Найкращі політичні серіали
Останнім часом багато розмов про те, що мистецтво і політика тісно пов’язані. І це дійсно так. Але сьогодні поговоримо про той випадок, коли вони пов’язані максимально тісно – коли про політику і політиків знімають серіали.
Згадуючи про найкращі проєкти у цій категорії, ми будемо говорити про ті шоу, які присвячені в першу чергу політиці, ігноруючи випадки, у яких політика є лише однією із складових. Адже майже будь-які серіали про війну чи шпигунів, наприклад, це і є у певній мірі серіали про політику. Але ми зосередимось саме на тих серіалах, де політика є основною складовою.
Це можуть бути не тільки драматичні, але й комедійні чи сатиричні проєкти. Крім власне політики увага може також приділятися відносинами між політиками та їх родинами (адже вони також живі люди), але ці шоу варто подивитись, якщо ви насолоджуєтесь інтригами, підступними комбінаціями та складною грою тих, хто володіє владою у цьому недосконалому світі.
Якщо наші добірки здаються вам цікавими та корисними, підтримайте нас внеском.
Картковий будинок (House of Cards) 2013–2018
Почнемо з найвідомішого політичного серіалу останнього часу. Зразкова модель роздвоєння політичної особистості: ти поводишся на людях зовсім не тим чином, як ти це робиш, коли тебе ніхто не бачить. Демократичні цінності? Обіцянки виборцям? Захист людей своєї країни? Та тут хоча б пристойність на первинному рівні зберегти. Заради влади – повної, нероздільної, потужної – Френк Андервуд та його дружина роблять все, що ви тільки можете собі уявити. А потім вони навіть не роблять перерви, щоб почати робити те, що ви собі і уявити не могли. І кожного разу вони виграють… щоправда, щось завжди йде не за планом і доводиться виправляти помилки, щоб не втратити все.
Потужний сценарій чудово доповнює акторська гра як центральних персонажів – Кевін Спейсі і Робін Райт, так і багатьох другорядних – Махершала Алі, Кейт Мара, Корі Столл, Майкл Келлі, Сакіна Джефрі, Крістен Коннолі, Даян Лейн і інші. Хтозна, скільки ще сезонів цей серіал тішив би публіку, якби Кевін Спейсі не пустився берега і не опинився би поза межами Голлівуду. Так чи інакше, перші три сезони “Карткового будинку” – справжні шедеври.
Західне крило (The West Wing) 1999–2006
До “Карткового будинку”, мабуть, саме цей серіал був найбільш відомим політичним шоу. Як ми відмітили вище і будемо відзначати у кожному наступному проєкті, саме сценарій є однією з найголовніших умов успішності політичного серіалу. А хто зробить сценарій краще, ніж Аарон Соркін, відомий також за такими роботами як “Декілька хороших хлопців”, “Соціальна мережа”, “Війна Чарлі Вілсона”, “Суд над чиказькою сімкою”, “Людина, яка змінила все” та “Гра Моллі”?
Знов вигаданий персонаж президента та його адміністрація – тільки тепер він не є уособленням світового зла. Він є звичайним політиком, у якого є свої слабкі та сильні місця. Він хоче впроваджувати реформи, але розуміє, що більш рішучі дії означають ризик втрати влади. Він стикається з внутрішньою боротьбою з республіканцями в Конгресі, терористами, зовнішньополітичними проблемами та новими виборами. А Соркін і команда демонструють нам закулісне життя Білого дому та великої політики. Сім сезонів із Мартіном Шином у головній ролі президента Бартлета.
Читайте також: Всі фільми та серіали Аарона Соркіна
Так, пане міністре (Yes Minister) 1980–1984 | Так, пане прем’єр-міністре (Yes, Prime Minister) 1986–1988
Давній британський гумористичний серіал, який тепер виглядає знов дуже актуальним. Колись здавалося, що висміюється в першу чергу недолугість британської влади та чиновників, але тепер деякі епізоди демонструють недосконалість (м’яко кажучи) загальної системи світової влади та безпеки. Починається проєкт як “Так, пане міністре”, головний герой є міністром вигаданого міністерства, і йому дуже важко впровадити будь-які рішення чи покращення через протидію інших апаратних інституцій. Далі серіал трансформується в “Так, пане прем’єр-міністре”, оскільки міністр отримує несподіване підвищення. Тепер задачі більш складні, але проблеми з бюрократією та власними амбіціями політиків ті самі – і це дуже смішно спостерігати.
Кажуть, що цей серіал був улюбленим у прем’єр-міністра Великобританії того часу Маргарет Тетчер. Але навіть якщо це лише легенда, його точно варто передивитися у наш час (тим більше, епізодів не так багато, менше сорока – і тривалість всього лише півгодини кожен).
Віце-президент (Veep) 2012–2019
Продовжуємо досліджувати політичну сатиру – американський серіал від британця Армандо Януччі. Джулія Луї-Дрейфус грає, власне, віце-президента США, успішного політика та голову родини. Але це не розповідь про американську мрію – скоріше, навпаки, про американські жахи. Неідеальність політиків як у професійній діяльності, так і в сімейних відносинах, нікого не здивує. Але це є водночас і гарним приводом посміятись.
Три сезони у якості віце-президента, а потім ще два у намаганні стати президентом – за успішною вивіскою нелегка кар’єра та повне проблем особисте життя. Головну героїню попереджали про те, що світ великої політики зовсім не те, чим він здається на відстані. Але що вже тепер робити, коли ти всередині цього.
Читайте також: Найкращі комедійні серіали 21 століття
Корона (The Crown) 2016–…
“Корона” – це в рівній мірі сімейна та політична драма. З одного боку, тут розповідають про те, які складності несе в собі статус належності до королівської родини для “звичайного життя” її членів, а з іншого боку, тут дуже багато історій про політичні рішення, інтриги та самопожертви. Королева Єлизавета працювала з декількома прем’єр-міністрами Великобританії і, незважаючи на формальний характер її влади, не один раз мала щось робити для вирішення як внутрішніх, так і зовнішньополітичних проблем. І тих, і інших було чимало: страйки шахтарів, техногенні катастрофи, опір ІРА, боротьба колоній за самостійність та багато чого ще.
Серіал ставить чимало запитань на стику цих двох драм, сімейної і політичної. Чи може монарх мати щасливе сімейне життя? Чи повинен він приносити своє особисте життя в жертву заради корони? Як поєднати традиції та сучасність, коли деякі традиції виглядають не тільки архаїчними, але й просто зайвими? А головне, чи має цінність монархія у сучасному світі? Особливо у тому вигляді, у якому вона дійшла до наших часів.
Джон Адамс (John Adams) 2008
Всі пам’ятають першого президента США, але ніхто не пам’ятає другого (просто тому, що його немає на доларових купюрах). Тим не менш, роль Джона Адамса у становленні США, його суперництво з Томасом Джефферсоном, його юридична та політична діяльність, врешті-решт, те, що він із дружиною заснував одну з найпомітніших політичних династій – все це великі історичні моменти, які і розібрані у цьому мінісеріалі. Автори звертаються до найбільш помітних епізодів біографії Адамса, ще від часів, коли він був адвокатом до самої його смерті.
Видатний політик, видатна історична особистість – і зіграв його один з наших найулюбленіших акторів, Пол Джаматті (найбільш відомий за серіалом “Мільярди”). В ролі його дружини – Лора Лінні (найбільш відома останнім часом за серіалом “Озарк”).
Гуща подій (The Thick of It) 2005–2012
До “Віце-президенту”, у якому він висміяв американських політиків, Армандо Януччі добряче пройшовся по британській політиці. Чотири сезони знущання з державної системи, боротьби за владу, передвиборчої гонки та жорсткого похмілля після виборів, адже коли кандидат переміг, тепер йому потрібно щось робити на своєму посту.
Мабуть, більш смачно він познущався тільки з радянського уряду у своєму фільмі “Смерть Сталіна” – але це вже інша історія.
Читайте також:
Найкращі серіали за реальними подіями
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom