kinowar.com

Найкращі композитори кіно

 14.07.2023  Музика, Новини, ТОП

Найкращі композитори світового кінематографу

В історії світового кінематографу є чимало хороших композиторів. Ми не намагаємось зробити рейтинг чи класифікатор. Ми хочемо зібрати найкращих, щоб або нагадати читачам про їх улюблену музику з кінофільмів, або відкрити нові імена і мелодії.

Клікайте на назви фільмів у цій статті – це посилання на саундтреки до них на YouTube. І підтримуйте наш сайт, щоб ми могли і далі створювати цікавий і корисний контент.

Томас Ньюман

топ композитори світового кінематографу

Американський композитор, який написав музику до більш ніж 70 фільмів. 15 (!) номінацій на Оскар і жодної перемоги поки що (щоправда, в його активі 6 виграних Греммі). Найвідоміші його твори (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Втеча з Шоушенка

Зелена миля

Знайомтеся — Джо Блек

З 80-х по наші дні Томас Ньюман написав музику до таких фільмів як “Життя спочатку”, “ВОЛЛ·І”, “Ерін Брокович”, “Народ проти Ларрі Флінта”, “Запах жінки”, “007: Координати «Скайфолл»” та “007: Спектр”, “Міст шпигунів”, “1917”.

Але, мабуть, найвідомішим твором Ньюмана є музика до фільму “Краса по-американськи”.

 

Альфред Ньюман

топ композитори світового кінематографу

Якщо вас вразили 15 номінацій на Оскар для Томаса Ньюмана, то подивіться на портфоліо його батька, Альфреда Ньюмана: 45 номінацій та 9 отриманих статуеток. Більше тільки у Волта Діснея. Щоправда, багато номінацій Ньюман отримав ще в 40-х, тоді Оскар ще не набув настільки титанічного значення, і було чимало трансформацій правил премії (можна звернути увагу, що багато номінацій Альфред отримав не за власні оригінальні композиції, а за музичні обробки, наприклад), але масштаб, звісно, вражає.

Не тільки син Альфреда став видатним композитором кіно – ще було двоє братів, інший син, Девід (також номінований на Оскар), дочка, племінник Ренді (він також отримав два Оскари – за “Корпорацію монстрів” та “Історію іграшок 3”; а ще він написав, серед іншого, пісню «You Can Leave Your Hat On») та, нарешті, онук Джої (ну хоча б цей Оскар не вигравав (поки що), але на Еммі був номінований).

Повернемося до творчого доробку Альфреда Ньюмана (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

– Аеропорт

– Пісня Бернадетти

– Найвеличніша історія з коли-небудь розказаних

Все про Єву

– Якою зеленою була моя долина

 

Бернард Геррманн

топ композитори світового кінематографу

Бернард Геррманн – один з тих композиторів, які впливали на розвиток індустрії музики кіно. Його прийоми та використання нових музичних інструментів (таких як терменвокс та траутоніум) пізніше використовували у фільмах багатьох жанрів, а тому він увійшов в історію не тільки як автор багатьох гарних мелодій для улюблених стрічок, але і як інноватор, той хто змінював саме обличчя кіно. Його найвідоміші твори (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Таксист

Психо

– і, звісно, вбивство у Психо

– День, коли Земля зупинилась

– 451 градус за Фаренгейтом

– Одержимість

– Громадянин Кейн

 

Александр Деспла

топ композитори світового кінематографу

Французький композитор написав музику більше, ніж для 100 фільмів, отримав два Оскари та запам’ятався як один з найяскравіших мелодистів кіно. Серед фільмів, для яких він писав саундтреки «Незрівнянний містер Фокс», «Гаррі Поттер і Смертельні реліквії», «Сутінки», «Король говорить!», «Королівство повного місяця», «Арго», «Тридцять хвилин по півночі» (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube).

Форма води

– Гра в імітацію

– Готель «Гранд Будапешт»

– Загадкова історія Бенджаміна Баттона

– Філомена

 

Густаво Сантаолалья

топ композитори світового кінематографу

У себе на батьківщині Густаво стояв у витоків аргентинського року, а коли він прийшов у музику кіно, він привніс до неї характерне звучання Південної Америки. Його музика легко впізнавана і часто миттєво починає лунати у голові, коли згадуєш фільми Алехандро Іньярріту або гру, а тепер і серіал “Останні з нас”. Двічі оскарівський лауреат – згадаємо найбільш відомі мелодії (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Вавилон

– Б’ютифул

– Останні з нас

– Щоденники мотоцикліста

21 грам

 

Алан Менкен

топ композитори світового кінематографу

Так, ім’я Алана Менкена не настільки відомо публіці як, скажімо, Ганс Циммер або Енніо Морріконе. Але знаєте, скільки він отримав Оскарів? Вісім. Це другий результат в історії після Альфреда Ньюмана, про якого ми розповіли вище, якщо казати про музичні категорії. Ба більше, він отримав чотири рази по два Оскари в один рік, тому що він номінувався і вигравав одразу в двох категоріях – найкраща пісня і найкраща музика до фільму. І звісно ж, ви чули його музику. Ось анімаційні фільми, за які він отримував ці Оскари (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Аладдін

Красуня і чудовисько

Русалонька

Покахонтас

Також він написав музику для таких фільмів, ігрових і анімаційних, як «Горбань із Нотр-Дама», «Геркулес», «Зачарована», «Рапунцель: Заплутана історія», «Білосніжка: Помста гномів», писав бродвейські мюзикли і взагалі, створив неймовірно розгалужене портфоліо. Він один із 16 людей, які отримували нагороди Оскар, Еммі, Греммі та Тоні. Звічно, він отримав і свою зірку на Алеї слави, але головне, що він вплинув вже на декілька поколінь композиторів кіно і анімації.

 

Макс Ріхтер

топ композитори світового кінематографу

Мінімалізмом та сформованим з нього постмінімалізмом зазвичай широку аудиторію не привабиш. Але Максу Ріхтеру вдалося зробити настільки багатий звук мінімалістичними засобами, що його музика суттєво вирізняється на загальному фоні. Звідси і чимало пам’ятних мелодій з фільмів та серіалів (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

– Вороги

Прибуття

– Марія — королева Шотландії

– Вальс із Баширом

До зірок

– Табу

 

Рамін Джаваді

топ композитори світового кінематографу

Є, мабуть, дві головні візитівки для цього німецького композитора іранського походження:

А крім цього вже кілька десятків класних тем із фільмів та серіалів за останні 25 років.

 

Джеймс Ньютон Говард

топ композитори світового кінематографу

Ще один американський композитор, що вже більше чотирьох десятиліть пише музику для найбільших голлівудських фільмів (у тому числі, він співпрацював над кількома з іншим титаном, про якого ми згадаємо нижче, Гансом Циммером). Найвідоміші роботи (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Кінг Конг

Адвокат диявола

Кривавий діамант

“Утікач”, “Еволюція Борна”, “Війна Чарлі Вілсона”, “З мене досить!”, “Красуня”, “Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда”, “Таємне життя” та багато інших. 9 номінацій на Оскар – поки що без нагороди.

Окремо, мабуть, варто згадати тривожну драматичну музику до чудового фільму “Шосте відчуття”.

 

Владимир Косма

топ композитори світового кінематографу

Володимир Косма народився Румунії, але прожив все життя у Франції. Як результат, він написав величезну кількість музики для французького кіно (понад 200 саундтреків). Фільми за участю П’єра Рішара, Софі Марсо, Луї де Фюнеса, Жан-Поля Бельмондо – всіх наших улюблених акторів Франції (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Бум

– Високий блондин у чорному черевику

Татусі

Але вам найбільш відома ось ця мелодія:

 

Хісайсі Дзьо

топ композитори світового кінематографу

Це псевдонім – він імітує звучання імені знаменитого композитора Квінсі Джонса на японський манер. Японський композитор, який написав багато творів як для японської мультиплікації (зокрема, для Хаяо Міядзакі), так і для японських художніх фільмів (зокрема, для картин Такеші Кітано). Із найвідомішого (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Мандрівний замок

Віднесені привидами

Рибка Поньо на кручі

Сонатіна (Такеші Кітано)

Феєрверк (Такеші Кітано)

 

Філіп Ґласс

топ композитори світового кінематографу

В інтернеті все сперечаються про те, мінімаліст Ґласс, або просто використовує музику з структурами, що повторюються. Тим часом величезна кількість визнаних авторитетів у світі музики (такі як Девід Бові, Браян Іно, Леонард Коен та інші) відзначають вплив персони композитора на їхню творчість. Власне, це стаття не про місце Ґласса на музичному олімпі. Цей пост про музику в кіно – її композитор створив чимало, він навіть тричі номінувався на Оскар. Зазначимо найяскравіше (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Години

Ілюзіоніст

Кундун

Прекрасна лірична тема із “Шоу Трумана” з Джимом Керрі та Едом Гаррісом:

 

Рейчел Портман

топ композитори світового кінематографу

Перша жінка, яка отримала Оскар за найкращу музику до фільму. Близько 70 робіт для кіно, серед яких (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Правила виноробів

Герцогиня

Шоколад

І, власне, оскароносна тема – до фільму “Емма”:

 

Марк Сноу

топ композитори світового кінематографу

Американський композитор, який народився в Нью-Йорку, працює для ТБ та кіно з 1975 року. Для багатьох серіалів він писав музику протягом 10-12 сезонів (наприклад, для “Секретних матеріалів” та “Тисячоліття”) – тобто, не лише головну тему, а й безліч інших фрагментів, різних для різних серій. Найвідоміші роботи Марка – це саме серіали. Не будемо вражати кількістю, виділимо дві основні теми, які ви знаєте.

Про жінку-кілера.

 

Моріс Жарр

топ композитори світового кінематографу

Французький композитор. Тричі лауреат Оскара, чотири рази Золотого глобусу та однієї Греммі (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube).

Привид з Демі Мур, Патріком Свейзі і Вупі Голдберг

Лоуренс Аравійський

Свідок з Гаррісоном Фордом

Спілка мертвих поетів

Загальна кількість робіт для кіно перевищила півтори сотні.

 

Анджело Бадаламенті

топ композитори світового кінематографу

Бадаламенті написав музику для більш ніж 70 фільмів та серіалів, але найбільш він відомий співпрацею з Девідом Лінчем. Ось, до речі, що він сам розповідає про це співробітництво – це варто подивитися, композитор показує, як він писав тему для “Твін Пікса”, надихаючись атмосферною промовою від режисера:

Та сама тема без коментарів – як вона звучить в оригінальному саундтреку:

І ще одна тема з “Твін Піксу”:

Ще трохи Лінчу:

Синій оксамит

Малголланд Драйв

 

Денні Ельфман

топ композитори світового кінематографу

Ви любите “Сімпсонів”? Це означає, що ви слухаєте Ельфмана регулярно:

Чотириразовий номінант на Оскар має величезну кількість робіт для кіно (близько сотні), особливо плідно він співпрацював з Тімом Бертоном. Зазначимо основне у композиторській біографії (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Едвард руки-ножиці

Збірка промінців надії

П’ятдесят відтінків сірого – куди ж без них

Розумник Вілл Гантінґ

Червоний дракон

Бетмен

 

Франсіс Ле

топ композитори світового кінематографу

Французький композитор писав, переважно, для кіно французького. Але не лише для нього. “Історія кохання” Артура Гіллера – одна з найкласичніших мелодій для піаніно та звуків очікування у телефонній трубці:

“Чоловік і жінка”. Навіть якщо ви не дивилися цей старий фільм Клода Лелуша, музику з нього ви все одно чули.

Усього на рахунку Ле понад п’ятдесят фільмів.

 

Генрі Манчіні

топ композитори світового кінематографу

Володар чотирьох Оскарів і незліченної кількості Греммі, американський композитор з італійським корінням. Найголовніше:

Сніданок у Тіффані

Дні вина та троянд

І звичайно ж:

 

Білл Конті

топ композитори світового кінематографу

Ще один американець з італійським корінням творить для кіно з 1976 року. Можливо ви не чули його ім’я, але не чути його музику ви не могли. Спробуємо пояснити, чому:

Серіал “Династія” настільки довгий, що ви, напевно, хоча б пару серій бачили. А коли так, то чули і заголовну тему:

Династія

Приклав руку композитор і до бондіани – фільм “Тільки для ваших очей”, музика та пісня:

Тільки для ваших очей

Декілька менш відомих фільмів та серіалів, але з не менш чудовою музикою:

– серіал “Північ і Південь”, досить рання роль Патріка Свейзі – 1985 рік, ще до “Брудних танців”

– серіал “Наполеон і Жозефіна: історія кохання” з Армандом Ассанте та Жаклін Біссет

 

Мішель Легран

топ композитори світового кінематографу

Французький композитор вірменського походження, тричі володар Оскара, п’ятиразовий володар Греммі. А головне – невичерпне джерело гарної музики, зокрема для кіно. Понад двісті мелодій для екрана. Серед найвідомішого (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Афера Томаса Крауна (пісня The Windmills of Your Mind, яку хтось тільки потім не виконував). Це пісня до оригінального фільму зі Стівом Макквїном. Фільм з Пірсом Броснаном і Рене Руссо – ремейк (для нього цю пісню виконав Стінг).

Ніколи не кажи „ніколи“ (фільм про Бонда з Шоном Коннері, який офіційно не входить до бондіани)

Літо 42-го

Але ви всі знаєте цю мелодію з фільму “Шербурзькі парасольки” (враховуйте, що знайомий всім фрагмент починається не відразу, потрібно дочекатися):

 

Кліфф Мартінез

топ композитори світового кінематографу

Ця людина у 80-х була барабанщиком у Red Hot Chili Peppers. Але тепер ми знаємо її як успішного композитора кіно. І любимо за ці мелодії (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

– Тільки бог вибачить

– Неоновий демон

– Лікарня Нікербокер

Драйв

 

Джеймс Горнер

топ композитори світового кінематографу

Джеймс Горнер написав музику до такої кількості хорошого кіно, що легше назвати фільми, до яких він музику не писав. Серед його робіт «48 годин», «Джуманджі», «Ігри розуму», «Зіткнення з безоднею», «Чужі», «Командо», «Легенди осені», «Хоробре серце», « Аполлон 13», «Двохсотлітня людина», «Троя», «Аватар» та багато іншого. Два Оскара (десять номінацій) (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube).

Чужі

Ігри розуму

Троя

Аватар

Але ви всі, напевно, насамперед схвалите його присутність у списку через цю пісню:

І до речі, саме ці пісня та музика для “Титаніка” Джеймса Кемерона стали переможними на церемонії вручення Оскара – дві нагороди в один рік для композитора.

 

Ніно Рота

топ композитори світового кінематографу

Італійського композитора, який народився в Мілані, знають, насамперед за мелодією з “Хрещеного батька”:

Але це не єдина його мелодія, яку ви знаєте. Просто так вийшло, що музику Ніно Рота писав здебільшого до кіно італійського. Ба більше, головним його партнером в кіно був Федеріко Фелліні. Ось і виходить, що ім’я Ніно Рота у всіх на слуху, але його музику всі не так чітко ідентифікують – що тут казати, “Аватар” та “Титанік” подивилися більше людей, ніж “8½” та “Амаркорд”. Втім, музика – то така річ, яка часто живе самостійним життям, окремо від фільму. А тому навіть якщо ви не дивилися “8½”, музику ви все одно, напевно, чули:

 

Клінт Менселл

топ композитори світового кінематографу

Клінт Менселл відомий за своєю тривалою та продуктивною співпрацею з Дарреном Аронофскі. І навіть якщо ви не дивилися “Реквієм за мрією”, то ви точно чули музику з нього:

“Ной”, “Чорний лебідь”, “Рестлер”, але не тільки Аронофскі: “Багно” з Макевоєм, “Сахара” з Макконахі, “Місяць 2112” з Роквеллом. Втім, найвідоміша музика Менселла все одно з фільмів Аронофскі – наприклад, “Фонтан”, композиція Death Is The Road To Awe:

 

Говард Шор

топ композитори світового кінематографу

Насамперед, Говард Шор відомий своїми саундтреками до “Володаря перснів” та “Хоббіта”. Однак це далеко не все, що канадський композитор зробив. На його рахунку музика до таких фільмів як “Муха”, “Обід голяка”, “Місіс Даутфайр”, “Філадельфія”, “Клієнт”, “Сім”, “Гра”, “Догма”, “Банди Нью-Йорка”, “Авіатор” та багатьох інших.

Хоча, будемо об’єктивними, найпомітніші роботи пов’язані саме з фільмами Пітера Джексона:

 

Вангеліс

топ композитори світового кінематографу

Евангелос Одіссеас Папатанасіу, як ви можете здогадатися за іменем – грек. Свого часу він грав з ще одним відомим греком Демісом Руссосом у рок-групі “Дитя Афродіти”. Потім їх творчі шляхи розійшлися, і в результаті кількох років експериментів Вангеліс (творчий псевдонім Евангелоса) вирішив зосередитися на інструментальній музиці – на стику класичного та електронного звучання. Вангеліс написав безліч сольних альбомів та понад тридцять саундтреків до фільмів. Серед них (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Той, що біжить по лезу Рідлі Скотта

Гіркий місяць Романа Поланські

Антарктика

Мабуть, дві найвідоміші його композиції – це саундтреки до фільмів “1492: Завоювання раю”…

… і “Вогняні колісниці” (у цьому кліпі окремо відзначимо момент на 29-42 секундах, в якому проявляється вся суть грека-композитора – так розслаблено покурити і випити чашку кави між фрагментами гри на піаніно може тільки Вангеліс).

 

Джеррі Голдсміт

топ композитори світового кінематографу

Сотні творів для кіно, абсолютно легендарна постать. Джеррі Голдсміт, який, на жаль, вже давно не з нами, написав музику для “Перша кров” (Рембо), “Гремліни”, “Літак президента”, “Полтергейст”, “Левіафан”, “Чорнокнижник”, “Китайський квартал”, “Тора! Тора! Тора!”, “Планета мавп” та багатьох, багатьох інших (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Чужий

Зоряний шлях (або Стар Трек)

Таємниці Лос-Анджелеса

Омен (Ave Satani)

Окремо відзначимо музику до чудового фільму Пола Верговена “Основний інстинкт”:

 

Алан Сільвестрі

топ композитори світового кінематографу

“Хто підставив кролика Роджера”, “Ван Хелсінг”, “Хижак”, “Чого хочуть жінки”, “Охоронець”, “Вигнанець”, “Політ навігатора”, “Роман з каменем”, “Беовульф” і багато, багато інших (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Месники

Форрест Гамп

Капітан Америка

Окремо відзначимо:

Ганс Циммер

топ композитори світового кінематографу

Ганс Циммер розділив Оскар із Елтоном Джоном за мультфільм “Король Лев”, а пізніше отримав самостійно за “Дюну”. Крім цього, він створив музику для таких фільмів як “Перл-Гарбор”, “Скеля”, “Краще не буває”, “Водій міс Дейзі”, “Дні грому”, “Тельма і Луїза”, “Падіння «Чорного яструба»”, “Справжнє кохання”, “Фрост проти Ніксона” та багатьох, багатьох інших (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Початок

– ще Початок

Темний лицар

Пірати Карибського моря

Гладіатор

Код да Вінчі

Інтерстеллар

Шерлок Холмс

Джон Вільямс

топ композитори світового кінематографу

Неймовірна кількість фільмів та серіалів, до яких Вільямс написав музику. П’ять Оскарів (та загалом 45 номінацій – стільки ж, скільки у Альфреда Ньюмана, більше тільки у Волта Діснея). Згадаємо лише найвідоміше (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Зоряні війни – Імперський марш

Зоряні війни

Щелепи

Супермен

Індіана Джонс

– Сам удома

Енніо Морріконе

топ композитори світового кінематографу

Італійський бог музики кіно (клікайте на назви фільмів – це посилання на саундтреки на YouTube):

Новий кінотеатр «Парадізо»

– Хороший, поганий, злий

– ще Хороший, поганий, злий

Місія

– Сицилійський клан

– Одного разу на Дикому Заході

– Одного разу в Америці

… а загалом, більше 400 фільмів, до яких Морріконе написав музику.

Якщо вам подобається те, що ми робимо, підтримайте наш проєкт

Читайте також:

Найкращі мелодії з фільмів

Найкращі пісні з фільмів

Найкращі саундтреки серіалів

Найкраща музика із фільмів у форматі плейлистів

Найкращі музичні фільми

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі