kinowar.com

Телепрем’єра «20 днів у Маріуполі» відбудеться на каналі «1+1 Україна»

Оскароносна стрічка Мстислава Чернова вперше з’явиться на українському телебаченні до других роковин повної окупації Маріуполя.

Телепрем’єра «20 днів у Маріуполі» відбудеться на каналі «1+1 Україна»

19 травня о 22:00, до других роковин повної окупації Маріуполя, на каналі «1+1 Україна» відбудеться телепремʼєра стрічки «20 днів у Маріуполі». Картину транслюватимуть без рекламних блоків.

У 2024 році стрічка здобула Премію «Оскар» у категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм». Це перша українська картина, нагороджена премією Американської кіноакадемії.

Фільм створили режисер і відеограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василиса Степаненко. На початку повномасштабного вторгнення вони опинилися в Маріуполі та стали останніми міжнародними журналістами в обложеному місті. Там команда продовжила роботу й зафіксувала кадри, які пізніше стали визначальними образами війни: смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів. Через 20 днів групі вдалося виїхали з міста по зеленому коридору і вивезти весь відзнятий матеріал.

У 2023 році автори фільму стали лауреатами Пулітцерівської премії, а у 2024 — Шевченківської премії. Також стрічка перемогла у номінації «Найкращий документальний фільм» британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за «видатні режисерські досягнення в документальному кіно».

Читайте також:

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі