kinowar.com

Світова прем’єра фільму “Люксембург, Люксембург” Антоніо Лукіча відбудеться на Венеційському кінофестивалі

Світова прем’єра нового фільму Антоніо Лукіча “Люксембург, Люксембург” відбудеться на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі. Стрічка виробництва кінопродакшену ForeFilms змагатиметься за головну нагороду конкурсної програми “Горизонти”.

новий фільм Антоніо Лукіча

“За кілька днів до початку повномасштабної війни нам прийшов лист про те, що наш фільм відібрано до Венеційського кінофестивалю. Це була велика радість, але після 24 лютого постало питання – як встигнути закінчити фільм? Багато хто поїхав із країни, хтось був на фронті, команда була буквально розкидана по Україні та за її межами. Завдяки тому, що ЗСУ звільнили Київську область, частина команди та режисер змогли повернутися до Києва і продовжити роботу. Ми все ж таки встигли і зараз маємо честь представляти Україну на міжнародній кіноарені та зможемо говорити про війну з росією за допомогою культурної дипломатії”, — зазначають продюсери фільму Анна Яценко та Володимир Яценко.

“Люксембург, Люксембург” – це другий повнометражний фільм українського режисера Антоніо Лукіча. Попередня стрічка режисера, комедія “Мої думки тихі” стала лауреатом Національної кінопремії “Золота Дзиґа”, Національної премії кінокритиків “Кіноколо”, а також отримала спеціальний приз журі на Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах.

новий фільм Антоніо Лукіча

Фільм “Люксембург, Люксембург” розповідає про братів-близнюків, які намагаються дати раду власному життю, в якому раптово з’являється давно зниклий батько.

“В часи війни важко оцінити важливість потрапляння фільму в офіційну програму на фестиваль класу А – такий, як Венеційський, – каже режисер фільму Антоніо Лукіч. – Так, це малесенька перемога – адже нашу культуру визнають. Так, наш прапор і наша країна будуть представлені на форумі, гідному, наприклад, Ліги Чемпіонів або Чемпіонату Світу – тільки в кіно. Чи важливо це для суспільства? Я не соціальний аналітик і не можу цього передбачити. Ми робили цей фільм самовіддано для наших людей і мріємо про те, щоб якомога більше наших людей змогли його подивитись в наших кінотеатрах та отримати емоцію. А фестивалі – це хороший початок цієї подорожі фільму, який з часом буде жити своє окреме життя, за що ми їм дуже вдячні. В мирні часи це могло б запаморочити голову та змусити пишатись, а зараз це, скоріше, привід бути почутим, бодай у колі кіноіндустрії та прихильників кіно у всьому світі. Почутим мовою цікавого кіно та актуальних тем сьогодення та майбутнього”.

Головні ролі у стрічці виконали учасники реп-гурту “Курган і Agregat” – брати Раміл та Аміл Насірови. Виробництвом фільму займався кінопродакшен ForeFilms. Стрічка створена за підтримки Держкіно України.

новий фільм Антоніо Лукіча

79-й Венеційський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 31 серпня до 10 вересня.

Венеційський міжнародний кінофестиваль – найстаріший кінофестиваль у світі, який був заснований у 1932 році як кінематографічну частину виставки Венеційське бієнале. Програма “Горизонти” (Orizzonti) є другою за значущістю офіційною програмою Венеційського кінофестивалю і проводиться паралельно з основним конкурсом. Програма формується з художніх та документальних фільмів, в яких представлені нові тенденції розвитку світового кінематографа.

новий фільм Антоніо Лукіча

Кінопродюсерська компанія ForeFilms була заснована у 2020 році Володимиром Яценко та Анною Яценко з фокусом на виробництво авторських фільмів. Два з попередніх проєктів продакшену, фільми “Антлантида” та “Відблиск” режисера Валентина Васяновича також були представлені на Венеційському кінофестивалі в секції “Горизонти” (перемога) та в основному конкурсі відповідно. Всі фільми цієї продюсерської компанії мали свої прем’єри на кінофестивалях класу А.

новий фільм Антоніо Лукіча

Читайте також:

Найкращі українські фільми

Найкращі фільми про війну України з росією

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.