Кінокритики(-ні) та глядачі й глядачки обрали свої фаворитів
У неділю, 22 вересня, у Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка» відбулося закриття 5-го Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю CMIFF, на якому оголосили переможців за рішенням глядацького голосування і за рішенням журі.
Цьогорічним журі були представники Спілки кінокритиків України: Ігор Кромф, Яна Дудко та Олег Чорний. Як зазначив Олег Чорний, серед журі відбулись палкі дебати, адже цьогорічна програма була насичена та цікава.
Переможці за рішення Спілки кінокритиків України:
У номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм»: «На своїх двох», режисер Олів’є Луї Ламбер (Франція) − За кінематографічне відображення сили духу, здатної долати будь-які трудно та перешкоди.
У номінації «Найкращий ігровий короткометражний фільм»: «Вамбора», режисер Лор’є Фурньо (Франція) – За оригінальне зображення гір на тлі іронічної соціальної історії.
У номінації «Найкращий анімаційний фільм»: «Копита й ковзани», режисер Ігнас Мейлунас (Литва) – За щиру та кумедну історію, яка нагадує про важливість дружби та взаємодопомоги.
У номінації «Найкращий короткометражний соціальний фільм»: «Найкрасивіший куточок у світі», режисер Робо Мігали (Словаччина) – За сміливість тверезо дивитись на історію власної країни та говорити правду про сьогодення.
У номінації «Найкращий короткометражний документальний про спорт»: «Повернення мами», режисер Міколай Янік (Польща) – За щемку історію материнської любові, яка здатна підкорювати гори.
Спеціальними відзнаками кінокритики нагородили два повнометражних фільми. За оригінальну розповідь про неочевидних, але важливих жителів гір – «Шлях лишайників» та за відображення екологічного, соціального та метафізичного вимірів Карпатського Лісу фільм українського режисера Володимира Бакума «Бартка».
Переможці за результатами Глядацького голосування:
Повнометражний документальний конкурс:
«Кипарис» режисер Микола Носок (Україна);
Короткометражний документальний конкурс:
«Що ми втратили?», режисерка Марися Нікітюк (Україна);
Короткометражний ігровий конкурс:
«Моя дівчинка», режисерка Кароліна Офелі (Франція);
Короткометражний анімаційний конкурс:
«Антеор», режисер Патріс-Жосеф Блан (Франція).
Протягом фестивалю було проведено збір на дрони для ЗСУ спільно з Громадською організацією «РУХ ПІДТРИМКИ ЗАКАРПАТСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ – УЖГОРОД». За три дні було зібрано 28 234 грн. Ця сума — це 1 великий 10 дюймовий багаторазовий дрон в повній комплектації, який вже скоро розпочне роботу.
Карпатський Гірський Міжнародний Кінофестиваль (CMIFF) – це кінофестиваль, присвячений темі гір, екології, сталому туризму та збереженню гірської культури. Проєкт реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні.
Організатори: Закарпатська фільмкомісія, Закарпатська обласна рада, Закарпатська обласна військова адміністрація, Закарпатський академічний обласний театр ляльок «Бавка».
Партнери: — Goethe-Institut Україна, Чеський центр у Києві, Ужгородська міська рада, Австрійський центр, Кафедра Англійської Філології УжНУ, Eat Me & Riverside & Холі Піца, Suprasoul, Крайна, Емігранд, Громадська організація «РУХ ПІДТРИМКИ ЗАКАРПАТСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ – УЖГОРОД».
Медіапартнери: Суспільне Ужгород, Varosh, Пресслужба Закарпатської ОВА, Лірум, kinowar.com, Zaholovok.com.ua, Frankfurt Zoological Society
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom