kinowar.com

Оприлюднили трейлер документального фільму “Звідки куди” (Skąd dokąd) про евакуацію українців, прем’єра якого відбудеться на Каннському міжнародному кінофестивалі

Найбільше голівудське медіа про кіно та телебачення Deadline ексклюзивно опублікувало трейлер документального фільму Звідки куди (Skąd dokąd/ In the Rearview) режисера Мачека Хамела про евакуацію українців з-під обстрілів. 

21 травня на Каннському міжнародному кінофестивалі відбудеться світова прем’єра документального фільму Звідки куди. Фільм є результатом спільного виробництва України (кінокомпанія “435 FILMS” з українського боку), Польщі та Франції. Стрічка представлена у програмі Cannes ACID, для якої щороку асоціація кінематографістів ACID (Асоціація незалежного кіно та його розповсюдження) обирає 9 фільмів. 

До міжнародної команди на прем’єрі доєднається українська команда фільму – оператор Юрій Дунай, копродюсерка Анна Паленчук та продакшн менеджерка фільму Ксенія Марченко. Разом із Мачеком Хамелою Ксенія розпочала евакуацію українців із перших днів повномасштабного вторгнення, що лише згодом почали фільмувати. 

“Трейлер дуже влучно передає атмосферу фільму та ті обставини, в яких опинились українці через повномасштабне вторгнення. Вкрай важливо транслювати українські голоси на найбільшому кінофестивалі світу, до якого прикута увага світових ЗМІ. Я особисто дуже вдячна режисеру Мачеку за те, що він півроку самостійно евакуйовував біженців та всьому польському народові за підтримку українців під час війни” – копродюсерка Анна Паленчук.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії польський режисер Мачек Хамела розпочав власну евакуаційну програму із порятунку людей із небезпечних територій, таких як Чернігівська чи Донецька області. В одній з таких поїздок у Мачека з’явилась ідея документувати історії людей про рішення покинути дім та інколи рідних. Так почались зйомки фільму Звідки куди.

Звідки куди (Skąd dokąd In the Rearview) режисер Мачек Хамела

Перші дні вторгнення Росії в Україну. Люди стикаються з невизначеністю, тут і зараз вони вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни. Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для біженців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та зізнань, які є спільними для людей, що зустрілись випадково. “Звідки куди” — це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти надійний притулок. В автобусі, їх тимчасовому притулку, зникають важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду та віри. У польській та українській версіях назви фільму – Skąd dokąd та Звідки куди, “звідки” (Skąd) та “куди” (dokąd) – це звичайні питання, які ставляться при спробі пройти через безліч контрольних пунктів, що розташовані на території України.

Оригінальна назва: Skąd dokąd

Міжнародна назва: In the Rearview

Режисер: Мачек Хамела

Оператори: Юрій Дунай, Wawrzyniec Skoczylas, Marcin Sierakowski, Piotr Grawender

Монтаж: Piotr Ogiński

Саунд-дизайн: Marcin Lenarczyk

Корекція кольору: Aleksandra Kraus PSFC

Продюсер: Piotr Grawender, Maciek Hamela

Копродюсер: Jean-Marie Gigon, Анна Паленчук

Виробництво: Affinity Cine (Польща), Impakt Film (Польща)

Копродюсери: SaNoSi Poductions (Франція), 435 FILMS (Україна)

Співфінансування: Polish Film Institute (PISF)

Жанр: повнометражний документальний фільм

Тривалість: 85’

Мова: українська, російська, польська, французька, англійська

Країни виробництва: Польща, Франція, Україна

Офіційні сторінки в соціальних мережах:

Facebook facebook.com/skaddokad.intherearview.film/ 

Instagram instagram.com/skaddokad_intherearview.film/ 

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.