В рамках Оскарівської кампанії, у США відбулися прем’єрні покази іронічного детективу Філіпа Сотниченка “Ля Палісіада”.
Вивіска кінотеатру Lumiere Music Hall у Голлівуді. Фото: Дзвінка Пінчук
Сюжет фільму обертається навколо останньої смертної кари в Україні в 1996 році. Історія розгортається за п’ять місяців до скасування смертної кари, коли детектив міліції та судовий психіатр розслідують вбивство свого колеги. Попри швидке закриття справи, лишаються численні запитання.
Після перемог на міжнародних кінофестивалях, восьми премій “Золота Дзиґа” та номінації на премію Європейської кіноакадемії, Україна висунула фільм на Оскар у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”.
Режисер Філіп Сотниченко. Фото: Українська кіноакадемія
За підтримки Держкіно України та організації Razom for Ukraine, “Ля Палісіаду” показали у Нью-Йорку та Лос-Анджелесі. В Нью-Йорку покази відбулися на Манхеттені у кінотеатрі Quad та в Українському Інституті Америки. Почесним гостем показу став посол України в ООН Сергій Кислиця.
Сергій Кислиця і продюсер Сашко Чубко на показі в Нью-Йорку. Фото: Дзвінка Пінчук
В Лос-Анджелесі показ відбувся у культовій Американській Сінематеці, заснованій оскароносним американським режисером Сідні Поллаком. Захід відвідало близько ста американських кінопрофесіоналів та журналістів.
Один з глядачів показу, голівудський продюсер Вінсент Лендей (Her, Being John Malkovich, Where The Wild Things Are) поділився своїми думками після перегляду:
“Мені дуже сподобалася «Ля Палісіада». Сподіваюся, інші члени Кіноакадемії відчують те саме. Ви створили такий складний твір у такий хаотичний час. Я з нетерпінням чекаю на нові унікальні роботи від колективу «Сучасне Українське Кіно».”
Вінсент Лендей і Сашко Чубко на показі в Американській Сінематеці. Фото: Дзвінка Пінчук
Фільм представив продюсер фільму Сашко Чубко. Творці та глядачі обговорили кінематографічне осмислення пострадянського світу, з якого Україна вийшла та куди не бажає повертатися.
“Вибір цього сміливого фільму знайомить міжнародну аудиторію із поколінням молодих українських митців та підкреслює ту цінність людського життя в Україні, що цивілізаційно відрізняє нас від країни агресора,”
– зазначив продюсер фільму Сашко Чубко.
Ще один показ відбувся у кінотеатрі Lumiere Music Hall, розташованому у районі Беверлі Хілз поруч із головним офісом Оскарівської кіноакадемії.
Кінотеатр Lumiere Music Hall у Лос-Анджелесі. Фото: Дзвінка Пінчук
Модераторкою показів у Лос-Анджелесі стала Зорянна Кіт, відома своєю роботою в The Hollywood Reporter та камео у фільмі “Залізна людина”.
15 листопада фільм вийшов у онлайн-прокат в Північній Америці на платформі Film Movement та Amazon Prime.
Фільми з 85 країн змагаються за перемогу у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”. Американська кіноакадемія оголосить шортліст із 15 фільмів в ніч на 18 грудня.
Читайте також:
Найкращі українські фільми 2023 року
Найкращі українські фільми 2022 року
Найкращі українські фільми 2021 року
Найкращі українські фільми 2020 року
Найкращі українські фільми 2019 року
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom