kinowar.com

Український фільм «Кілометр» у головному конкурсі кінофестивалю Sheffield Doc/Fest

15 червня на британському міжнародному документальному кінофестивалі Sheffield Doc/Fest відбудеться світова премʼєра повнометражного документального фільму режисерки Ганни Тихої — «Кілометр». 

документальний фільм режисерки Ганни Тихої — «Кілометр» Kilometre

Фільм «Кілометр» режисерки Ганни Тихої побудовано на унікальних зйомках роботи українських аеророзвідників у Бучі та Ірпіні в перший місяць повномасштабного вторгнення рф. У центрі сюжету — кінорежисер Вавилон’13 Роман Любий, автор документальних фільмів «Зошит вийни» та «Залізні Метелики».

Будинок, де знаходились батьки, дружина та маленька донька Романа, опинився у зоні бойових дій у перший же день наступу. Роман на той момент перебував у відрядженні в Лондоні. Він якнайшвидше, подолавши сотні кілометрів, повертається до Києва. Упродовж місяця разом з іншими аеророзвідниками Роман щодня виконує завдання на околицях Ірпеня та Бучі на відстані кілометра від рідного будинку, маючи можливість спостерігати за ним лише з дрона.

документальний фільм режисерки Ганни Тихої — «Кілометр» Kilometre

Для режисерки Ганни Тихої ця стрічка стала повнометражною документальною дебютною роботою. Авторка зазначає, що для неї обставини, у яких у 2022 році перебувала родина Любих, а також їхня реакція на них — унікальні і щемкі. А долучення кінематографістів до аеророзвідників, у перший місяць повномасштабного вторгнення в Ірпені, показує, що кожен з нас готовий боротися за свою країну незалежно від професії: 

«На щастя, було знято достатньо фрагментів, які яскраво відображали в собі характер і специфіку подій того часу, тож надати їм загальну форму і зробити їх загальнодоступними, у тому числі й для світової аудиторії, здалося мені важливим і необхідним», — додає Тиха. 

документальний фільм режисерки Ганни Тихої — «Кілометр» Kilometre

За словами команди фільму «Кілометр» не просто розповідає про історію творчої родини під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Стрічка посилює розуміння, що війна проникла у життя всіх українців: це конкретні люди з цілими окремими світами з унікальними рисами і теплом.

«Ми радіємо, що світова премʼєра стрічки відбудеться саме на Sheffield Doc/Fest. оскільки він входить в топ-3 світових фестивалів документального кіно і для нас це можливість вкотре потужно заявити про війну в Україні та розповісти про те, як вона впливає на кожного з нас. Разом з цим ми сподіваємося, що для іноземних глядачів ближчими і зрозумілішими стають поняття сміливості й загрози втрати, з якими тісно пов’язана реальність українських родин», — пояснює команда. 

документальний фільм режисерки Ганни Тихої — «Кілометр» Kilometre

Премʼєра фільму відбудеться 15 червня о 15:00 у межах програми First Feature Competition. Повторно подивитися стрічку можна буде також 16 червня о 20:45 (за місцевим часом). 

Більше деталей про фестиваль на офіційному сайті

До команді фільму також долучилися оператори Роман Любий, Ярослав Пілунський Даша Андреянова, Євген Козеко, Сергій Кіреєв. Виконавчий продюсер стрічки Андрій Котляр, асоційований продюсер — Ігор Савиченко. Композитори — Еміль Асадов, Геннадій Бойченко, Олександр Гузеєв, звукорежисер — Василь Євтушенко. Монтаж та анімація — Ганна Тиха. Кольорокорекція — Ксенія Баннікова. 

Фільм було втілено за підтримки стипендійної програми “Filmboost” від Deutsche Filmakademie та Docudays, а також програми підтримки незалежних медіа “EU4IM”.

документальний фільм режисерки Ганни Тихої — «Кілометр» Kilometre

Довідка:

Sheffield Doc/Fest — міжнародний документальний фестиваль, який щороку проходить у Шеффілді (Велика Британія), цьогоріч триватиме з 12 до 17 червня. Це найбільший документальний кінофестиваль у Великій Британії та третій за величиною у світі. У 2022 році на фестивалі також презентували стрічку виробництва Вавилонʼ13 «День українського добровольця» Володимира Тихого. 

Babylon’13 («Вавилон’13») — незалежне об’єднання кінематографістів, що утворилося на початку Революції гідності у 2013 році. Вже 10 років команда фільмує переломні моменти української новітньої історії, слідкує за перебігом російсько-української війни та розповідає про злочини РФ світовій спільноті. За цей час вийшло понад 500 документальних короткометражних фільмів, а також 11 повнометражних стрічок. 

Ганна Тиха — українська режисерка, відеохудожниця та дизайнерка. навчалась в мистецькому коледжі за напрямом живопис, а в 2018 році закінчила КНУТКіТ за спеціальністю режисер анімаційного фільму. Створювала відео для музичних концертів, у тому числі для подій “Свободного пульта” в IZONE. Знімала музичні кліпи та має декілька режисерських робіт, серед яких підлітковий треш-хорор, знятий на касетну камеру. 

Читайте також:

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі