kinowar.com

Світова прем’єра фільму Олега Сенцова «Реал» відбудеться в Карлових Варах

Випадково відзнятий бій: документальну стрічку про російсько-українську війну покажуть на Міжнародному кінофестивалі в Чехії.

Світова прем’єра фільму Олега Сенцова «Реал» відбудеться в Карлових Варах

Новий фільм українського режисера та військового Олега Сенцова «Реал» вперше покажуть на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах (Чехія). Це фестиваль «класу А» що вважається одним із ключових у Центральній та Східній Європі. Картину продемонструють у межах програми «Спеціальні покази». Фестиваль триватиме з 28 червня до 6 липня.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Олег Сенцов доєднався до українського війська та воював на південно-східному фронті. Улітку 2023 він випадково зняв один із боїв, коли його БТР був уражений ворогом. Олег опинився в найближчий траншеї та за допомогою радіозв’язку намагався організувати евакуацію частини свого підрозділу, який був під обстрілом, майже без боєприпасів, на позиції під кодовою назвою «Реал».

Цей незаплановано зафільмований тактичною камерою режисера матеріал став документальною стрічкою. «”Реал” — це не кіно в класичному його розумінні. Це шматок життя на війні, який був знятий випадково, але який показує його справжнє обличчя без прикрас та фальші», — коментує Олег Сенцов.

Фільм «Реал» — українсько-хорватська копродукція. Продюсери: Олег Сенцов («Край Кінема»), Денис Іванов («Артхаус Трафік»), Майк Дауні (Downey Inc), Борис Т. Матич і Лана Матич (Propeler Film). Стрічка створена за підтримки Європейського Фонду Солідарності З Українськими Фільмами, Проєкту «Документування України», ініційованого Інститутом гуманітарних наук (IWM, Відень), програми FILMBOOST від Deutsche Filmakademie у співпраці з ГО «Докудейз».

Читайте також:

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі