kinowar.com

Мультфільм як терапія: в Україні розпочали виробництво нової анімації «НепорозумЛіття» (MisundersHood)

Секретами та наробітками дебютного фільму режисерка поділиться на LINOLEUM

«НепорозумЛіття» (MisundersHood)

У 2024 році в Україні розпочалося виробництво майбутнього анімаційного короткометражного фільму «НепорозумЛіття»/«MisundersHood». Стрічка стане режисерським дебютом для молодої аніматорки Ірини Сосімович з Харкова, яка візьме участь у ролі спікерки в майстер-класі на фестивалі актуальної анімації LINOLEUM.

Анімаційний фільм «НепорозумЛіття» («MisundersHood») розказує історію малорепрезентованих уразливих груп та стає голосом “не героїв”. Хлопчик Олекса, маючи недіагностований аутизм, виробляє захисний механізм, який підводить його у найстрашніший час – коли приходить війна. Він втрачає і водночас знаходить все, нарешті наважившись на довіру. Проєкт прагне подолати стереотипи, познайомити глядача з іншою перспективою погляду на світ.

«НепорозумЛіття» («MisundersHood»)

«НепорозумЛіття» («MisundersHood»)

«НепорозумЛіття» («MisundersHood»)

«НепорозумЛіття» («MisundersHood»)

У 2022 Ірина випустилася з Харківської державної академії дизайну та мистецтв, отримавши ступінь бакалавра з мультимедійного дизайну. Вже під час навчання вона створила декілька студентських фільмів, які отримали увагу по всьому світу. Рік додаткових курсів після випуску та дослідження індустрії на закордонних фестивалях — і молода режисерка зібрала свою першу команду та подалася на програми фінансування для створення свого першого серйозного фільму «НепорозумЛіття». Він же стане основою для майбутнього мультсеріалу у всесвіті MisundersHood.

«Цей мультфільм став для мене терапією. Це розплутаний клубок емоцій після зустрічі повномасштабної війни в Харкові та зіткана картина минулого, яка нарешті пояснює всі труднощі зростання. Саме терапія, яка, як я думала, досліджувала мій ПТСР, відкрила неочікувані грані особистості. А точніше, її розлад – РАС. Це була довга робота, тестування, звернення в дитинство. І хоч дорослих неможливо діагностувати, моя лікарка зробила висновок, передала іншому спеціалісту і ми пропрацювали адаптивні механізми, які допомагають мені у повсякденному житті. Весь цей досвід став основою для фільму», – ділиться режисерка.

Ірина Сосімович

Розповідь Ірини Сосімович про весь шлях від пошуку ідеї й подачі заявки на фінансування до налаштування власного процесу виробництва, що працює як годинничок відбудеться у Києві на головній події України, що присвячена анімації – фестивалі LINOLEUM. Майстер-клас Cases пройде 8 вересня о 14:00. Вхід за квитками та абонементами. Виступ також транслюватиметься онлайн на ресурсах LINOLEUM.

Проєкт реалізуються за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду

Читайте також:

Найкращі українські фільми 2023 року

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі