Завершились зйомки кіноальманаху «Війна очима тварин», які проходили в Україні та США за участю оскароносного голівудця Шона Пенна, а також відомих українських акторів – Марини Кошкіної, Андрія Лідаговського, Олександра Печериці, Андрія Ісаєнка – та цілої низки дебютантів.
Головною героїнею сьомої новели кіноальманаху під назвою «Торпеда» стала коза, а також бабуся і хлопчик, які опиняються на окупованій російськими військами території півдня України влітку 2022 року.
«Я довго думав про те, як знімати фільми про війну. Пропаганда не працює – працюють людяні історії. Тому останнім часом знімав багато коротких історій про різних людей, намагаючись знайти свого героя», – зазначив автор сценарію і режисер фільму Іван Сауткін.
А після «Торпеди» я відчув, що знайшов, бо ця історія про те, наскільки проста людина може ,ути сильною. Мені цікаві ті, хто навіть у надскладній ситуації не обирають роль жертви. Навіть якщо ти беззахисна старенька, в якої є лише коза, ти можеш стати героєм, вибір є завжди».
Сюжет цієї новели, як і більшість історій «Війни очима тварин», має документальну основу і автори вважають її найдраматичнішою з усіх фільмів кіноальманаху.
«Історія про бабусю, яка передавала координати ворожої техніки нашим артилеристам, була однією із перших, яку я запропонував зняти відразу як побачив сюжет у телемарафоні навесні 2022 року. Ми навіть спілкувались з очевидцями тих подій, – розповів автор ідеї і продюсер «Війни очима тварин» Олег Кохан. – А от причому тут коза, вирішували вже автори фільму. Адже саме у цій новелі ми показали не тільки як українці переживають жахи війни, а й супротив, який чинять окупантам ті, хто не може тримати зброю, зустрівшись із руським солдатом віч-на-віч – старі, малі, навіть тварини та святі з ікон”.
Для головних акторів стрічки «Торпеда» – кози, бабусі і хлопчика – зйомки в антології стали кінодебютом. Виконавиця головної ролі Торпеди коза Юта під час зйомок підхопила зіркову хворобу і виконувала команди режисера, коли до неї звертались лише на повне ім’я «Юта Голівуд», яке після кожного знімального дублю вигукував оператор-постановник фільму Юрій Барсук. За словами режисера «Торпеди» Івана Сауткіна, серед півсотні кіз він обрав Юту, бо вона здалась йому сюрреалістичною і навіть потойбічною – саме такою він уявляв собі оповідачку своєї історії, адже вона мала контрастувати зі своєю тендітною господаркою – бабусею.
Популярна народна блогерка з Івано-Франківська Ольга Мартинишин, яка виконала роль баби Соньки, під час зйомок ділилася зі своїм шанувальникам враженнями від Києва та першого знімального досвіду у форматі прямих включень, а виконавець ролі Льончика Назарій Гладюк вирішив створити власний ютюб-канал, щоб розповідати про творчий потенціал людей з особливими потребами.
«Я сподіваюсь, тварини допоможуть нам розповісти світові про цю війну, – ділиться пані Оля. – Бо кізонька не просто все бачить, вона відчуває і багато що розуміє. Потрібно, щоб всі у світі теж мали розуміння, що тут відбувається і чому моя баба Сонька вчиняє саме так».
Нагадаємо, що героями попередніх новел, авторами яких стали Мирослав Слабошпицький, Андрій Лідаговський, Юлія Шашкова, Макс Тузов, Святослав Костюк і Олексій Мамедов стали вовк, білий кролик, корова, кіт, орел і навіть рибки.
Перший трейлер кіноальманаху був представлений на Берлінському МКФ. По завершенню монтажного періоду кіноальманаху запланована світова прем’єра «Війни очима тварин» в рамках міжнародного кінофестивалю, після чого стрічку побачать українські глядачі. А партнерами проекту виступають «Агенство США з міжнародного розвитку» (USAID), European Solidarity Fund For Ukrainian Films (ESFUF) та соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine, яка від початку повномасштабного вторгнення опікується тваринами, що постраждали від війни.
Читайте також:
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom