Він не хотів зробити нас ідеальними. Він просто ненавидів нас такими, якими ми є.
«Вартові Галактики 3» (Guardians of the Galaxy Volume 3) – заключна частина трилогії, однієї з найкращих супергеройських саг студії Marvel, лебедина пісня Джеймса Ґанна, який перейшов до конкурентів Warner Bros керувати кінематографічним всесвітом DC.
У третьому фільмі, найдовшому в серії, Ґанн разом зі сценаристами Деном Абнеттом та Анді Ланнінгом зосередили свою увагу на найзухвалішому члені команди Пітера Квілла – людиноподібному єноті Ракеті.
Поки Квілл заливає своє горе втраченого кохання Ґамори, Ракета депресує під пісні з його плеєра, згадуючи свою появу на світ у таємничій лабораторії такого собі Високого Еволюціонера. Аж раптом на їхню базу Ніденію нападає один із піддослідних Еволюціонера, і героям доводиться рятувати не всесвіт, а свого друга.
Ця історія цілком вкладається у загальну канву серії, побудованої Ґанном, в якій високі матерії порятунку інших перебувають у тіні абсурдних космічних пригод, а командна взаємодія Вартових, чи радше її майже повна відсутність, компенсується готовністю принести себе в жертву заради іншого.
Новий антагоніст у виконанні Чуквуді Івуджі з обличчям, натягнутим немов у Робокопа, займається не знищенням світів, а навпаки, створенням ідеального. Хоча невдалі свої експерименти він таки випалює до тла. Тому героям, немов Ною, чи Ноям, доведеться рятувати мешканців альтернативної версії Землі – Антиземлі, від її творця. Чому і як Еволюціонер став таким, нам не розкажуть, хоча часу поміж його істерик у фільмі на дві з половиною години більш, ніж достатньо. «Бога нема, тому за діло довелося взятися мені», – пояснює персонаж Івуджі. Та Ґанн вкотре вирішив сконцентруватися не на історії, а на фан-сервісі.
Після абсолютно беззубого різдвяного спецвипуска «Вартових Галактики» з’явилися побоювання, що нова частина для режисера, який пішов з компанії, стане просто халтурою і повторить долю недавнього продовження «Людини-мурахи» з її слабенькими касовими зборами і нікудишніми оцінками публіки.
Та треба віддати належне Ґанну, він не осоромив себе та студію Marvel. «Вартові Галактики 3» – це все ще відмінне розважальне кіно, яке не боїться запозичувати з інших культових стрічок і сміятися над собою. Еволюціонер та його піддослідні людиноподібні звірі – це просто-таки доктор Моро космічного масштабу. І за цю похмурість кроликів з лапками павуків-роботів, чи тюленя на колесах замість задніх плавників, видри з відтятими лапками, за вбивства і зняті живцем обличчя стрічка отримала вікове обмеження всього 13+.
Невиразний сюжет і відверто пласкі страждання головних героїв цілком вдало перебиваються купою жартів, які у персонажів Ґанна буквально додані у кожну фразу. Абсурдність ситуацій та дій персонажів компенсується яскравим екшном. Одна з бойових сцен поставлена просто ідеально: у вузькому коридорі космічного корабля Вартові Галактики шинкують ворогів у ефектному слоу-мо, а знято це одним довгим кадром з якісним CGI.
Тож якщо ви любите супергеройські фільми не за сюжет та глибоких персонажів, а за якісний екшн та гумор. Якщо фанатієте не від високочолої фантастики, а здатні сприймати космічну станцію у вигляді гігантського живого ануса. Та поділяєте музичні смаки Джеймса Ґанна на хіти 80-х. «Вартові Галактики 3» – неідеальний, але чудовий вибір для веселого вечора в кіно. Тим паче, ідеалу взагалі не існує.
Дмитро Сидоренко
Читайте також:
Найкращі фантастичні фільми 21 століття
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom