kinowar.com

Animagrad створив анімаційну короткометражку “Голодний дух” на тему Голодомору

21 листопада вийшов короткометражний анімаційний фільм під назвою «Голодний дух», що розкриває тему страшних часів Голодомору в Україні в 30-х роках минулого сторіччя.

Виробництво цієї інформативно-соціальної стрічки здійснила анімаційна студія Animagrad на замовлення Міністерства інформаційної політики України. Головним героєм мультфільму є дівчинка, яка живе під час Голодомору і особисто на собі відчуває увесь той жах, яким є цей один із найбільших злочинів проти людства.

Реліз присвячений 85-й річниці Голодомору.

Прем’єрна демонстрація короткометражного фільму відбулась 20 листопада в столичній галереї Лавра, на відкритті виставки “Гарет Джонс. Щоденник”. Перший показ саме на цьому заході є дуже символічним, адже виставка присвячена постаті видатного британського журналіста Гарета Джонса, який першим розповів світові правду про Голодомор 1932-33 років в Україні.

У 2018 році Україна вшановує 85-ту річницю Голодомору. Міністерство інформаційної політики України спільно із студією Animagrad працювали над створенням анімаційного ролику “Голодний дух”, який розповідає історію маленької дівчинки, яка пережила страхіття Голодомору. Перш за все, ми хотіли через анімацію донести суть цієї страшної трагедії як до молодшої аудиторії, так і загалом до населення України та всього цивілізованого світу. Щоб знали, пам’ятали та визнавали цей злочин проти людяності, – розповів Державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко.

Вкласти горе таких масштабів в три хвилини було нелегкою задачею для нашої команди. Працюючи над цим проектом, ми відчували велику відповідальність. В той же час, для нас це було цікавим досвідом та своєрідним викликом, бо зазвичай ми робимо позитивні мультфільми для дітей. Художня мова ліній та фактур спрямована передати емоційну напругу того періоду. Головною ідеєю анімаційної стрічки було, донести до глядача думку, що ми повинні пам’ятати ту страшну сторінку нашої історії, пам’ятати людей, що трагічно загинули, та не допустити такого знову, – поділилась думками художник-постановник стрічки Аліна Харченко.

Важливо знати, що цього року день пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій відзначається 24 листопада.

«Голодний дух»
Виробнитво: студія Animagrad
Замовник: Міністерство інформаційної політики.
Жанр та формат: анімація, історичний
Хронометраж: 3 хв. 45 сек.

Автори сценарію: Алла Грицай, Ярослав Войцешек
Режисер: Костянтин Федоров
Художник – постановник: Аліна Харченко
Композитор: Мілош Єліч
Арт-директор: Крістіан Коскінін
Режисер озвучення: Катерина Брайковська
Керівник виробництва: Яна Медведєва
Продюсери: Олексій Толубко, Єгор Олесов

Художники:
Створення фонів: Євген Мусієнко, Ярослав Коломійчук
Створення персонажів: Наталія Дорошенко
Арт-розробка титрів: Світлана Мороз
Менеджер арт-відділу: Ганна Гаркуша
Аніматори: Олександр Цивінський, Олег Масюкевич, Михайло Яремко
Ріггінг / Композитінг: Віктор Радкевич
Монтаж: Світлана Велигоцька
Менеджер анімації: Ірина Курапова
Актори озвучення: Світлана Шекера, Валентина Гришокіна, Марія Пеннер
Звук: студія «Постмодерн», студія «Так Треба Продакшн»

Довідка:
Animagrad – найбільша в Україні анімаційна студія повного циклу, розпочала свою діяльність у 2012 році. Займається розробкою та виробництвом повнометражних і серіальних анімаційних проектів в технологіях 2D та 3D для українського та міжнародного ринку. Входить до складу FILM.UA Group. На даний момент компанія випустила повнометражний анімаційний фільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» та серіал «Ескімоска». У розробці знаходяться такі проекти, як повнометражні анімаційні фільми «Мавка. Лісова пісня», «Роксолана», серіали «WhizzKids», «Тікі» тощо.

Коментарі