kinowar.com

Документальний короткометражний фільм «Гості з Харкова»: європейська прем’єра та онлайн-покази в Україні

Документальний короткометражний фільм «Гості з Харкова» режисерки Галини Лаврінець матиме свою європейську прем’єру на норвезькому кінофестивалі MINIMALEN Short Film Festival. Це єдиний український фільм, що увійшов до програми цього року. За перемогу на 36-му MINIMALEN Short Film Festival змагатимуться 37 кінострічок з усього світу.  Режисерка особисто представить фільм на показі, що відбудеться 26 січня 2024 року в місті Тронгейм, Норвегія.

Гості з Харкова

А вже з 21 грудня, фільм «Гості з Харкова» доступний онлайн на платформі DOCUSPACE (docuspace.org/project/gosti-z-kharkova). Короткометражний фільм Галини Лавринець був частиною програми цьогорічного фестивалю Docudays UA і доступний для перегляду із 18 години вечора 21 грудня до 31 грудня 2023 року. Стрічка доступна для перегляду на території України.

Новий Постер: напередодні європейської прем’єри фільму «Гості з Харкова» був створений постер. Аніматоркою та ілюстраторкою, що втілила основну ідею стрічки у постері, є  Ханна Стриж. Цей постер, який дотепно ілюструє сюжет фільму, публікується вперше. 

Гості з Харкова

Синопсис фільму:

Неля — власниця музею-садиби народно-побутового ужитку «Омелькова хата» в селі Козубівка Полтавської області. Неля разом зі своїм чоловіком Олександром  допомагають адаптуватися в селі переселенцям/-кам, що рятувалися від бомбардувань та обстрілів у Харкові. Вони стають один для одного друзями. Через війну, Неля дуже боїться голоду: аби переселенці/-ки з Харкова могли себе прогодувати, вона дає їм великий город з посадковим насінням, на якому ті саджають картоплю та овочі. 

З часом стає зрозуміло, що переселенці/-ки з міста не готові до важкої фізичної роботи на городі, адже сподіваються, що війна скоро закінчиться. Без догляду посаджений врожай починає псуватися. Чи вдасться їм знати компроміс, врятувати город і свої взаємини?

Над фільмом працювала велика команда однодумців: Активістка – Неля Рожко, Режисерка – Галина Лаврінець, Оператор-постановник  – Євген Козеко, Режисер монтажу – Ігор Косенко, Композитор – Микита Моісеїв, Ментор проєкту – Роман Бондарчук, Звукорежисер – Андрій Борисенко, Звукооператор – Богдан Бараковських, Другий оператор – Олексій Петров, Фінансова директорка – Вікторія Троскот, Асистентка продюсера – Аліна Чорнобай, Дизайн титрів – Андрій Лідаговський, Переклад – Анастасія Перун, Лариса Бабій та Ольга Король. 

Продюсеркою фільму виступила Олександра Братищенко («Крим, як це було», «Крихка Пам’ять»). Фільм створено на базі ELERON PICTURES у співпраці з творчим об’єднанням #BABYLON’13.

Minimalen: Кратер новаторства: Minimalen – це свято короткого метру, яке розкриває перед глядачем нові та непередбачувані горизонти. Заснований у 1988 році у давній столиці Норвегії, місті Тронгейм, фестиваль залишається важливою платформою для нових фільмів з Норвегії, Скандинавії та всього світу. Оглядаючи більше 250 короткометражних фільмів протягом шести днів, Minimalen ділиться їхньою красою через нові норвезькі, скандинавські та міжнародні конкурси, ретроспективи та фокус-програми.

Нагадаємо, що «Гості з Харкова» створено в межах проєкту «Сivil Pitch 2.0», що реалізується ГО «Докудейз» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за фінансової підтримки Goethe-Institut. Світова прем’єра фільму відбувалася на кінофестивалі Hot Docs (Торонто, Канада). Спеціальні покази фільму були на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA та Одеському Міжнародному Кінофестивалі. Фільм отримав приз –  у номінації «Найкращий короткометражний документальний фільм» на 5-му ФРАНКО-УКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ МОЛОДОГО КІНО МІСТ Film Festival. Наразі «Гості з Харкова» продовжують подорожувати містами України разом з Мадрівнийм Docudays UA.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі