kinowar.com

В Україні з’явився перший YouTube канал про жінок у кіно

На каналі представлені огляди та відео-есе, що розбирають образи жінок у кіно через феміністичну призму.

ПІДБОРИ FEMME FATALE

ПІДБОРИ FEMME FATALE — це перший україномовний YouTube-канал, що поєднує у собі теми жінок та кіно і ставить собі на меті популяризацію феміністичної кінокритики в Україні.

На каналі вже є ряд відео, у яких авторки рефлексують на тему зображення жінок на екрані. Зокрема, історія лесбійських стосунків у кінематографі, як фільм “Бідолашні створіння” переписує троп “народжена сексуальною вчора”, як канібалізм у кіно може слугувати інструментом жіночої емансипації та інші.

“В англомовному сегменті YouTube існує багато каналів, які досліджують зображення жінок у кіно і присвячені саме цій тематиці. Авторки створюють класні відео-есе, використовуючи тези відомих кінокритикинь-феміністок та змінюють уявлення глядачів про жіноцтво в кінематографі. Проте україномовного контенту на цю тему майже не існує. Так, є окремі статті, матеріали та відео, проте немає одного конкретного осередка інформації, який поєднував би саме теми жінок та кіно і розвивав їхню присутність у дискурсі української культури. Саме тому для мене було важливо створити цей проєкт — ПІДБОРИ FEMME FATALE, щоб українці та українки, які мають інтерес до цих тем, могли отримати цікаву та ґрунтовну інформацію українською мовою” — Альона Шилова, співавторка каналу.

“Канал ПІДБОРИ FEMME FATALE — це в першу чергу дитина нашої великої поваги і нашої великої любові до жінок у кінематографі — акторок, режисерок, монтажерок, операторок і всіх-всіх інших. Ми вважаємо і я вважаю, що їх потрібно цінувати і про них потрібно більше говорити. Адже існує неймовірна кількість дуже-дуже талановитих, дуже-дуже важливих для кінематографу в цілому, і для історії, і для культури, і окрім взагалі світового кінематографу.

Ще більше ми хочемо, і я хочу говорити про українських жінок в кіно, про українок, які змінюють наш кінематограф і не тільки український, а й світовий. Ми прагнемо ділитися тим, про що ми дізнаємося і що для нас важливо. І тим, що ми вважаємо важливим для українського суспільства і для українського жіноцтва”, — Даша К., співавторка каналу.

Наразі ПІДБОРИ FEMME FATALE це перший та єдиний YouTube-канал в Україні, присвячений темі жінок у кіно. В майбутньому на каналі планується запуск рубрики подкастів з українськими кінематографістками, а також окрема ініціатива, яка допоможе молодим українським режисеркам представити свої фільми широкій аудиторії.

Команда проєкту:

Альона Шилова — сценаристка та ведуча

Дар’я К. — продюсерка та смм-менеджерка

Олена Колесніченко — режисерка монтажу

Вікторія Набок  — операторка-постановниця

Віка Мусевич — смм-ниця проєкту

Грегорчак Марія — тікток кріейторка проєкту

Посилання на канал

Соцмережі проєкту:

Instagram

TikTok

Telegram

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі