На великих екранах стартував «Ґодзілла та Конґ: Нова імперія» (Godzilla x Kong: The New Empire) – сиквел фільму «Ґодзілла проти Конґа» і п’ятий проєкт в рамках Монстерверсу від Legendary Pictures, американізованої франшизи про японських велетенських монстрів Кайдзю, яких тут називають Титанами.
Популярність гігантської ящірки та горили – це справжній феномен, адже про Конґа зняли вже 13 фільмів, а про Ґодзіллу – аж 38. Минула частина спільного для Кайдзю фільму при бюджеті у 165-200 мільйонів доларів зібрала 470 мільйонів у ковідному 2021 році, тож продовження було не уникнути.
Після мегамахача в минулій частині тварюки розійшлися по своїх кутках рингу – Конґ відправився у рідний для Титанів світ всередині нашої планети, а Ґодзілла лишився на поверхні, аби виконувати роль охоронця людства від Титанів, що можуть через портали потрапляти у світ людей.
От тільки у своїх одиноких блуканнях нетрями Землі Конґ дістається найвіддаленішого незвіданого куточка, де відбуває заслання дуже небезпечна мавпа Шрам, що вирвавшись, загрожує не лише світу Титанів, але й людей. І Шрам виявляється настільки сильним, що самотужки з ним не справитися навіть наймогутнішому з Титанів. Тож автори не просто так замінили «VS» у заголовку на «Х», бо Ґодзілла та Конґ тепер в прямому сенсі помножуватимуть силу одне одного.
З такого синопсису сценарист минулої частини Террі Россіо, а також його колеги Саймон Барретт («Відьма з Блер: Нова глава») та Джеремі Слейтер (серіал «Академія Амбрелла») виводять стару-добру формулу, знайому усім поціновувачам франшизи. Кайдзю будуть лупити одне одного, а люди допомагати їм по мірі сил, проговорювати сюжет для глядачів і радіти перемогам «своїх» монстрів на тлі вщент зруйнованих Риму, Ріо-де-Жанейро та інших міст планети.
Взагалі сюжет тут, як завжди, другорядний. На сценах з людськими персонажами глядачі відверто сумують, тим паче у стрічці немає зіркових акторів, а ті що є, несуть якусь повну псевдонаукову ахінею і часто-густо забувають про існування логіки. Сценаристи ще й намагалися ув’язати цю історію з «Островом Черепа», тож додали племена древніх тубільців, яких герої відшукують в центрі планети. Одним словом, завезли трохи маразму, притрушеного рожевим сяйвом, кристалами та енергетичними полями.
А от все, що стосується Кайдзю, поставлено на високому рівні. В режисерському кріслі знову опинився Адам Вінґард, який вже знає, що франшиза тримається суто на масштабному екшні. Тому глядачам пропонують регулярні спаринги Титанів, серед яких як старі знайомі, так і оновлені (Ґодзілла еволюціонує і стає рожевою) та зовсім новенькі Кайдзю. Навіть не посоромилися додати Бейбі-Конґа, щоб потім продавати його ляльки дітлахам.
Спецефекти теж на висоті, монстри намальовані дуже детально, хутро, по якому стікає вода чи кров ворогів, у форматі IMAX майже можна погладити. Тим паче це перша стрічка франшизи, повністю знята у форматі 1.90:1 спеціально для IMAX. 135 мільйонів доларів бюджету витрачені недаремно. Хоча японці примудрилися минулого року зробити свою версію Ґодзілли за удесятеро меншу суму і отримали Оскар за візуальні ефекти, втерши носа Голлівуду.
Фільм «Ґодзілла та Конґ: Нова імперія» вийшов черговим бездумним блокбастером про величезних почвар з Монстерверсу, чий дурнуватий сюжет варто просто перетерпіти заради сцен масштабних двобоїв Титанів під класну музику від Junkie XL та яскраві спецефекти міфічного світу всередині нашої планети.
Дмитро Сидоренко
Читайте також:
Найкращі фантастичні фільми 21 століття
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom