kinowar.com

Літургія протитанкових перешкод: The New Yorker опублікував фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука

Літургія протитанкових перешкод

Онлайн-прем’єра документального фільму «Літургія протитанкових перешкод» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука (“Памфір”) відбулась у відомому американському виданні The New Yorker. Стрічку опублікували на сайті та ютуб-каналі ресурсу.

Режисер фільмував дії картини в перші місяці повномасштабного вторгнення росії в Україну. У кадрі робота трьох львівських скульпторів – Романа Сови, Сергія Данько, Андрія Голдія. Чоловіки створювали  скульптурні ансамблі постатей Ісуса Христа для хресних ходів релігійних громад. Коли ж почалась війна, вони почали зварювати металеві протитанкові перешкоди.

Режисер зафіксував момент, коли у одному місці і в той самий час створюються речі для релігійних та воєнних потреб цими ж майстрами.

Дмитро Сухолиткий-Собчук режисер

Виробництво «Літургії протитанкових перешкод» профінансувало одне з найпопулярніших світових видань The New Yorker, а продюсером виступив штатний режисер Даніель Ломброзо.

Світова прем’єра стрічки відбулася 13 серпня 2022 року на «Sarajevo Film Festival» – стрічка відкрила документальну програму фестивалю. Далі робота взяла участь у понад 80 міжнародних фестивалях, серед яких IDFA, Toronto International Film Festival, американський кінофестиваль незалежного кіна «Sundance Film Festival», DOC NYC, New York’s documentary festival, Clermont-Ferrand ISFF та інших.

Дмитро Сухолиткий-Собчук режисер

Синопсис:

Реальність в Україні поділилась на два періоди — до війни та після. Кожен громадянин намагається бути корисним у цьому загальнонаціональному спротиві. Українці змінюють свої професії та пристосовуються до потреб військового часу. У художніх майстернях скульптори виготовляють протитанкові перешкоди. Мовчазні постаті українських діячів, янголів, козаків та множинні копії Ісуса Христа, наче теракотова армія, завмерли в очікуванні нових творінь. Майстри зварюють металеву оборону для Збройних Сил України.

Дмитро Сухолиткий-Собчук режисер

Офіційні сторінки фільму у соцмережах:

Facebook – facebook.com/profile.php?id=100089559739994

Instagram – https://bit.ly/3sZbxqo

IMDB – imdb.com/title/tt21350418/

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі