Найкращі фільми Кріса Гемсворта
Навряд чи хтось має сумніви щодо того, наскільки феноменальна фізична форма Кріса Гемсворта. Він повністю заслуговує грати бога грому Тора, адже виглядає він саме так – як бог. Але як щодо його акторських можливостей, чи настільки вони божественні? Наша відповідь однозначна: Кріс Гемсворт – чудовий актор з нерозкритим потенціалом. Ті поодинокі акторські роботи, які виходять за межі супергеройських бойовиків Марвел демонструють його талант і можливість показувати щось більше, ніж атлетичного чоловіка з гарною посмішкою.
Грати у блокбастерах не є чимось ганебним, як це часто представляють у медіа. Розважати публіку важко, а робити це потрібно. Вдається це одиницям, саме тому вони отримують ті шалені гроші, які все ті ж медіа постійно обговорюють. Але є актори, яким є що показати і в суто комерційному розважальному кіно, і в кіно авторському. Кріс Гемсворт саме такий приклад, тому сьогодні ми згадаємо 6 найкращих його ролей. Оскільки на рахунку актора вже 9 фільмів у якості Тора, ці стрічки ми залишимо за межами сьогоднішньої статті – і розглянемо усе інше. Те, що таких ролей лише шість, свідчить тільки про одне: коли Гемсворт закінчить з Марвел, його чекає кар’єра, багата на різноманітні драматичні ролі, яким поки що він суто фізично не встигає приділити достатньо уваги.
Отже, kinowar.com презентує 6 найкращих ролей Кріса Гемсворта (за межами всесвіту Марвел). Якщо ви знайдете можливість підтримати наш сайт, будемо вам дуже вдячні (але спочатку підтримайте ЗСУ).
Цю статтю вперше було написано 14 червня 2022 року, після чого її неодноразово оновлювали
Хижа в лісі (The Cabin in the Woods) 2011
Класика молодіжного хорору – група друзів вирушила в ліс, щоб там добре відпочити, але щось пішло не так. Вечірка запланована у лісовій хатині, на перший погляд, звичайній. Але місце має власні правила, що призводять до непередбачуваних наслідків.
Чому ж фільм потрапив до списку? Це зробили можливим двоє людей, що відповідали за режисуру та сценарій. Сценаристом був Джосс Відон, який раніше відповідав за такі серіали як “Світляк”, “Небувалі”, “Баффі – винищувачка вампірів” та фільми “Месники” (так, ті самі), “Історія іграшок” (так, та сама) та продовження “Світляка” – “Місія Сереніті”. А режисером – Дрю Годдард. У його доробку також більше сценарних робіт (і яких) – “Марсіянин”, “Монстро”, “Дедпул 2” і “Погані часи у «Ель Роялі»”, який ви ще побачите у списку. Тобто це дві людини, які в змозі зробити розважальне кіно цікавим і не тупим.
Евакуація (Extraction) 2020
Знов до бойовиків? Так, адже зробити гарний бойовик – це мистецтво (якщо не вірите, спробуйте згадати, хто крім Тома Круза зараз знімає олдскульні бойовики, які можна дивитись без болю). “Евакуація”, звісно, не дотягує до рівня “Місія нездійсненна” або сіквела “Топ Гана”, який ніби повернув нас в минуле, але з урахуванням того, що вона також може перерости у франшизу, всі шанси на це є.
Успіх цього фільму став можливим завдяки усвідомленню того, що його творці знімають бойовик. Не драму, не претензію на авторське кіно, не прорив у світі сучасної кіноіндустрії, а добротний чистий бойовик. Це дає змогу зосередитись на сильних сторонах стрічки – динаміка, бойові сцени, власне, екшн. Коли не намагаєшся на все це натягнути якісь надскладні характери та сюжетні повороти, стає легше дихати і знімальній групі, і акторам.
Тому і Гемсворту є простір і для екшн-сцен, і для емоційного фону. Він грає досвідченого найманця, якого підставляють усі, кому він довіряв. Разом з тим у нього з’являється симпатія до об’єкту своєї місії, пацана, якого він охороняє від нескінченних нападів поганих хлопців. Ідеальна комбінація “багато екшну + трохи заслужених сліз наприкінці фільму” знов працює. Успіх першого фільму зробив неминучим вихід сиквелу – і він також став доволі непоганим.
Читайте також: Найкращі бойовики 21 століття
У серці моря (In the Heart of the Sea) 2015
Стрічку знято за мотивами однойменного біографічного роману Натаніеля Філбріка, тобто у основі певним чином лежить реальна історія. Після трейлеру та початку фільму очікуєш щось накшталт “Мобі Діку”, і хоча певні паралелі є, історія значно відрізняється. Більш того, у фільмі режисера Рона Говарда (“Апполон-13”, “Ігри розуму”, “Гонка”, “Код да Вінчі”) все набагато жорсткіше, ніж у творі Германа Мелвілла.
Жорсткіше, ніж зазвичай, все було і для Кріса Гемсворта. Для того, щоб зіграти старшого помічника капітана корабля, який потрапляє у катастрофу, після якої екіпаж мусить виживати, у тому числі ціною канібалізму, актору довелося скинути близько 15 кілограмів (при тому, що як розумієте, зайвої ваги у цього чоловіка не було ніколи). Жорстка дієта та занурення у образ дали результат – на моряка дійсно боляче дивитись, і фільм постійно намагається ще трохи підняти планку страждань, не поспішаючи дійти до фіналу.
Погані часи у Ель Роялі (Bad Times at the El Royale) 2018
Це дуже недооцінений публікою фільм. Так, він нагадує за стилем та манерою викладення і Тарантіно, і його послідовника Гая Річі, але при цьому він має власне унікальне обличчя. Режисером став Дрю Годдард, якого ми вже згадували вище (він же працював і над сценарієм). Бачення однієї людини, яка і створює історію, і розповідає її, спрацювало належним чином. І поява Кріса Гемсворта стала одним з багатьох ефектних ходів, які запланував режисер.
Готель Ель Рояль розташований на межі штатів Невада та Каліфорнія. Однієї ночі у 1969 році там зібралася різношерста компанія – співачка, продавець, дівчина без визначеного роду занять та навіть священик. Але головне, що досить швидко з’ясовується, що принаймні частина з них не є тими, за кого вони себе видають. До першого вбивства минає не так багато часу, а потім нові вже не зупинити…
Гонка (Rush) 2013
Знов Рон Говард – і це один з найкращих фільмів і для режисера, і для актора. За реальними подіями навколо змагань Формули-1 у 1976 році. Протистояння двох гонщиків, Нікі Лауда (Даніель Брюль) та Джеймса Ганта (Кріс Гемсворт). Фаворитом на початку сезону вважався саме Лауда. Але він потрапляє у аварію та вибуває на деякий час, завдяки чому Гант виривається вперед. Через півтора місяці Лауда повертається, хоча лікарі вважають це самогубством – і тепер суперництво на новому рівні. Окрім суто спортивної компоненти, між гонщиками психологічна дуель, яка призводить до надто персонального сприйняття змагань. Ставки надвисокі, наслідки можуть стати непоправними.
Часто кажуть про те, що роль Даніеля Брюля більш складна і яскрава (до того ж, його персонаж потрапив у аварію, ледь не загинув, отримав опіки обличчя). Але ми схильні до того, що більш складна задача була саме у Гемсворта. Лауда постійно каже Ганту, що він несправжній спортсмен, що його цікавить не перемога, а дівчата, гроші, слава. А Гант і справді не є прикладом традиційної мотивації кіношних спортивних героїв “перемагай, або помри, намагаючись це зробити”. Його підхід нестандартний, але й талант його безсумнівний. Він викладається на треку, але не намагається щось вигадувати про свій образ за його межами. Він каже, що після чемпіонства може залишити цей спорт, і Лауда не може цього осягнути. Тому протистояння таке потужне і так затягує – це конфлікт не тільки двох гонщиків, а майже двох світів. Де у Гемсворта дуже складна роль, яку він виконав бездоганно.
Фуріоза: Шалений Макс. Сага (Furiosa: A Mad Max Saga) 2024
Можливо враження від перегляду ще надто свіжі, і тому нам здається, що приквел вийшов навіть кращим за перший фільм 2015-го року. Але навіть якщо з часом ми переглянемо цю позицію, “Фуріоза” все одно залишиться неймовірним екшном від Джорджа Міллера. Він продовжив практику застосування мінімуму спецефектів, щоб забезпечити органічний вигляд всіх зіткнень автівок, дронів, мотоциклів; нескінченних погонь; вибухів та перестрілок.
Гемсворт створює щось абсолютно нове для себе – і для саги. Загадковий персонаж, який ще й встигає еволюціонувати від майже “Гендальфа білого” – чистенького і благородного на вигляд, спокійного та далекоглядного – до параноїдального і метушливого червоного демона, який втрачає розуміння мети і просто рухається вперед дорогою болю, насильства і втрат. Про нього навіть було б доречно зняти окремий фільм. Але, зважаючи на збори “Фуріози”, здається, у найближчий час на будь-які продовження саги розраховувати не варто.
Читайте також:
Найкращі (та найгірші) фільми Ідріса Ельби
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom