kinowar.com

Створений за участі України фільм «Цензорка» вийшов онлайн

Призер Венеційського кінофестивалю, тріумфатор Словацької кінопремії та офіційна заявка на «Оскар» від Словаччини — тепер на українських стримінгах.

Відбулась онлайн-прем’єра мелодрами «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії. Стрічка доступна для купівлі на платформах Sweet.TVMegogoКиївстар ТБTakflix.

Світова прем’єра відбулася в секції «Горизонти» Венеційського міжнародного кінофестивалю, де отримала Приз за Найкращий сценарій. Словаччина висунула стрічку на здобуття Премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Головна героїня фільму, Леся — молода мама, яка народила первістка у спеціальній вʼязниці. Це світ, населений лише жінками: медсестрами, увʼязненими та наглядачками. Лесю турбує лиш одне: чи дозволять їй зберегти опіку над дитиною. За її життям спостерігає співробітниця в’язниці — самотня цензорка Олена, якій усе складніше лишатися осторонь.

«Цензорка» спирається на матеріал із реальних історій ув’язнених жінок, які живуть в Одеській виправній колонії № 74. Це одна з двох українських в’язниць, де відбувають покарання вагітні та жінки з новонародженими дітьми.

У стрічці зіграли жінки з реальним досвідом увʼязнення та працівниці колонії. Головну роль виконала професійна акторка Марина Клімова («Погані дороги»), а в одному з епізодів можна побачити Вʼячеслава Довженка («Кіборги», «Дільничний з ДВРЗ»). Цензорку втілила справжня співробітниця пенітенціарної служби  Ірина Кір’язева.

«Цензорка» — дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера і сценариста Петера Керекеша. Сценарій він написав разом із Іваном Остроховським, який також відомий як співрежисер фільму «Фотофобія» спільного виробництва Словаччини, Чехії та України — призера Венеційського міжнародного кінофестивалю та кандидата  на «Оскар» 2024 від Словаччини.

Український продюсер — Денис Іванов (кінокомпанія «Артхаус Трафік») за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Оцінка фільму на IMDb становить 7 з 10. Рейтинг на Rotten Tomatoes — 80%. Американське профільне видання Variety написало про картину, що це «Разюче дослідження жіночої в’язниці, яке має винятковий вплив», а також відзначило «Абсурдний гумор, яким усіяний сценарій». У рецензії Cineuropa також ідеться про те, що «Режисер знаходить гумор і ніжність у найгіршій ситуації». Deadline відзначило візуальну естетику, яка є «Найсильнішим елементом фільму».

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі