20-го жовтня завершився Другий Міжнародний кінофестиваль «Тигр підкрадається, дракон ховається» (м. Пін’яо, Китай).
Фільм «Вулкан» режисера Романа Бондарчука, створений за підтримки Держкіно України, отримав приз «Дракон ховається» (Hidden Dragon). Нагороду присуджує журі з 35 глядачів — спеціально обраних представників різних професій. Це аналог призу глядацьких симпатій на інших фестивалях.
Ця нагорода стала для фільму четвертою.
«Вулкан» мав дивовижний відгук у глядачів — людям було цікаво дізнатися більше про сучасне життя в Україні, про міфологію, культуру, — поділився враженнями режисер фільму Роман Бондарчук. — Багато речей резонували з їхнім досвідом, як, наприклад, село на дні водосховища: в Китаї теж будують дамби і затоплюють села. Обговорення фільму тривало до пізньої ночі, вже за межами кінотеатру. Я продовжую отримувати привітання та відгуки від китайських глядачів та діячів індустрії. Вірю, що ця нагорода відкриє шлях фільму до широкої аудиторії».
Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Останнім часом зроблено багато кроків для налагодження культурної співпраці між Україною та Китаєм, зокрема у сфері кіно. Перемога «Вулкану» стала підтвердженням високого рівня українського кінематографа, з чим я вітаю не лише творців фільму, а й всю українську кіноіндустрію».
Міжнародний кінофестиваль «Тигр підкрадається, дракон ховається» було засновано знаменитим китайським режисером Жіа Жанг Ке та кінознавцем і фестивальним директором Марком Мюллером, який перед цим очолював фестивалі у Венеції, Римі, Локарно, Роттердамі та інші. Фестиваль названо на честь відомого фільму Анга Лі, з дозволу режисера. Організатори називають своє творіння «Бутік-фестиваль для людей» — невеликий за кількістю фільмів, але дуже амбітний. Для створення фестивальної програми постійно працюють 8 програмерів з різних країн, які вишукують фільми в усіх куточках світу від Латинської Америки до Східної Європи.
Арт-директор фестивалю Марко Мюллер розповів, що Пін’яо — це місто із 2700-річною історією, в якому спеціально для проведення фестивалю було збудовано кластер із сучасними концертними майданчиками, переглядовими залами, ресторанами, приміщеннями для конференцій, виставковими просторами.
Під час фестивалю працював пул міжнародної кінопреси, відбувалися покази чорнових монтажів фільмів з Азії для представників світової кіноіндустрії. Всесвітньо відомі режисери Лав Діаз, Лі Чан Дон, Амір Надері провели цьогоріч свої майстер-класи у Піньяо. Мета фестивалю — влити нову кров у кіноіндустрію Китаю, а також відкрити китайський ринок для фільмів з інших країн світу.