Документальний фільм“Звідки куди” (In the Rearview) польського режисера Мачека Хамели про евакуацію українців з прифронтових територій на початку повномасштабного вторгнення отримав нагороду “Pare Lorentz award” від Міжнародної асоціації документального кіно. До виробництва фільму зі сторони України була залучена кінокомпанія “435 FILMS” яку заснувала продюсерка Анна Паленчук.
12 грудня відбулась урочиста церемонія нагородження щорічною премією Міжнародної асоціації документального кіно. Документальний фільм “Звідки куди” отримав одну з нагород – “Pare Lorentz award”, яка надається документальним фільмам, що відповідають духу фільмів режисера Паре Лоренца, на честь якого у 2011 році було засновано фонд. Зазвичай цю нагороду здобувають стрічки, в яких проведено об’єктивне дослідження, творчо розказано історію, є видатна музична композиція та майстерна режисура, монтаж та операторська робота.
Режисер фільму “Звідки куди” поляк Мачек Хамела особисто займався евакуацією українців. У якийсь момент у своєму мікроавтобусі він встановив камеру і записував розмови з людьми, яких евакуює. За півроку Мачек вивіз в евакуацію 400 людей, частина з яких стали героями його стрічки.
Документальний фільм “Звідки куди” продовжує нагадувати за кордоном про російську агресію проти Україні, що досі триває. Протягом тижня в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Чикаго відбулися спеціальні покази фільму за підтримки україно-американської організації “Razom For Ukraine”, що сприяє підтримці та подальшому розвитку демократичної України та має мету посилити голос її представників у США. Також організації показів сприяла канадська неприбуткова організація “Huculak Foundation”, місією якої є підтримувати та фінансувати позитивні зміни у сферах освіти, охорони здоров’я, культури та соціального розвитку як в українсько-канадській громаді, так і за її межами. На показах був присутній режисер фільму Мачек Хамела, який звернув особливу увагу американських глядачів на гуманітарні потреби українців та закликав продовжувати підтримку України.
“Саме зараз українські історії на кіноекранах грають величезну роль, тому що вони є способом для нас, українців, зв’язатися з американською аудиторією на глибшому емоційному рівні та використовувати ці ж фільми як інструмент для подальшої адвокаційної роботи для підтримки України,” – розповіла Поліна Бучак, керівник кінопрограм Razom Cinema.
Прем’єра документального фільму “Звідки куди” , який вийшов у копродукції Польщі, Франції та України, відбулася на Каннському кінофестивалі у травні 2023 року, стрічка вже отримала низку нагород, зокрема: Головну нагороду журі на британському кінофестивалі Sheffield DocFest; Найкращий український повнометражний документальний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі та ще 17 нагород на інших міжнародних кінофестивалях.
Опис фільму:
Перші дні вторгнення Росії в Україну. Люди стикаються з невизначеністю, тут і зараз вони вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни. Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для біженців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково. “Звідки куди” — це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни. В автобусі, їх тимчасовому притулку, зникають важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду та віри. У польській та українській версіях назви фільму – Skąd dokąd та Звідки куди, “звідки” (Skąd) та “куди” (dokąd) – це звичайні питання, які ставляться при спробі пройти через безліч контрольно-пропускних пунктів, що розташовані на території України.
Оригінальна назва: Skąd dokąd
Міжнародна назва: In the Rearview
Режисер: Maciek Hamela
Оператори: Юрій Дунай, Wawrzyniec Skoczylas, Marcin Sierakowski, Piotr Grawender
Монтаж: Piotr Ogiński
Саунд-дизайн: Marcin Lenarczyk
Корекція кольору: Aleksandra Kraus PSFC
Продюсер: Piotr Grawender, Maciek Hamela
Копродюсер: Jean-Marie Gigon, Анна Паленчук
Асоціативна продюсерка: Ксенія Марченко
Виробництво: Affinity Cine (Польща)
Копродюсери: SaNoSi Poductions (Франція), 435 FILMS (Україна)
Співфінансування: Polish Film Institute (PISF)
Жанр: повнометражний документальний фільм
Тривалість: 85 хвилин
Мова: українська, російська, польська, французька, англійська
Країни виробництва: Польща, Франція, Україна
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom