях Леонардо Ді Капріо, Джона Гілл, Марго Роббі, Кайл Чендлер, Меттью Макконахі, Джон Фавро, Жан Дюжарден
Бал IMDb 8.2

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Звісно ж, сам фільм не про наркотики. Ну, точніше, їх тут вживають на кожному кроці, але він про інше. Практично неможливо відокремити 10 хвилин, де їх не вживають, але він про інше. Певна річ, Лео Ді Капріо, обдовбавшись в соплі, не може пройти й пару кроків, але фільм не каже, що наркотики – це погано, він про інше. Кокаїн, таблетки, галюциногени, з підносу, з повій, свіжі, прострочені – тут є всі майже всі види наркотиків, але все ж таки фільм нам подобається, і він не про наркотики. Ну, хіба що зовсім трохи.

 

Вхід в порожнечу (Enter the Void) 2009

Режисер Гаспар Ное
В головних ролях Натаніель Браун, Сиріл Рой, Пас де ла Уерта, Ед Спір
Бал IMDb 7.2

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Історія брата і сестри, психоделічна подорож цим світом і світом мертвих. Цей фільм сповнений смислів, фарб та спроб уявити себе після того, як настав кінець. Деякі критики сходяться на думці, що ця стрічка – лише нескінченний трип кінченого наркомана. Що ж. Можливо, це правда. Але, якщо вдуматися, ніщо до кінця не заперечує того факту, що може наше життя також є саме таким трипом.

 

Куля (Bullet) 1996

Режисер Жюльєн Темпл
В головних ролях Мікі Рурк, Тупак Шакур, Едріан Броуді, Тед Лівайн, Майкл К. Вільямс, Джон Інос III, Донні Волберг, Пітер Дінклейдж
Бал IMDb

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

У цього фільму є маса фанатів (ще б пак, тут знялися Міккі Рурк під час свого не самого яскравого творчого і життєвого періоду і сам Тупак Шакур; крім того, непогана роль у Едрієна Броуді). З іншого боку, цей фільм багато хто не може прийняти. Головною причиною є, мабуть, ті самі наркотики. Рурк від них не зрікається, навіть відсидівши у в’язниці. Приймає дозу відразу після виходу. Вдома на нього чекають брати: один – вільний художник, який розмальовує стіни, другий – напівбожевільний ветеран в’єтнамської війни. А ще на нього чекає батько, який вважає, що рідний син зламав життя і собі, і сім’ї. А ще на нього чекає вулиця. Ось таку похмуру комбінацію малюють нам наркотики та сувора реальність 90-х. Тож не всі це можуть прийняти. Але ті, хто зміг, фільм цей дуже люблять.

 

Кенді (Candy) 2006

Режисер Ніл Армфілд
В головних ролях Гіт Леджер, Еббі Корніш, Джеффрі Раш
Бал IMDb 7.2

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Красива любовна історія опиняється у пеклі через наркотики. Двоє спочатку купаються одне в одному та наркотичному мареві, потім навіть намагаються створити сім’ю, але дуже швидко руйнують все те гарне, що в них є. Чи є шанс на щасливе життя, якщо знайти силу на реабілітацію? У головних ролях чудові Гіт Леджер, Еббі Корніш та Джеффрі Раш.

 

Четвер (Thursday) 1998

Режисер Скіп Вудс
В головних ролях Томас Джейн, Аарон Екгарт, Міккі Рурк, Поліна Порізкова
Бал IMDb 7.1

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Починається все через валізу з наркотиками. Ну хто міг подумати, що тут буде через що битися такій великій кількості людей? Колишній товариш, його божевільна подружка, інші божевільні хлопці – одні готові просто вбити, інші катувати годинами. Навіть Міккі Рурк тут з’явився, щоправда, майже в епізоді. Відмінне місиво з насильства, гарного закрученого сюжету та веселих, хоча, переважно, і чорних жартів. Дивитися лише людям із стійкою психікою (хоч це й не найважчий фільм).

 

Кримінальне чтиво (Pulp fiction) 1994

Режисер Квентін Тарантіно
В головних ролях Джон Траволта, Семюел Л. Джексон, Ума Турман, Брюс Вілліс, Тім Рот, Аманда Пламмер, Вінг Реймс
Бал IMDb 8.9

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Ніхто не знає, що насправді було в тій валізі, але ми точно знаємо, що плутати героїн із кокаїном не варто. Усі детально пам’ятають той момент зі шприцем, який треба було відправити прямісінько в серце. Звичайно, за кількістю наркотичних засобів в одній кінострічці цей фільм не може сперечатися з низкою інших, але один тільки цей момент уже гідний того, щоб бути в списку таких картин.

 

Рей (Ray) 2004

Режисер Тейлор Гакфорд
В головних ролях Джеймі Фокс, Керрі Вашингтон, Кліфтон Пауелл, Гаррі Леннікс, Терренс Говард, Ларенц Тейт, Річард Шифф, Реджина Кінг
Бал IMDb 7.7

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Геніальні люди дуже складні та важкі. Багато хто з тих, хто був знайомий з Реєм Чарльзом, кажуть, що це був один із найталановитіших наркоманів. Міцна залежність, нарівні з популярністю та творчими потребами, не залишає людині жодного шансу. Він палає і може згоріти. Подивіться цей фільм, ви відкриєте для себе, що часом доводиться робити людині, щоб його пісні продовжували замовляти стільки років на радіо і завантажувати собі в плеєри.

 

Боєць (Fighter) 2010

Режисер Девід О. Рассел
В головних ролях Марк Волберг, Крістіан Бейл, Емі Адамс, Мелісса Лео
Бал IMDb 7.8

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Фільм, звісно, про бокс. Але це не спортивна історія успіху, це глибока драма (за реальними подіями). І великою складовою цієї драми є наркотики. Брат, який колись подавав надії навіть на чемпіонство у великому боксі, а тепер опустився, допомагає піднятися молодшому і більш тямущому братові, на якого, щоправда, ставок значно менше. Чудові ролі від Марка Волберга, Емі Адамс та Крістіана Бейла (цілком заслужений Оскар).

 

99 франків (99 francs) 2007

Режисер Жан Кунен
В головних ролях Жан Дюжарден, Жослін Ківрен, Патрік Мілле, Ваїна Джоканте
Бал IMDb 7.2

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Усі абсолютно впевнені, що рекламісти постійно вживають наркотики. Цей стереотип настільки закарбувався в головах людей, які не працюють у цій сфері, що переконувати у протилежному просто безглуздо. Письменник Фредерік Беґбедер теж ним скористався і написав книгу, в якій головний герой (схожий на нього) розтринькує своє життя, рясно удобрюючи свій мозок різними наркотичними речовинами. Насправді, вживають наркотики в цій сфері не набагато більше, ніж в інших. Але фільм вийшов дуже бадьорим, і багато в чому завдяки саме їм.

 

Гарний хлопчик (Beautiful Boy) 2018

Режисер Фелікс ван Грунінген
В головних ролях Стів Карелл, Тімоті Шаламе, Мора Тірні, Емі Раян
Бал IMDb 7.3

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Чому діти не слухають батьків та вживають цю гидоту? Адже батьки можуть гарно їх виховувати, намагатися пояснити різницю між хорошим і поганим, тобто бути дійсно гарними батьками. Тим не менш, навіть у таких, здавалося б, сприятливих умовах, деякі підлітки звертають не туди. А для батька це означає надважкий шлях, щоб позбавити сина його залежності. В цій історії за реальними подіями пару батько – син зіграли Стів Карелл і Тімоті Шаламе.

 

Реквієм за мрією (Requiem for a Dream) 2000

Режисер Даррен Аронофскі
В головних ролях Еллен Берстін, Джаред Лето, Дженніфер Коннеллі, Марлон Веянс
Бал IMDb 8.3

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Безумовно, один із найкрутіших фільмів про наркотики. Безперечно, один із найпохмуріших фільмів у світі. Напевно, один із найбільш повчальних фільмів на цю тему. Якби нас запитали, то ми б сказали, що його треба обов’язково показувати у школах на уроках кіномистецтва та охорони здоров’я. Культова для багатьох картина Даррена Аранофскі з Джаредом Лето та Дженніфер Коннеллі дає цілком просту відповідь на риторичне запитання: що чекає по той бік кайфу? Режисер веде нас за руку за мріями та надіями героїв, він показує, що як неминуча осінь після літа, так наркотики неминуче заберуть твоє життя і найкраще, що в ньому було. Похмурий, сильний, глибокий, як забуття наркомана, фільм, який ви просто не можете пропустити.

 

Кокаїн (Blow) 2001

Режисер Тед Демме
В головних ролях Джонні Депп, Пенелопа Крус, Франка Потенте, Пол Рубенс
Бал IMDb 7.5

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Одна з найкращих ролей талановитого Джонні Деппа, в якій він зміг максимально точно розповісти історію становлення одного з найвідоміших наркоторговців 70-80-х, Джорджа Джанга. Кокаїн став поруч з американською мрією про успіх та щастя. Але, як би близько ви не наблизилися до повного щастя, ви не залишитеся з ним назавжди, якщо йдеться про кокаїн. Фільм схожий на дію наркотика, він вводить в екстаз і все здається прекрасним і безхмарним. Але варто трохи відпустити, починається сувора реальність і ламка. Яка неминуче завершується крахом.

 

Страх і огида в Лас-Вегасі (Fear and Loathing in Las Vegas) 1998

Режисер Террі Гілліам
В головних ролях Джонні Депп, Бенісіо дель Торо, Тобі Магвайр, Еллен Баркін, Гері Б’юзі, Крістіна Річчі, Флі, Кемерон Діас 
Бал IMDb 7.5

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Гімн цілого покоління, яке намагалося розширити межі своєї свідомості, подивитися на речі під іншим кутом, детально описати гіпертрофований світ людини, яка пустилася берега. Детальна інструкція з приводу того, що робити, якщо раптом ви вирішили прийняти всі наркотики в місті. Видатна робота майстра Террі Гілліама, який, мабуть, краще за інших у цьому світі знає, що таке жити зі зміненою свідомістю. І навіть здається, що йому для цього не потрібні додаткові стимулятори.

 

Трафік (Traffic) 2000

Режисер Стівен Содерберг
В головних ролях Бенісіо дель Торо, Джейкоб Варґас, Марісоль Паділья Санчес, Томас Міліан, Майкл Дуглас
Бал IMDb 7.6

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Доросла історія про дорослі справи. Все дуже серйозно та небезпечно. Спроба подивитися на складний світ обігу наркотиків. Напружений сюжет дозволяє глядачеві на секунду відчути себе в шкурі наркоторговця, політика, який щосили бореться з наркоіндустрією і простого поліцейського, який працює у самому серці торгівлі. Як не втратити себе? Як не зійти зі свого шляху? Що важливіше, щастя твоїх близьких чи поширення зарази? Правильні відповіді знайти не так просто, як здається.

 

Лондон (London) 2005

Режисер Гантер Річардс
В головних ролях Джессіка Біл, Кріс Еванс, Джейсон Стейтем, Джой Браянт, Айла Фішер, Дейн Кук, Келлі Гарнер, Кет Деннінгс
Бал IMDb 6.4

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Філософський опус на тему кохання, життя, проблем у відносинах з Джессікою Біл, Крісом Евансом і Джейсоном Стетхемом у головних ролях. Молода дівчина їде, залишаючи головного героя наодинці із собою та своїми почуттями. Єдине, що йому залишається – це опуститися на саме дно, де на нього вже чекають віскі і кокаїн (не найдешевший відхід від реальності, погодьтеся). І ось у спробі дістати себе з самих низів власного ставлення до життя, він вирішує повернути дівчину. Зробити це він намагається під час її прощальної вечірки. Багато розмов, наркотиків та смислів.

 

Вищий пілотаж (Spun) 2002

Режисер Юнас Окерлунд
В головних ролях Джейсон Шварцман, Бріттані Мерфі, Міна Суварі, Міккі Рурк, Джон Леґуізамо, Деббі Гаррі, Біллі Корган, Ерік Робертс, Петер Стормаре, Рон Джеремі
Бал IMDb 6.7

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Багато критиків кіно говорять про те, що це один із найкращих фільмів на цю болючу тему. Метамфетамін, наркотичне безсоння і безліч пригод, прекрасна Бріттані Мерфі, яка просто чудово виконала роль Ніккі. Міккі Рурк вже з виправленим обличчям грає роль спокійного і розважливого варника. Соковитий та трешовий фільм, який чимось нагадує ті самі дешеві мотелі, в яких відбувається більшість подій.

 

Радник (The Counselor) 2013

Режисер Рідлі Скотт
В головних ролях Майкл Фассбендер, Пенелопа Крус, Камерон Діас, Хав’єр Бардем, Бред Пітт
Бал IMDb 5.4

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Грубий та нещадний фільм майстра Рідлі Скотта. Критики та глядачі сприйняли його неоднозначно, але нам він дуже сподобався (вважаємо його недооціненим). Однозначна відповідь на питання, що чекає на того, хто вирішить зв’язатися зі світом наркобізнесу. Нічого не отримуєш просто так. Ступаючи на слизьку стежку, будь готовий до того, що тобі доведеться або впасти, або пройти її до кінця. Причому сам кінець ти зустрінеш швидше за все один і на підлозі брудного готелю.

 

Ми діти зі станції Зоо (Я Крістіана) (Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) 1981

Режисер Улі Едель
В головних ролях Натя Брункхорст, Томас Хауштайн
Бал IMDb 7.5

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Культовий фільм режисера Улі Еделя, знятий у 1981 році за мотивами однойменної біографічної книги, написаної на базі записів інтерв’ю з підлітком Крістіаною Фельшерінов. Багато любителів наркотичної тематики називають його найсильнішим та найпронизливішим. Фільм повністю побудований на героїновій залежності. Вона штовхає на проституцію, вбиває, ламає повністю ще незміцнілі дитячі уми. Брудні, неприємні, часом огидні сцени є прямим доказом того, що героїнові наркомани не відчувають практично нічого, окрім бажання отримати нову дозу. Немає жодних бар’єрів, які не можна перейти заради отримання нового кайфу, немає причин відмовити собі ще в одній, найостаннішій дозі, немає нічого святого, крім шприца, наповненого каламутною сумішшю. Не радимо дивитися фільм людям гидливим, хоча, напевно, вони і цю добірку не читатимуть.

 

Гра Блека (Svartur á leik) 2012

Режисер Оскар Тор Аксельссон
В головних ролях Йоханнес Хокур Йоханнессон, Тор Крістьянссон, Деймон Янгер, 
Бал IMDb 6.7

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Якщо для вас фраза “кримінальний світ Ісландії” звучить вперше, то ви не бачили цього фільму. Жорстка, як удар молотом по обличчю, драма про світ наркоторговців цієї холодної країни з вулканами та гейзерами не залишить байдужим нікого. Якщо ви є шанувальниками фільмів про жорсткі чоловічі правила, не гидуватимете сценами з наркотиками та їх наслідками, то пропустити “Гру Блека” ви просто не можете.

Відривайся (Human Traffic) 1999

Режисер Джастін Керріган
В головних ролях Джон Сімм, Лорейн Пілкінґтон, Шон Паркс, Денні Даєр, Нікола Рейнолдс
Бал IMDb 7.1

фільми про наркоманів, наркоділерів, наркоторговців, наркомафію, наркозалежність

Веселий і дуже бадьорий фільм, присвячений руху електронної музики у Великобританії. Створений наприкінці 90-х, він ставить гарну точку в цьому питанні – більше здається розповісти вже й нема чого. Люди, які провели аналогічним чином ті часи, кажуть, що все так і було.

Якщо вам сподобалась стаття, підтримайте наш сайт внеском

Читайте також:

Найкращі трилери всіх часів

Найкращі детективи всіх часів

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.