kinowar.com

На головному документальному кінофестивалі Великої Британії покажуть фільм “Звідки куди” про українську евакуацію

Документальний фільм “Звідки куди” (Skąd dokąd / In the Rearview) режисера Мачека Хамела про евакуацію українців покажуть на Sheffield DocFest головному документальному кінофестивалі Великої Британії, що проходитиме у місті Шеффілд з 14 по 19 червня

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

Покази документального фільму “Звідки куди”, в рамках яких передбачено Q&A сесію із режисером Мачеком Хамела (Maciek Hamela) та оператором Пьотром Гравендером (Piotr Grawender) пройдуть 15 червня (The Light – Screen 9 о 21:00 – прем’єра), 16 червня (Showroom – Channel 5 Screen 2 о 13:15) та 17 червня (Curzon – Screen 3 о 15:30). Стрічку відібрано для участі в міжнародному конкурсі, на якому представлено лише 9 фільмів. Sheffield DocFest – це головний кінофестиваль документального кіно у Великій Британії, він проходить кожного червня у місті Шеффілд. Цьогоріч відбудеться святкування 30-річчя фестивалю.

Історія створення фільму “Звідки куди” особлива, адже її режисер Мачек Хамела з перших днів війни став волонтером і на своєму автомобілі рятував українців з-під обстрілів у Чернігівській, Харківській та Донецькій областях. Слухаючи по дорозі історії українців, що встигли відчути на собі жорстокість війни, перед однією із таких поїздок Мачек вирішив взяти із собою друга-оператора та спробувати зняти документальний фільм. На першому місці завжди була евакуація, а зйомки були підпорядковані її зусиллям. Саме тому фільм побудований на самому шляху всередині автомобіля, зустрічах та прощаннях. За півроку Мачек вивіз в евакуацію 400 людей, частина з яких стали героями його стрічки. Крім цього, команда співпрацює з благодійною організацією “АРТАК”, яка займається евакуацією українців із найнебезпечніших регіонів, таких як Запоріжжя та Бахмут. За кошти зібрані на прем’єрному показі у Варшаві та благодійному концерті команда фільму придбала та передала благодійній організації “АРТАК” два мінібуси, на яких вже зараз волонтери евакуюють українців із прифронтових та підтоплених після підриву Каховської ГЕС територій.

“Команда фільму численними показами на кінофестивалях продовжує нагадувати світу про війну в Україні та збирати кошти для евакуації українців з прифронтових територій, а після підриву Каховської ГЕС і для порятунку людей з підтоплених сіл”, – копродюсерка Анна Паленчук.

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

Прем’єра документального фільму “Звідки куди” режисера Мачека Хамела відбулась 21 травня 2023 року на 76-му Каннському кінофестивалі. На польському кінофестивалі Millennium Docs Against Gravity стрічка отримала дві відзнаки “Кращий польський фільм” та “Нагороду асоціації артхаусного кіно”. Фільм вироблено у копродукції Польщі, Франції та України. До виробництва фільму долучилась українська кінокомпанія 435 FILMS, заснована кінопродюсеркою Анною Паленчук.

Опис фільму:
Перші дні вторгнення Росії в Україну. Люди стикаються з невизначеністю, тут і зараз вони вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни. Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для біженців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та зізнань, які є спільними для людей, що зустрілись випадково. “Звідки куди” — це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце. В автобусі, їх тимчасовому притулку, зникають важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду та віри. У польській та українській версіях назви фільму – Skąd dokąd та Звідки куди, “звідки” (Skąd) та “куди” (dokąd) – це звичайні питання, які ставляться при спробі пройти через безліч контрольних пунктів, що розташовані на території України.

Оригінальна назва: Skąd dokąd
Міжнародна назва: In the Rearview
Режисер: Maciek Hamela
Оператори: Юрій Дунай, Wawrzyniec Skoczylas, Marcin Sierakowski, Piotr Grawender
Монтаж: Piotr Ogiński
Саунд-дизайн: Marcin Lenarczyk
Корекція кольору: Aleksandra Kraus PSFC
Продюсер: Piotr Grawender, Maciek Hamela
Копродюсер: Jean-Marie Gigon, Анна Паленчук
Виробництво: Affinity Cine (Польща), Impakt Film (Польща)
Копродюсери: SaNoSi Poductions (Франція), 435 FILMS (Україна)
Співфінансування: Polish Film Institute (PISF)
Жанр: повнометражний документальний фільм
Тривалість: 85’
Мова: українська, російська, польська, французька, англійська
Країни виробництва: Польща, Франція, Україна

Фестивалі та нагороди:
2023 / Sheffield DocFest (UK), International Competition (Міжнародний конкурс)
2023 / Festival de Cannes (France), ACID section (програма ACID)
2023 / Millennium Docs Against Gravity (Poland), Polish Competition (Польський конкурс)
The Best Polish Film Award in the Polish Competition (“Кращий польський фільм” в польському конкурсі)
The Arthouse Cinema Association Award ( Нагороду асоціації артхаусного кіно)

Читайте також:

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі