kinowar.com

«Коза Ностра. Мама їде» — Ірма Вітовська в новій україно-італійської комедії

Комедія про сім’ю та мафію виробництва FILM.UA Group (Україна) та Pepito Produzioni (Італія), прем’єра якої у травні пройшла в Римі, нарешті виходить у широкий прокат в Україні. Дистрибуцію фільму проводять FILM.UA Distribution та Кіноманія.

«Коза Ностра. Мама їде» — яскравий приклад того, як українки просувають український бренд у світі. Попри те, що Італія є мажоритарним ко-продюсером, а у фільмі йдеться про італійську мафію, проєкт придумали українки: авторкою ідеї та співсценаристкою виступила Анастасія Лодкіна, а продюсеркою — Катерина Вишневська. Головна героїня, прізвище якої дало назву фільму, за сюжетом є уродженкою карпатського селища, її також зіграла українка – неперевершена акторка театру та кіно Ірма Вітовська.

Коза Ностра. Мама їде фільм 2022

«Ми з італійськими колегами поєднали у фільмі два яскраві національні бренди – італійську мафію та українську жінку. Ми пишаємось нашими жінками у Європі – вони працьовиті, невтомні, небайдужі, гнучкі та винахідливі. І дуже часто знають усе краще за всіх. У нашій героїні Владі Козі я впізнаю себе, свою маму, свекруху, моїх бабусь, моїх колег, неймовірну Ірму Вітовську. Ця жінка може не тільки навести лад на занедбаній віллі, вона знає, як врятувати чужу дисфункціональну родину та реформувати занепадаючу сицилійську мафію «Коза Ностра». Інколи ця героїня трішки дратує, її ініціативи буває забагато – але такі вже ми є, українські жінки. Інколи мамі, коли вона вже всіх врятувала, треба просто поїхати додому. Про все це і розказує наш фільм», — розповідає авторка ідеї фільму та співсценаристка Анастасія Лодкіна.

Вперше Анастасія та Катерина представили проєкт у 2017 році на престижному MIA TV Drama Series Pitching Forum у Римі. Згодом до виробництва проєкту долучилися італійська кінокомпанія Pepito Produzioni та один з підрозділів національної італійської телерадіокомпанії RAI — кінокомпанія Rai Cinema, на замовлення якої й було знято стрічку.

Зйомки комедії припали на 2020 рік, у розпал першої хвилі пандемії коронавірусу. Знімали в українських Карпатах, на острові Сицилія та в околицях Риму, в умовах суворих карантинних обмежень. По завершенню зйомок команда планувала гучну прем’єру в Києві за участі колег з Італії, проте 24 лютого 2022 року усе змінило.

Втім, у травні 2022 року відбулася прем’єра стрічки в Римі, після якої стартував широкий комерційний прокат в Італії. І от майже через півроку фільм повертається на Батьківщину. Творці прагнули зробити кіно, яке було б максимально співзвучним та релевантним для України, а війна цю задачу зробила ще більш важливою. По-перше, Ірми Вітовської багато не буває. По-друге, ідея фільму вкотре підкреслює ті цінності, які стали очевидними для всіх нас під час війни: святість сім’ї, незламність українських жінок та українців в цілому. Про це також свідчить ідея дозняти деякі сцени фільму в Києві у вересні, під час повномасштабного вторгнення. І нарешті, з 1 грудня 2022 року «Коза Ностра. Мама їде» стартує в широкому українському прокаті.

Коза Ностра. Мама їде фільм 2022

«Війна внесла свої корективи в життя українців та в долю нашого кіно. Якщо раніше ми бачили “Коза Ностру” у ролі так званого “містка в Європу”, можливістю вести культурний діалог з Європою на рівних, то зараз до цієї місії додалась також і підтримка українців у цей складний час. На прикладі головної героїні Влади Кози наше кіно нагадає усім нам, що українки та українці незламні, що сім’я — наш тил, який підтримує нас у скрутну хвилину, що складнощі можна подолати, і що все буде добре. А ще, дуже сподіваюся, насмішить та розрадить в перервах між відключеннями світла та повітряними тривогами», — ділиться продюсерка фільму та директорка з розвитку та копродукції FILM.UA Group Катерина Вишневська.

Головна героїня фільму Влада Коза продає свій дім у Карпатах та летить до сонячної Сицилії, щоб жити з донькою та допомагати в догляді за онуком. Та виявляється, приїзду мами ніхто не чекав… Після сварки з донькою Влада випадково опиняється на віллі колись могутнього італійського мафіозі дона Фредо, нині вдівця, який переживає глибокі кризи – особистісну, сімейну та фінансову. Влада влаштовується прибиральницею, але стає порятунком цього дому: мамою для дітей дона Фредо та реформаторкою дотепер старої, неефективної та, головне, негуманної мафії.

Коза Ностра. Мама їде фільм 2022

Влада Коза — не тільки вправна господиня й турботлива мама, а ще й гостра на язик, наполеглива та винахідлива жінка. Влада є уособленням сильної, кмітливої, безстрашної й вольової української матері, яка ладна звернути гори заради добробуту своєї (а часом і чужої) родини.

Виконавиця головної ролі у фільмі, акторка Ірма Вітовська, у травні 2022 року представила фільм україно-італійського виробництва в Римі. Її приїзд став важливим жестом: вона розповіла про події в Україні та поділилася, у чому полягає феномен української жінки на прикладі історії своєї героїні.

«Феномен української жінки – у великій силі духу, тому що Україна всю свою історію проходить турбулентний період. І жінки, як зберігачі інформації та традицій, завжди брали на себе функцію берегинь, коли чоловіки вели війни, боролися за державу. Українська жінка загартована до будь-яких викликів і передає це “по роду”. Наші мами, бабусі, прабабусі передали нам секрети того, як вижити і що треба зберегти у пам’яті. Сила Влади Кози в надзвичайному оптимізмі й умінні швидко орієнтуватися. У неї багато рішень на кожен із викликів. Думаю, Влада могла б стати активним волонтером з притаманною їй рішучістю та сміливістю. Бо навіть тоді, коли вона дізнається, що знаходиться в осередку мафіозного клану, Влада не боїться протистояти злу. У неї є сміливість та вміння помирити і примирити, вона такий собі “народний дипломат”», — говорить про свою героїню акторка Ірма Вітовська.

Коза Ностра. Мама їде фільм 2022

Цікавий факт: Ірма Вітовська заговорила італійською на майданчику. Вона так вдало вжилася в роль, так віртуозно приборкала італійську, що з екранів кінотеатрів по всій Італії лунала «жива» мова, без дубляжу. Для прокату в Україні фільм дублювали — усе для того, аби якомога більше українців побачили цю історію на великому екрані. Італійських персонажів озвучили відомі українські актори Назар Задніпровський, Юрій Горбунов, Антоніна Хижняк, Олег Стальчук та Дмитро Гаврилов.

З 1 грудня українці зможуть насолодитися чудовою історію про мужню, сильну та трохи шалену українську жінку.

Генеральний медіапартнер проєкту в Україні телеканал 1+1.

Фільм створено FILM UA Production (Україна), Pepito Produzioni та Rai Cinema (Італія) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Назва: Коза Ностра. Мама їде
Дата релізу: 1 грудня 2022 року
Жанр: сімейна комедія
Виробник: FILM UA Production (Україна), Pepito Produzioni та Rai Cinema (Італія) за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Дистрибутори: FILM.UA Distribution та Кіноманія
Режисер: Джованні Дота
Авторка ідеї: Анастасія Лодкіна
Сценаристи: Анастасія Лодкіна, Маттео Вісконті, Джованні Дота, Джулія Магда Мартінез
Продюсери: Катерина Вишневська, Марія Грація Сакка, Віктор Мірський, Августіно Сакка
Виконавчі продюсери: Джузеппе Джільєтті, Елізабетт Трауттер, Сергій Демидов
Оператор-постановник: Андреа Бенджамін Маненті, Карло Рінальді
У ролях: Ірма Вітовська, Джованні Калканьо, Джудітта Васіле, Лоренцо Скальцо, Габріеле Чічірелло, Мауріціо Болонья, Вінченцо Пірротта, Дмитро Вівчарук, Ольга Вівчарук, Лілія Цвєлікова, Володимир Процюк, Станіслав Білий, Юлія Соболь

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі українські фільми про війну з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі