Заняття з лялько- та музичної терапії допомагають дітям, родини яких мусили залишити домівки через війну, адаптуватися в новому середовищі, подолати стрес від переїзду та знайти нових друзів. Проєкт охоплює три міста – Київ, Харків та Брей (Ірландія).
ГО «Покоління У» в партнерстві з Харківським театром ляльок ім. В. Афанасьєва та Bray Area Partnership (Ірландія) розпочала масштабний проєкт «Мої лялькові історії» для дітей та підлітків, чиї родини були змушені переїхати подалі від зони бойових дій.
У Києві, Харкові та Бреї (Ірландія) команда проєкту проводить заняття з лялько- та музичної терапії. Через ці практики організатори прагнуть допомогти дітям та тинейджерам подолати травму та стрес від зміни оточення. А згодом, на основі напрацювань проєкту, створити повноцінний курс лялькотерапії, що можна буде масштабувати та розвивати далі.
Ініціаторками проєкту є Крістіна Люльченко, креативна директорка ГО «Покоління У», та Ольга Пінаєва, викладачка лялькотерапії, засновниця проєкту «Торба ляльок». Саме Ольга проводить заняття з лялькотерапії в Києві. Вона розповідає:
«Ідея проєкту була розроблена влітку цього року нами з Крістіною Люльченко. Оскільки в нашій країні вже другий рік йде повномасштабна війна, то гостро стоїть проблема людей, які змушені були переїхати подалі від бойових дій до безпечніших регіонів України або за кордон. І тому ми вирішили зробити арт-терапевтичний проєкт саме для дітей.
2022 року ГО «Generation U» вже втілила подібний проєкт для дітей в Бучі. Я була там ведучою, одним з лялькарів, які проводили заняття з дітьми. Він показав дуже хороший результат, був актуальним і потрібним як для дітей, так і для їхніх батьків. Чому ми проводимо проєкт з лялькотерапією? Тому що вона поєднує в собі психологію та мистецтво театру. У ній лялька є не просто персонажем вистави, а символічним об’єктом, який є продовженням свого автора. І в грі з нею людина проявляє свої почуття, бажання, мрії, дистанціюючись від них».
Ольга Пінаєва (фото Артема Галкіна)
Крім занять з ляльками, учасники також проходять заняття з музичної терапії. У Києві викладачем став Костянтин Заїка – музикант та викладач, засновник школи музики ChutnoSchool.
«Музика допомагає висловити емоції та зрозуміти свій емоційний інтелект, а потім більш вправно ним користуватись. Коли людина не висловлює, а пригнічує свої емоції, виникає внутрішнє напруження, яке може так чи інакше стати причиною якихось хвороб. Важливо переживати емоції, стравлювати цей тиск. Саме творчість дає можливість вивільнити цю напругу. І так працює музикотерапія.
На наших заняттях я намагаюся завчасно дати діткам розуміння: наші почуття не замкнуті всередині, їх можна осягати, висловлювати, ними можна ділитися, сприймати їх від інших та взаємодіяти на тому ж рівні, як з інтелектом. Моя мета – дати людям інструмент, яким вони можуть себе висловлювати», – ділиться Костянтин.
Костянтин Заїка (фото Артема Галкіна)
Проєкт триватиме до 24 березня, заняття відбуваються щовихідних. Долучитися можна безкоштовно, заповнивши анкету за посиланням:
для дітей 6-9 років – bit.ly/puppetstories1
для тинейджерів 10-15 років: bit.ly/puppetstories2
Стежте за новинами проєкту на офіційній сторінці ГО «Покоління У» в Facebook: facebook.com/ngoGenerationU
Проєкт реалізовується за фінансової підтримки програмою «Culture Helps / Культура допомагає», яка імплементується Інша Освіта / Insha Osvita спільно з zusa за підтримки Європейського Союзу.
Довідка:
«Покоління У» — громадська організація, створена групою представників культури з метою вирішення різних гостросоціальних питаннь. Діяльність об’єднання включає у себе організацію арт-резиденції, соціальних проєктів та майстер-класів.
Bray Area Partnership (Ірландія) — організація, що займається місцевим розвитком на території Брея та Північного Віклоу. Її місія – досягти більш справедливого та інклюзивного суспільства у взаємодії з усіма секторами місцевої громади.
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom