kinowar.com

«Дім за склом» Тараса Дроня побореться за головний приз Варшавського Кінофестивалю

З 2009 року Варшавський кінофестиваль рішенням Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів долучено до групи найважливіших світових кінофестивалів, таких як фестивалі у Каннах, Венеції, Локарно, Сан-Себастьяні, Берліні чи Карлових Варах.

«Дім за склом» Тараса Дроня фільм

Зйомки фільму розпочались на початку 2021 року і завершились на початку лютого 2022 року. Пост продукція фільму відбувалась у Румунії, Польщі, Німеччині і Україні.

Короткий синопсис:
Життя амбітної архітекторки Вікторії кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, якого звинувачують у торгівлі наркотиками. Вікторія починає розслідування і намагається довести невинуватість доньки, щоб зберегти свою бездоганну репутацію і не втратити важливий проєкт.

Головну роль виконала українська акторка Ірина Островська. Серед акторів Дарина Федина, Олександр Башкіров, Ірма Вітовська-Ванца, Віталій Гордієнко, Олена Іллєнко, Олексій Сова. Кастинг провела Алла Самойленко.

Режисер фільму Тарас Дронь, сценарій Тараса Дроня, Якуба Присака, Ігоря Савиченко, оператор-постановник Олександр Поздняков, художня постановка Марії Островської, костюми Олени Гресь, грим Світлани Полікашкіної і Катерини Струкової, звук Сергія Степанського і Андрія Рогачова, музика Микити Моісеєва, монтаж фільму Сандра Ксепка.

«Дім за склом» Тараса Дроня The Glass House

Продюсери Ігор Савиченко, Валерія Сочивець, Сергій Коннов, Тарас Дронь, співпродюсери – Родріго Руїз Таразона і Каміль Рутковський.

Фільм створено компанією Директорія Кіно за підтримки Державного агентства України з питань кіно, за участі кінокомпаній Highbit Media, Cinelab, Nord Production, Black Photon, Сучасне Українське Кіно і D Facto Motion.

«Дім за склом» Тараса Дроня The Glass House

Фільм пройшов низку ко-продакшн маркетів, серед яких Baltic Events, Marche du Film, Sofia Meetings, індустріальна секція Одеського Міжнародного Кінофестивалю, кінофестивалів у Брюсселі, Стокгольмі і Карлових Варах і був дороблений у програмі MidPoint.

Режисер Тарас Дронь про кіно:

В трагічні часи, які проживає зараз моя країна з’являються і добрі новини. З гордістю представлю українське кіно на Варшавському кінофестивалі, де відбудеться міжнародна прем’єра. Для мене це не просто кіно, це певне моє дослідження взаємодії людини і суспільства. Фільм про вплив суспільних правил і канонів на розвиток індивідуальності, що призводить до перетворення людини у лідера або ж у вигнанця. Розслідування, яке розпочинає головна героїня веде глибоко у підсвідомість і піднімає на поверхню складне питання людини: ким вона насправді є і яку ціну платить за своє самоствердження.

«Дім за склом» Тарас ДроньThe Glass House

Акторка Ірина Островська про свою героїню:

Коли я вперше прочитала сценарій, подумалося, що ось той персонаж, в шкіру якого дуже хочеться потрапити і зрозуміти цю жінку, яка не намагається бути зручною для оточуючих і не підлаштовується під існуючі “норми” та “що люди скажуть”, іде за своїми бажаннями, реалізовуючи себе в професії. В нас якось так прийнято, якщо жінка сама виховує дитину і не перетворює цей процес на сенс життя, оскільки і кар’єра для неї надважлива, з нею щось не так. “Якби ти вилізла зі своєї бульбашки і подивилась на реальний світ, все було би інакше”, – кидає їй її колишній.

Пройшовши через найстрашнішу біль, яку лише може відчути мама, найлегше просто здатися і перетворитися на об’єкт для жалості, моя ж героїня обирає інший шлях, який важко зрозуміти, але одягнувши на себе Вікторію, я відчуваю кожною своєю клітиною чому вона так діє, сподіваюсь, це зрозуміють і наші глядачі.

«Дім за склом» Тарас ДроньThe Glass House

Продюсер Ігор Савиченко про виробництво:

Вже ніхто не знімає на кіноплівку, 35 міліметрів – це вінтаж, архаїчно і суцільні проблеми. Чули таке? З проблемами ми згодні – в їх створенні кіноплівку навряд чи перевершить будь який інший носій інформації. Але вона того варта.

Починаючи з першого дня на майданчику відчувалась магічна атмосфера причетності до кіно, з усіма його забутими атрибутами і правдивим значенням відомих кіношних команд, які трохи дивно звучать при роботі з цифрою.

Плівка вилетіла на проявку до наших партнерів в Румунії 22 лютого 2022 року і по обіді 24 лютого ми отримали фотографії, що вона вже у лабораторії. Звісно з побажаннями триматись. Ми тримались і робили кіно. І тепер раді показати фільм на Варшавському фестивалі – польська аудиторія добре і точно сприймає наші фільми і зараз там багато українців, яким також буде цікаво побачити новий український художній фільм.

«Дім за склом» Тарас ДроньThe Glass House

Продюсерка Валерія Сочивець про співпрацю з режисером:

Тарас – режисер з особливим поглядом на життя. Це вже його другий фільм про жінку. Він бачить жінок сильними і, як ніхто, неперевершено розкриває характер і світ персонажів. Я тішусь, що світова прем’єра фільму відбудеться на Варшавському кінофестивалі, адже з цим фестивалем в нас є своя особиста історія, бо минулий фільм Тараса “Із зав’язаними очима” переміг на цьому фестивалі у конкурсі перших та других фільмів у 2020 році. Бажаю успіху фільму і всій команді!

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі