kinowar.com

Документальний фільм “Звідки куди”, що розповідає про евакуацію українців, покажуть на Міжнародному кінофестивалі у Торонто

Документальний фільм “Звідки куди” (Skąd dokąd / In the Rearview) польського режисера Мачека Хамели покажуть у TIFF Docs – програмі документальних фільмів, на 78-му Міжнародному кінофестивалі в Торонто, що триватиме з 7 по 17 вересня.

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

Міжнародний кінофестиваль у Торонто є одним із найпрестижніших у світі. Його головна мета – представлення кращих канадських та міжнародних фільмів та трансформація світогляду глядачів та творців кіно з різним досвідом і віком.

Документальний фільм “Звідки куди” був показаний програмах низки інших фестивалів. Його світова прем’єра відбулась на Каннському міжнародному кінофестивалі в рамках програми ACID Cannes. Також, він був відзначений нагородами. На польському кінофестивалі Millennium Docs Against Gravity фільм отримав відзнаки Кращий польський фільм у Польській програмі та Нагороду асоціації артхаусного кіно. У Британії на Sheffield DocFest фільм отримав Головну нагороду журі. А в Ісландії на IceDocs – Спеціальну відзнаку. Зокрема, “Звідки куди” буде показано на Одеському міжнародному кінофестивалі, що пройде з 19 по 27 серпня у Чернівцях, де вперше побачать українські глядачі.

“Прем’єра нашого фільму в Північній Америці на фестивалі, який підтримує міжнародний діалог, має велике значення, оскільки кожне визнання у міжнародній спільноті дає більше можливостей продовжувати говорити про війну, що триває. Ми намагатимемося використати цю можливість на повну, аби розширити зусилля з надання гуманітарної допомоги, що ми постійно робимо разом із партнерськими організаціями та волонтерами, які працювали з нами над цим документальним фільмом” – Мачек Хамела, режисер фільму.

Опис фільму:

Звідки куди – це правдиве та близьке спостереження за евакуацією українців, які вирішують залишити свої домівки, щоб врятувати життя. Їм допомагає польський волонтер Мачек Хамела. Його евакуаційний автомобіль долає десятки тисяч кілометрів аби відвезти біженців до Польщі, якомога далі від війни. Мачек проїжджає повз покинуті будинки, заміновані поля та численні військові блокпости, фільмує документальну стрічку за кермом автомобіля та пропонує глядачеві місце у машині. Автівка слугує кімнатою очікування, шпиталем, прихистком, місцем довіри та свідчень для людей, що випадково опинились разом. Пасажири діляться планами на майбутнє, жартами, болем та полегшенням. Звідки куди – це загальний портрет українських біженців, створений з різноманіття досвіду людей, що хочуть знайти безпечне місце у вирі війни. У тимчасовому притулку зникає різниця у статі, віці, кольорі шкіри, фізичному стані, походженні, ідентичності, світогляді та вірі. Вплив та віддзеркалення війни досі відчутні, та вона залишається у дзеркалі заднього огляду.

Оригінальна назва: Skąd dokąd

Міжнародна назва: In the Rearview

Режисер та сценарист: Maciek Hamela

Оператори: Юрій Дунай, Wawrzyniec Skoczylas, Marcin Sierakowski, Piotr Grawender

Монтаж: Piotr Ogiński

Саунд-дизайн: Marcin Lenarczyk

Корекція кольору: Aleksandra Kraus PSFC

Продюсер: Piotr Grawender, Maciek Hamela

Копродюсер: Jean-Marie Gigon, Анна Паленчук

Виробництво: Affinity Cine (Польща)

Копродюсери: SaNoSi Poductions (Франція), 435 FILMS (Україна)

Співфінансування: Polish Film Institute (PISF)

Жанр: повнометражний документальний фільм

Тривалість: 85 хвилин

Мова: українська, російська, польська, французька, англійська

Країни виробництва: Польща, Франція, Україна

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі