kinowar.com

Мавка. Лісова пісня: до 150-річчя Лесі Українки презентовано новий тизер-трейлер анімаційного фільму

Студія Animagrad (FILM.UA Group) випустила тизер-трейлер повнометражного анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня». Прем’єра відео приурочена до 150-річного ювілею геніальної письменниці Лесі Українки. Також творці анонсують, що реліз мультфільму відбудеться у 2022 році.

Мавка. Лісова пісня

Сценарій анімаційної стрічки «Мавка. Лісова пісня» засновано на класичному сюжеті драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та на образах із української міфології. У 2021 році в Україні відзначають 150-річчя видатної письменниці та 110-річчя створення нею «Лісової пісні». Вихід тизера-трейлера 25 лютого – в день народження поетеси – частково присвячений цим важливим культурним подіям.

«Робота нашої команди безумовно натхненна творчістю Лесі Українки та її героїнею. Для нас важливо було висловити подяку письменниці в новому тизері-трейлері. А ще поділитися прогресом і показати, що робота над мультфільмом активно триває. Ми наближаємось до релізу і в цьому тизері-трейлері продемонструємо практично окрему нову сцену з нашою Берегинею Лісу, а також познайомимо глядачів із деякими новими персонажами і світом Мавчиного Лісу», – говорить продюсерка FILM.UA Group Ірина Костюк.

Сюжет тизера-трейлера заснований на одній з найбільш динамічних сцен у мультфільмі. Головна героїня Мавка – Берегиня і Душа Лісу – приходить на допомогу наляканому стадові зубрів. Заспокоїти і спрямувати стривожених тварин на рятівний шлях Мавці допомагає її магічна сила Берегині Лісу: прагнення берегти гармонію у світі природи і здатність долати страх лісових мешканців.

Вибір епізоду з зубрами для тизера-трейлера не випадковий. Ці тварини нині на межі вимирання: в популяції європейського зубра на території України налічується приблизно 320 особин. І сцена порятунку тварин відображає екологічну місію мультфільму – привернення уваги до проблем довкілля: вирубки пралісів та зникнення рідкісних видів флори і фауни.

«Ліс Мавки це збірний образ реальних локацій у Карпатах і на Поліссі, а населяють його різноманітні тварини. Деякі з них занесені до «Червоної книги України». Крім зубрів, у тизері-трейлері глядачі побачать ще й чорного лелеку і рись із рисенятком вони також зараз під загрозою зникнення. Тому ми прагнули створити яскравих незабутніх героїв, здатних зворушити серця дорослої і юної аудиторії й нагадати про те, як важливо берегти природу. В цій місії нас підтримали наші партнери зі Всесвітнього фонду природи WWF-Україна», – наголошує креативна продюсерка FILM.UA Group Анна Єлісєєва.

Поряд із реальними тваринами в тизері-трейлері можна побачити й міфічних лісових створінь. А ще вперше тут з’явиться коханий Мавки – музикант Лукаш.

Для роботи над пластикою та рухами головної героїні команда мультфільму запросила професійну балерину, солістку Національної опери, народну артистку України Катерину Кухар. Такий прийом в українській анімації до цього мало хто застосовував. На знімальному майданчику Катерина відтворювала дії головної героїні, а для сцени з зубрами їй навіть довелося виконати кілька трюків. Кожен її рух, зафіксований камерами, аніматори відтворили на екрані в образі Мавки. Результат цієї кропіткої, технічно складної роботи можна побачити в тизері-трейлері.

На особливу увагу у фільмі заслуговує й музика. До створення саундтреку команда Animagrad залучила етно-гурт ДахаБраха та фольклорного мультиінструменталіста Максима Бережнюка. Останній також працював над саундтреком тизера-трейлера. За задумом у ньому були використані мелодійні фрази, зібрані Лесею Українкою в етнографічних експедиціях. Концепція об’єднання кінематографічної оркестрової музики й українських народних інструментів у музиці до мультфільму була розроблена спільно з італійським композитором Даріо Веро.

Культурна місія мультфільму «Мавка. Лісова пісня» – популяризувати й експортувати багату національну культуру та унікальні українські традиції. Команда проєкту працює над тим, аби він потрапив на екрани більшості країн світу. Частина провідних держав уже придбали права на показ, адже стрічка знаходиться на стадії активних міжнародних продажів.

У ювілейний рік Лесі Українки проєкт долучиться до офіційних святкових заходів, які з нагоди 150-річчя письменниці відбуватимуться на національному та міжнародному рівнях за участі Міністерства культури і інформаційної політики, Державного агентства з питань кіно, Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти і науки та інших інституцій.

«Мавка» безперечно наступний крок в українській анімаційній індустрії. Це водночас видовищна, зворушлива і весела історія, яка, ми сподіваємось, захопить глядача цікавим викладом та унікальним світом. Наша команда здолала величезний шлях, проєкт уже на фінішній прямій. Робота активно триває, і всі ми очікуємо прем’єру в наступному році. Звісно, хотілося б показати більше кадрів з уже готових сцен, але притримаємо ці матеріали для трейлера», – зауважує СЕО студії Animagrad, продюсер Єгор Олесов.

Поєднання класичної історії, української автентики та можливостей сучасної 3D-анімації роблять мультфільм «Мавка. Лісова пісня» однією з найбільш очікуваних подій.

Мультфільм доповнює низку проєктів студії Animagrad, що базуються на унікальних образах і збагачують анімацію сильними жіночими персонажами. Серед них і мультфільми «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» (2018) та «Роксолана» (у виробництві).

Про студію Animagrad

Студія Animagrad, заснована в 2012 році, входить до складу FILM.UA Group і є одним із провідних анімаційних продакшенів у Східній Європі. Місія студії – презентувати українську анімацію в міжнародному контексті на високому рівні творчих рішень і технічного виконання. У портфоліо студії – успішні проєкти в технологіях 2D- і 3D-анімації. На сьогодні студія працює над випуском та розробкою низки повнометражних і серіальних анімаційних проєктів, розрахованих на міжнародний ринок, зокрема, над мультфільмом «Мавка. Лісова пісня».

Про мультфільм

«Мавка. Лісова пісня» – другий повнометражний мультфільм української студії Animagrad, створений за мотивами п’єси Лесі Українки «Лісова пісня», а також на основі українських міфів і традицій. Інтерпретувати культурну спадщину в унікальному анімаційному світі допомагають експерти провідних етнографічних інституцій України: кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Музею імені Івана Гончара, Музею історії української моди. Фахівці Всесвітнього фонду природи WWF-Україна надали творцям фільму експертну підтримку в зображенні природи, зокрема, українських пралісів і диких тварин, занесених до «Червоної книги України». Проект виграв 9-й конкурс Державного агентства України з питань кіно. Перший тизер мультфільму привернув увагу світової кіноспільноти на міжнародних фестивалях та кіноринках. Станом на лютий 2021 року в нього – понад 34,2 млн переглядів. Прогнозована дата прем’єри мультфільму «Мавка. Лісова пісня» – 2022 рік.

Читайте також:

Де дивитися українське кіно онлайн легально

Найкасовіші українські фільми 2020 року

Найкращі українські фільми і серіали 2020 року

Найочікуваніші українські фільми 2021 року

Найкращі українські фільми часів Незалежності

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі