kinowar.com

Прем’єра фільму «День Незалежності» відбулась у Києві

Напередодні виходу стрічки в обмежений прокат, творча група особисто презентувала її глядачам.

Команда фільму: Боб Шевяков, звукорежисер; Олександра Даруга, піарниця; Богданна Семен, виконавча продюсерка; Марія Кравченко, комунікаційниця «Вавилон’13»; Андрій Котляр, продюсер, оператор; Марія Нестренко, звукорежисерка; Володимир Тихий, режисер; Анастасія Тиха, операторка; Сергій Стеценко, оператор; Ігор Іванько, оператор.

Команда фільму: Боб Шевяков, звукорежисер; Олександра Даруга, піарниця; Богданна Семен, виконавча продюсерка; Марія Кравченко, комунікаційниця «Вавилон’13»; Андрій Котляр, продюсер, оператор; Марія Нестренко, звукорежисерка; Володимир Тихий, режисер; Анастасія Тиха, операторка; Сергій Стеценко, оператор; Ігор Іванько, оператор.

День Незалежності прем'єра

Анна Сагайдачна, акторка, блогерка

День Незалежності прем'єра

Анна Гуляєва, акторка, блогерка

В Осередку «Кіноспільнота» у столичному Будинку кіно відбулася прем’єра фільму «День Незалежності». Це щирий документальний портрет України та українців від Володимира Тихого, режисера ігрових стрічок «Наші котики» і «Брама», а також одного з творців передачі «СВ-шоу» з Вєркою Сердючкою. 24 серпня стрічка виходить в обмежений прокат — подивитися її можна тільки в обраних кінотеатрах у короткий проміжок часу. Подивитися актуальний перелік кінотеатрів можна на сайті кінокомпанії «Артхаус Трафік».

На прем’єрі картину представили учасники творчої групи: режисер Володимир Тихий, продюсер Андрій Котляр (також оператор), виконавча продюсерка Богданна Семен, кінооператори Анастасія Тиха, Ігор Іванько, Сергій Стеценко, композитор Микита Моісеєв, звукорежисери Марія Нестеренко й Боб Шевяков та інші.

На 24 серпня 2022 року припала не лише 31-ша річниця відновлення української державності, а й пів року з початку повномасштабного вторгнення росії. Ця стрічка зображує один День Незалежності очима працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відповідальних за ввімкнення сигналу тривоги в столиці, «пляжних» патрульних з Одеси, операторки протитанкового комплексу, мінометної батареї, штурмовика ЗСУ, 14-річної прибиральниці пабу в Харкові, художниці з Києва та народного депутата, який стояв у витоків проголошення незалежності України. Всі ці люди створюють захопливу мозаїку одного дня життя України.

«День Незалежності» знімали одночасно в різних куточках країни. Всього у фільмуванні брали участь 11 кінооператорів. Також у стрічці використані кадри 1991 року (з першим внесенням до сесійної зали Верховної Ради українського прапора), які зняв один із героїв — Ярослав Кендзьор.

Цей фільм — уже друга робота Володимира Тихого за час повномасштабного вторгнення і своєрідне продовження стрічки «День українського добровольця», яка здобула нагороди Варшавського міжнародного кінофестивалю, Sheffield Doc/Fest, і стала першою української картиною, придбаною BBC.

Світова прем’єра «Дня Незалежності» відбулася в національному конкурсі фестивалю Docudays UA. Також картина представлена в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю, який триває до 26 серпня.

Фільм створило кінооб’єднання «Вавилон’13», відоме висвітленням Революції Гідності й російсько-української війни. Спільнота документалістів знана за такими роботами як «Зима, що нас змінила», «Фортеця Маріуполь», «Залізні метелики». До виробництва також залучені Cineo Studio та Black Photon (Польща). Фільм знято за підтримки Польського кіноінституту. Продюсери: Ігор Савиченко, Володимир Тихий, Андрій Котляр, Каміль Пшеленцький.

Фільм виходить у кінотеатрах за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Український дистриб’ютор — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

МедіапартнериLB.uaУкраїнський тижденьЛірумThe Ukrainians Media

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі