kinowar.com

Документальний фільм “Звідки куди” про евакуацію українців на початку повномасштабного вторгнення номінований на нагороду Міжнародної асоціації документального кіно

Міжнародна асоціація документального кіно (IDA) оголосила список номінантів на щорічну премію (IDA Documentary Awards). До списку увійшов фільм“Звідки куди” (In the Rearview) польського режисера Мачека Хамели, у якому йдеться про евакуацію українців з прифронтових територій на початку повномасштабного вторгнення. До виробництва фільму долучилась українська кінокомпанія 435 FILMS, заснована кінопродюсеркою Анною Паленчук.

Міжнародна асоціація документального кіно (International Documentary Association) створена у 1982 році в США. Вона підтримує роботу документалістів та культуру документального кіно, захищає права документалістів, активістів та журналістів у світі. Цьогоріч, 12 грудня, відбудеться 39-та церемонія нагородження премією асоціації. Документальний фільм “Звідки куди” режисера Мачека Хамели оголошено номінантом у категорії “Кращий повнометражний документальний фільм”. Список номінантів було сформовано з шортліста премії фахівцями із 40 країн світу.

Документальний фільм “Звідки куди” режисера Мачека Хамели привернув увагу європейського глядача і зараз продовжує доносити щемливі історії українців, що рятувались від війни, по всьому світу. Прем’єра документального фільму “Звідки куди”, що є копродукцією Польщі, Франції та України, відбулася на Каннському кінофестивалі у травні 2023 року, стрічка вже отримала низку нагород, зокрема: “Головну нагороду журі” на британському кінофестивалі Sheffield DocFest; “Найкращий український повнометражний документальний фільм” на Одеському міжнародному кінофестивалі та ще 17 нагород на інших міжнародних кінофестивалях. 

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

Опис фільму:

Перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Люди стикаються з невизначеністю, тут і зараз вони вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни. Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для біженців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково. “Звідки куди” — це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни. В автобусі, їх тимчасовому притулку, зникають важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду та віри. У польській та українській версіях назви фільму – Skąd dokąd та Звідки куди, “звідки” (Skąd) та “куди” (dokąd) – це звичайні питання, які ставляться при спробі пройти через безліч контрольно-пропускних пунктів, що розташовані на території України.

Оригінальна назва: Skąd dokąd

Міжнародна назва: In the Rearview

Режисер: Мачек Хамела

Оператори: Юрій Дунай, Wawrzyniec Skoczylas, Marcin Sierakowski, Piotr Grawender

Монтаж: Piotr Ogiński

Саунд-дизайн: Marcin Lenarczyk

Корекція кольору: Aleksandra Kraus PSFC

Продюсер: Piotr Grawender, Мачек Хамела

Копродюсер: Jean-Marie Gigon, Анна Паленчук

Асоціативна продюсерка: Ксенія Марченко

Виробництво: Affinity Cine (Польща)

Копродюсери: SaNoSi Poductions (Франція), 435 FILMS (Україна)

Співфінансування: Polish Film Institute (PISF)

Жанр: повнометражний документальний фільм

Тривалість: 85 хвилин

Мова: українська, російська, польська, французька, англійська

Країни виробництва: Польща, Франція, Україна

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі