11 січня на екрани кінотеатрів виходить дебютна повнометражна стрічка Філіпа Сотниченка “Ля Палісіада”, яка отримала визнання критиків та журі міжнародних кінофестивалів, а також була номінована на премію Європейської кіноакадемії у номінації “Відкриття року”. Ділимося відгуками глядачів, які потрапили на показ пострадянського нуару у столиці та запрошуємо дивитися фільм у кінотеатри вашого міста.
З 6 січня іронічний детектив “Ля Палісіада” подорожував західноукраїнськими містами. Першим місцем для показу став Ужгород, адже саме на Закарпатті тривали знімання більшої частини фільму, а мешканці мали нагоду зіграти у стрічці. Перегляд відбувся у кінотеатрі Мультиплекс. Далі команда фільму завітала у Львів, до кінотеатру Планета Кіно, де, окрім показу стрічки, відбулася лекція із кіноманом Станіславом Тарасенком. Окрім того, що глядачі одні з перших побачили фільм, вони також мали нагоду поспілкуватися із творчою командою стрічки. Фільм представляли: креативний продюсер стрічки Сашко Чубко, актори Олександр Малєєв, Василь Маняк, Степан Барабаш, Федір Брецко, Андрій Дорошук, Вʼячеслав Туряниця, асистентка режисера Олена Подолянко та звукорежисер зведення Ігор Казмірчук. Глядачі зазначають, що фільм заворожує з перших кадрів, змушує думати над сенсами та спонукає піти подивитися фільм у кіно ще раз.
А 9 січня відбувся допрем’єрний показ у Києві у кінотеатрі Оскар.
У цей важливий вечір на прем’єрі зібралася творча команда фільму: продюсери Галина Криворчук, Валерія Сочивець та Сашко Чубко, оператор-постановник Володимир Усик, художник з костюмів Володимир Кузнецов, виконавець головної ролі і одночасно другий режисер стрічки Новруз Хікмет, локейшн-менеджер Віктор Шевченко, а також виконавці ролей: Сергій Лузановський, Вʼячеслав Туряниця, художник Ярема Малащук і ведуча “Суспільного” Людмила Чиркова.
Команда працювала над фільмом 5 років. Для відтворення естетики часу, костюмів, декорацій та навіть характерів персонажів творці відштовхувались від архівних матеріалів та використали знімальну техніку саме того періоду — все, аби створити атмосферу українських 90-х.
Дія фільму відбувається у 1996 році, незадовго до мораторію на смертну кару. Двоє друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують вбивство колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого. Занурені в заплутану справу й давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, у якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.
Глядачі стрічки наголошують, що дебютний фільм Філіпа Сотниченка допомагає зануритися в українські 90-ті без романтизації та краще зрозуміти причинно-наслідкові звʼязки, адже наше минуле завжди впливає на майбутнє.
У столиці привітати команду стрічки завітали друзі, партнери, представники кіноіндустрії, медіа та шоу-бізнесу: режисери Тоня Ноябрьова, Максим Наконечний, Катерина Горностай, Володимир Тихий, Нікон Романченко, Олеся Моргунець-Ісаєнко, Аркадій Непиталюк, Наталка Ворожбит, Ігор Матвіїв, Василь Вітер, співзасновниця та виконавча директорка Української Кіноакадемії Анна Мачух, продюсери Дмитро Суханов, Тарас Босак, художник-постановник Олександр Тетерін, актори Андрій Ісаєнко, Марина Кошкіна, Наталія Бабенко, Олена Узлюк, Даша Трегубова, Євгенія Непиталюк, Лілія Цвєлікова, Римма Зюбіна, Назар Задніпровський, Інна Приходько, Віталій Ажнов, Даша Плахтій, засновниця “Дикого театру” Ярослава Кравченко, телеведучі Вячеслав Соломка та Юрій Марченко, співачка Саша Кольцова, письменник Андрій Кокотюха, блогери та інфлюєнсери Влад Болсун, Розалі Номбре, художниця Жанна Кадирова, гурт Musli UA та багато інших.
«Яке прекрасне і жахливе кіно. Спойлерити не буду — гляньте. Але зауважте, станом на 1996 рік Україна була на другому місці після Китаю за кількістю винесених смертних вироків. У 1997 смертну кару скасували» – засновниця та продюсерка Дикого театру Ярослава Кравченко.
«Вау. Справжній скарб українського кіно. Так тонко і цікаво поєднана ностальгія з огидою, коли мова йде про девʼяності. Класна режисерська робота і незвичайний сценарій. Актори подарували справжню театральну постановку. Я повірив кожній сцені. Я вам рекомендую йти! Багато про що можна подумати, відрефлексувати», – блогер та інфлюєнсер Влад Болсун.
«З четверга фільм буде в прокаті і це або те, що ви полюбите, або не зрозумієте, але точно запам’ятаєте», – режисерка Тоня Ноябрьова.
«Крутий, дуже сміливий фільм, рекомендую. Не розважальний, тому треба набратись терпіння, але він того вартує. Стилістика зроблена під стару, але «Ля Палісіада» – це точно щось абсолютно нове в українському кіно», – режисер Антоніо Лукіч.
Іронічний детектив “Ля Палісіада” в усіх кінотеатрах України вже з 11 січня.
Під час проведення заходу гостей пригощали: вода AVALON, ігристе вино, ™ KOKTEBEL.
Дистриб’юторами фільму в Україні виступає компанія FILM.UA Distribution та Кіноманія
Промо підтримку фільму забезпечують партнери: торговельна мережа “Фокстрот”, мережа автозаправних комплексів WOG, онлайн-сервіс виклику авто Uklon, книжкова платформа Yakaboo, платіжна система city24.
Генеральний медіапартнер – Суспільне Культура. Офіційний радіопартнер – Просто Радіо.
Інформаційну підтримку фільму здійснюють Moviegram, DTF Magazine, Gogol Media, Ґрунт, Marie Claire.
ДОВІДКА
Назва: Ля Палісіада
Дата виходу в прокат: 11 січня 2024 року
Дистрибʼютор в Україні: FILM.UA Distribution та Кіноманія
Жанр: пострадянський іронічний детектив
Виробництво: стрічку створено кінокомпаніями «ВІАТЕЛ» та «Сучасне Українське Кіно». Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Державного агентства України з питань кіно, постпродакшн профінансував Гетеборзький кінофонд (Швеція).
Хронометраж: 100 хвилин
Режисер та сценарист: Філіп Сотниченко
Продюсери: Галина Криворчук, Сашко Чубко, Валерія Сочивець
Оператор: Володимир Усик
Звукорежисер: Сергій Авдєєв
Художниця-постановниця: Маргарита Кулик
Художник з костюмів: Володимир Кузнецов
У ролях: Андрій Журба, Новруз Пашаєв, Олександр Пархоменко, Валерія Олейнікова, Олена Мамчур, Олена Рожкова, Олександр Малєєв, Степан Барабаш, Сергій Лузановський, Олександр Мавріц, Ярема Малащук, Сана Шахмурадова
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom