kinowar.com

Looney Tunes під кислотою. Рецензія на фільм «Пробивний чувак»

 15.05.2024  Рецензія

Є в відеоіграх такий жанр як «вeat’em up», де гравець керує бійцем поза ареною, а численні супротивники валять зі всіх сторін. В кіно він став основою для м’ясних бойовиків, які стали популярними після дилогії Гарета Еванса «Рейд» і доросли нині до рівня стильної франшизи «Джон Уік» та інших творінь Девіда Ліча.

Але є фільми, що повертають нас назад до витоків жанру, пропонуючи дистильовану бійку як єдину страву дня. Американо-німецько-південноафриканська стрічка «Пробивний чувак» – одна з таких. Навіть оригінальна назва Boy Kills World прямо наголошує на тому, що відбуватиметься на екрані.

«Пробивний чувак» Boy Kills World

Режисером та автором ідеї виступив німець Моріц Мор, для якого це дебют у повному метрі. Його співавтор – Аренд Реммерс (серіал «Берлінські пси»), а адаптувати ідею для сценарію взявся Тайлер Бертон Сміт, який працює над повнометражним продовження «Кунґ Ф’юрі». Якщо ви не бачили цю 30-хвилинну оду бойовикам 80-х, вона є у відкритому доступі.

То який же світ вбиває хлопець, спитаєте ви? Почнімо з того, що імені головного героя нам не називають. Це просто глухонімий герой, немов з ігрових автоматів, зіграний Біллом Скашґордом (дилогія «Воно»). Хоч він і німий, та його внутрішній голос з глибоким тембром ми слухатимемо протягом усього фільму. Живе він у дистопічному світі, де править тоталітарна сімейка Ван Дер Коїв на чолі з Хільдою (Фамке Янссен з франшизи «Люди Ікс»). Коли хлопчику було 9, Хільда вбила його сім’ю, а хлопця врятував місцевий шаман з джунглів. Єдиною метою його життя стала помста Ван Дер Коям, для чого він багато років переймав досвід бойових мистецтв у шамана.

Може здатися, що сюжет «Пробивного чувака» відсилає нас до «Голодних ігор», бо тут теж щороку проводять публічне полювання та страту заколотників проти режиму. Але навіть недавній «Манкімен» Дева Пателя виглядає глибоким драматичним трилером про соціальну стратифікацію на фоні сюжетних поворотів стрічки Мора. Тому найближчими порівняннями стануть радше «Стволи Акімбо» з Редкліффом чи «Картер» на Netflix.

«Пробивний чувак» Boy Kills World

Зате головний інгредієнт фільму «Пробивний чувак» достойної якості. Екшн поставлений на відмінно, а інколи ще й дуже весело. Чого лише варте використання головним героєм кухонної терки в якості зброї? Координатор трюків Давид Шатарський до цього працював над «Диво-жінкою», «Чорною вдовою», вже згаданими «Стволами Акімбо». Він підійшов дуже винахідливо до постановки боїв, щоб максимально передати ідею авторів фільму, яку вісім років тому вони вперше сформулювали як «Looney Tunes on acid».

«Пробивний чувак» Boy Kills World

Загалом «Пробивний чувак» – це типове кіно про мордобій з дорослим рейтингом, яке майже дві години розважає любителів кривавого екшну численними вигадливими сценами вбивств, провисаючи в ті моменти, коли сценарій зупиняється заради безглуздої історії про помсту та родинні зв’язки.

P.S. Під вихід фільму світ побачив спіноф відеогри Super Dragon Punch Force 3, якою надихається герой у фільмі, а в розробці знаходиться також анімаційний серіал.

Дмитро Сидоренко

«Пробивний чувак» Boy Kills World

«Пробивний чувак» Boy Kills World

Читайте також:

Найкращі бойовики 21 століття

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі