kinowar.com

Більше, ніж арт-терапія: студія DocNoteFilms презентує перше відео у рамках масштабного проєкту «Образ Воїна»

Проєкт про поранених захисників України ставить на меті розповісти ветеранам про можливості реабілітації через творчість, а суспільству — допомогти їх зрозуміти.

«Образ Воїна» – це проєкт студії документальних фільмів DocNoteFilms про воїнів Сил Оборони України, які отримали важкі поранення, захищаючи державу. Він складається з чотирьох елементів: серії майстер-класів для ветеранів від відомого художника і волонтера Лева Скопа; документального фільму про його унікальний метод арт-терапії, а також соціальних відео, присвячених психологічній реабілітації поранених; сайту-галереї робіт учасників та офлайн-виставки у Київській фортеці.

проєкт Образ Воїна

У рамках проєкту DocNoteFilms створила три відеороботи, перша з яких вже вийшла — «Образ Воїна»: більше, ніж арт-терапія. Як творчість воїнів стає ключем до їх розуміння суспільством. 

У відео використовується музика відомого кінокомпозитора Антона Байбакова.

Автор ідеї, режисер та співзасновник студдії DocNoteFilms Костянтин Кляцкін розповідає:

«Цей проєкт ми задумали ще до повномасштабного вторгнення. Тоді ми вважали питання повернення військових у суспільство актуальним питанням і хотіли допомогти їм у подоланні ПТСР за допомогою арт-терапії. Як продакшен, ми багато працювали із ветеранами і розуміли, з якими проблемами вони стикаються – зокрема коли людина просто не могла знайти себе в цивільному житті. Коли ми повернулися до проєкту у 2022-му та почали спілкуватися з реабілітаційними центрами, то зрозуміли, що потреба у психологічному відновленні стала просто надзвичайною. Поранення на війні стали страшнішими, а запорукою успішного фізичного відновлення є відповідна психологічна настанова».

На першому етапі художник, іконописець та волонтер Лев Скоп провів чотири майстер-класи в чотирьох містах України. Учасниками стали українські захисники, які проходять лікування у реабілітаційних закладах. Лев Скоп розробив власний метод арт-терапії для поранених, який застосовує ще з часів АТО.

художник, іконописець та волонтер Лев Скоп

«Ціль досить проста — зробити собі та учасникам, які були поважно поранені на війні, гарний настрій, розуміючи значення таких проєктів для психологічної реабілітації бійців під час їх лікування», — говорить він.

Під час цих майстерок Лев навчає малюванню за старовинною технікою. Завдання кожного учасника — намалювати ангела так, як він його собі уявляє. Проте як зазначають організатори проєкту, учасники зображують передусім себе — свої переживання, досвід, мрії, надії, емоційний стан, і це можна помітити у створених ними картинах. Арт-терапія — це не лише розвага чи вправи на дрібну моторику. Це самодопомога через вихід емоцій, рефлексію, і через це вона має тривалий ефект, зокрема і на фізичному відновленні людини.

проєкт Образ Воїна

Більше про метод Лева Скопа можна буде дізнатися у документальному фільмі, який DocNoteFilms випустить у вересні. Команда проєкту також анонсує, що невдовзі буде готовий сайт проєкту «Образ Воїна», де можна буде роздивитися роботи, створені на майстер-класах, та дізнатися більше про їх авторів. А у другій половині вересня розпочнеться офлайн-виставка робіт у Київські фортеці.

Автори проєкту зазначають, що головні цілі «Образу Воїна» — розповісти захисникам про можливості реабілітації через творчість, а суспільству дати можливість поглянути на світ очима воїнів-ветеранів, наголосити на важливості ролі психологічної реабілітації у фізичному відновленні.

Це має бути багатосторонній процес. Захисники та захисниці України мають почуватися гідно та знати, що інвалідність — це не вирок, життя змінюється докорінно, але продовжується. І пробувати щось нове для себе, навіть якщо здається, що нічого путнього не вийде — це корисно та приносить задоволення. Держава мусить розуміти важливість психологічної складової реабілітації, обсяги та конкретні види допомоги, яку треба надавати. А суспільство — усвідомлювати, що люди з інвалідністю, а зокрема ветерани, потребують поваги, зручного середовища та розуміння потреб.

Стежте за новинами проєкту «Образ Воїна» на сторінці DocNoteFilms у Facebook та на YouTube.

Проєкт створюється за підтримки Українського Культурного Фонду.

Довідка

Про DocNoteFilms:

Група професіоналів, майже бойових побратимів, які вирішили знімати сучасні українські реалії максимально чесно та відверто. Починаючи свій документальний шлях у 2013 році в рамках проєкту BABYLON’13, фіксують зародження громадянського суспільства в Україні, завжди знаходячись у вирі історії, та максимально рефлексують на події та людей, що нас оточують.

У творчому доробку – короткометражні документальні фільми про Майдан та війну на сході України, повнометражні документальні фільми «Крим, як це було», «Крихка свобода», «Поліські Тенета», короткометражна стрічка «Тюрма на Стрийській», документальні серіали «Крутий Заміс» і «Мистецтво в країні війни» та інші.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі