4 квітня в Кам’янець-Подільському кінотеатрі «Дружба» на Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності відбулась національна прем’єра документального фільму режисера Андрія Зайця «Українські сапери. Щоденники війни» про 143-й об’єднаний навчально-тренувальний центр «Поділля».
В рамках прем’єрного показу діяла тематична фотозона з українськими захисниками, виставка мін, спорядження та робототехніки. На заході були присутні члени команди, які працювали над стрічкою, представники національних та регіональних ЗМІ, військові, представники місцевого самоврядування, волонтери та звичайні глядачі.
Також 4 квітня відбувся спеціальний благодійний показ в українському соціально-культурному центрі «Обійми» (Obiimy Cyprus) в Ларнака, Республіка Кіпр, на якому виступили Надзвичайний і Повноважний Посол України Руслан Німчинський та Офіцерка зі зв’язків з громадськістю посольства США Елейн А. Паплос. До гостей та глядачів заходу на відеозв’язку звернувся режисер Андрій Заєць та подякував за підтримку військовослужбовців.
Захід відбувся за підтримки кам’янчанки Льолі Філімонової, Товариства Українсько-Кіпрської Дружби та команди українського соціально-культурного центру «Обійми».
У 1,5 годинну стрічку вдалося вмістити понад 20-літню історію першого в Україні та єдиного Центру розмінування, який з часом реформувався в потужний 143 об’єднаний навчально-тренувальний центр «Поділля». За всі роки діяльності колектив частини постійно розвивався, вдосконалювався, вчився в іноземних колег, засвоював сучасну техніку та обладнання, брав участь в миротворчих операціях. З початком війни військовослужбовці одразу ж стали на захист східних кордонів і за всі роки проведення АТО/ООС сапери виконували бойові задачі на Донбасі. З перших годин повномасштабного вторгнення сапери теж на бойових позиціях, завдяки їхнім старанням та професіоналізму ворог не просунувся вглиб країни. У документальній стрічці зафіксовані розповіді військових про виконані ними завдання на Київщині, Харківщині, Чернігівщині, Сумщині, Донеччині, Херсонщині, Миколаївщині.
Фільм було підтримано у 2023 році програмою: «Стипендія для кіношників і програма цифрового підвищення кваліфікації» за підтримки “House of Europe”, що фінансується ЄС, у партнерстві з “NETFLIX”. Перші допрем’єрні покази стрічки відбулися в рамках п’ятого кінофестивалю «Cannes 7th Art Awards» (Канни, Франція, 24-30 березня 2024 року – відзнака журі «Найкращий режисер документального фільму»), національного кінофестивалю про війну в Україні «Cinema for Victory» (Київ, Україна, 27 лютого 2024 року) та в рамках заходу в підтримку України “Believe in Ukraine” організованого Товариством Українсько-Кіпрської Дружби, Посольства Польщі в Республіці Кіпр (Орокліні, Республіка Кіпр, 24 лютого 2024 року). Восени 2024 року фільм покажуть в рамках Міжнародного кінофестивалю українського кіно у Великобританії «ПТАХ».
Над фільмом працювали: режисер та продюсер Андрій Заєць, виконавча продюсерка та сценаристка Ольга Поровознюк, оператори Роман Жук, Дмитро Завтонов, Олег Рооз, Богдан Закордонець, Іван Трач та представники Служби зв’язків з громадськістю 143 Об’єднаного Навчально-тренувального Центру “Поділля”.
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom