kinowar.com

Фонд «Голоси дітей» запустив подкаст про аутизм

 03.04.2024  Новини

«Літера А»: фонд «Голоси дітей» запустив подкаст про аутизм

2 квітня, у Міжнародний день поширення інформації про аутизм, благодійний фонд «Голоси дітей» презентував просвітницький проєкт — подкаст «Літера А».

«Літера А» фонд «Голоси дітей» запустив подкаст про аутизм

«Літера А» — це серія розмов про розлад спектра аутизму з фахівцями, психологами, батьками, дорослими людьми з аутизмом тощо. Мета подкасту полягає в інформуванні українців про аутизм та адвокації підтримки голосів дітей з РСА, які мають важливу потребу в прийнятті суспільством, а часом навіть власними родинами. Загалом у межах першого сезону проєкту заплановано 10 епізодів, що виходитимуть щопонеділка на YouTube та Spotify.

Ведуча подкасту — Олена Пшенична, журналістка, письменниця, консультантка проєктів для дітей із розладом спектра аутизм (РСА) благодійного фонду «Голоси дітей» та мама 5-річного хлопчика з аутизмом. Три роки тому Олена дізналася про діагноз свого сина і з того часу займається поширенням інформації про аутизм та просвітницькою діяльністю з міфами й стигмами, якими оповитий цей діагноз.

«За ці три роки я зрозуміла, що головна причина недостатньої толерантності нашого суспільства не в тому, що ми злі й не емпатійні люди, — говорить авторка проєкту Олена Пшенична. — Головна причина полягає в незнанні. На жаль, ми все ще тягнемо за собою важкий радянський спадок відсутності культури прийняття людей з будь-якою інвалідністю, особливо з ментальною. І саме тому мені, як громадянці, а особливо як мамі дитини з РСА, хочеться говорити про аутизм якомога простіше, по-людськи, тим самим знімаючи оцей страх перед невідомим і оповитим стереотипами діагнозом».

Подкаст «Літера А» стартує разом із ще одним просвітницьким проєктом фонду «Голоси дітей» — спеціально розробленим тестом «Що ти знаєш про аутизм?». Тест може пройти кожен охочий та дізнатися свій рівень обізнаності про розлад спектра аутизм, а також отримати низку цікавих й корисних фактів про аутизм, зокрема й щодо розвінчання найпоширеніших міфів.

Це вже не перші проєкти фонду «Голоси дітей» у темі аутизму. Уже понад два роки діє адресна допомога дітям з РСА шляхом закупівлі послуг із реабілітації, а також через психоедукацію та групи підтримки для батьків.

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі