Фільми, в яких показують, чому для росії все закінчиться погано
росія програє. Це розуміють усі, крім росіян. Країна, яка покладається на культ особистості, не може виграти. Країна, яка нічого не виробляє і живе виключно за рахунок сировини, не може досягти економічного прориву. Країна, яка сліпо довіряє пропаганді і навіть не намагається аналізувати інформацію, не може уникнути поразки. Все це вже було з Радянським Союзом і відбувається знов з росією.
Ця стаття також доступна у відеоформаті
А ще, це все вже було у кіно. Не в сенсі, що були зняті фільми про поразку росії. Але було багато фільмів, які наочно показали, що диктатура, тиранія, намагання контролювати населення заради власної вигоди завжди призводить до поразки.
Отже, kinowar.com презентує 10 фільмів, які детально пояснюють, чому для росії та путіна все закінчиться дуже погано. Підтримайте нас внеском, щоб ми могли продовжувати.
V означає вендетта (V for Vendetta) 2006
Памятаєте, про що цей фільм?
До влади у країні приходить партія, яка приборкує хаос, але водночас встановлює жорстку диктатуру. Вона оголошує «V», чоловіка у масці, злочинцем і ворогом суспільства. Вона заарештовує усіх, хто незгоден. Вона пояснює на ТБ, що підрив кримінального суду – це планове знесення аварійної будівлі, хоча насправді її підірвав все той же «V».
Нічого не нагадує?
Не вистачає тільки «хлопков». В усьому іншому – сучасна росія. У фільмі задум «V» спрацював: парламент було підірвано і країна почала спочатку. Ми не знаємо, чи зможе росія почати спочатку, але їй точно потрібне перезавантаження та падіння фашистського режиму.
Макбет (Macbeth) 2015
Але мова не тільки про режим. «Макбет» було знято за Шекспіром, проте реалії майже ті самі, що й у середньовіччі.
Макбет був героїчним воїном та швидко просувався до верхівки влади. Король благоволив йому, але пиха та жага влади підштовхнули лицаря до зради та вбивства. Підначуваний дружиною, він послідовно вбив та підставив усіх суперників та піднявся на трон. Але чи довго він на ньому перебував? Ні.
Те саме можна сказати і про путіна, з тією лише різницею, що він ніколи не був хоробрим воїном. Він відсидівся у відомстві у Східній Німеччині, а потім вдало носив чемодани за Собчаком.
Потім він дістався трону, але зараз саме той етап, коли друзів вже не залишилося, він не довіряє нікому і в кожному бачить зрадника. Далі тільки падіння.
Ран (乱) 1985
Продовжимо про екранізації Шекспіра, тільки тепер у японському варіанті від режисера Акіри Куросави. Це переосмислення трагедії «Король Лір». І це той етап, який ще попереду у сучасної росії.
Старий князь передає свої володіння трьом синам. Молодший син виступає проти цього рішення, за що він отримує вигнання із клану. Пізніше буде зрозуміло, що саме молодший справді любив батька і був правий, але до того двоє старших синів із своїми дружинами та генералами-зрадниками пішли війною друг на друга та на батька. Зруйноване князівство палає, а його колишній хазяїн шокований дивиться на наслідки своїх невірних рішень.
Те саме буде і з росією, коли режим впаде. З тією тільки різницею, що путін не буде передавати владу нікому – він ніколи не зможе це зробити. Владу заберуть із його мертвих рук, а країну роздеруть на шматки, щоб заволодіти шматком жирніше.
Людина, що хотіла стати королем (The Man Who Would Be King) 1975
Назва цілком підходить до ситуації путіна. І багато в чому події фільму метафорично також відображають життєвий шлях цього диктатора.
Двоє англійських солдат вирушають у загадкову східну країну Кафірістан, щоб розбагатіти. Але один з них має куди більш амбітну ціль – він хоче бути королем цього місця. Доля посміхається йому: під час атаки одного з ворожих племен, стріла потрапляє у захисний жилет і він залишається живим. Місцеві воїни вважають, що він безсмертний і приймають його за бога.
Верховний жрець не вірить у божественну природу чужинця і збирається заколоти його, щоб перевірити це. Але у останній момент він бачить медальйон на його грудях – такий самий як у Олександра Македонського. І знов чужинцю щастить.
Якби він забрав усі скарби, що йому передали жреці та поїхав би додому з товаришем, все б минулося. Але він сам увірував у свою божественну природу та захотів царювати тут як бог. Але якщо ти не бог (і не справжній цар), то це має завершитися крахом.
Те саме і з путіним. Він також увірував у власну божественність. Підлеглі бояться це заперечувати. Але рано чи пізно всі побачать правду (навіть не надто розумні росіяни) – і побачать, що король голий. Що це не бог. І навіть не цар. І роздеруть його на шматки.
Матриця (The Matrix) 1999
У «Матриці» у якості тоталітарного режиму виступає бездушна машина. Вона підміняє реальність на симуляцію і висмоктує енергію із засліплених людей.
У росії зараз усі в Матриці. Тільки не відчуваєш співчуття до цих людей. Адже коли ти показуєш їм дроти, якими вони під’єднані до машини, вони кажуть, що тебе зазомбували і ти продався Заходу.
Еквілібріум (Equilibrium) 2002
Тотальна заборона усього заради забезпечення стабільності та правопорядку (на бумазі), а насправді – заради збереження влади у власних руках. «Еквілібріум» – це і є сучасна росія. Тут навіть емоції заборонені, адже від них усі конфлікти (так само, як в росії зараз заборонили слово «мир», адже через мир усі війни).
От тільки армія росії – це не треновані бійці з «Еквілібріуму», це здебільшого гарматне м’ясо. А тому успіху за межами росії їм побачити не дано. А уряд росії чекає та сама доля, що й уряд країни Лібрії з фільму – він паде від рук власних громадян, коли найбільш сильні з них будуть розлючені через те, що багато років не помічали такого явного обману.
Крізь сніг (Snowpiercer) 2013
Усе людство, що вижило після апокаліпсису, вміщено на потяг, який не повинен зупинятися. Незважаючи на досить обмежені його розміри, там все одно є місце для багатих і бідних (окремо і в різних умовах). А головне, навіть там встигли створити ідеологічну легенду, при чому як для населення, так і окремо для сил опору (ті самі ліберальні росіяни, які номінально проти режиму, але потім з’ясовується, що вони самі керуються спотвореними принципами).
Закінчується все так само, як закінчиться в росії: виявляється, потяг не потрібен для виживання. Так само як і путін не є умовою виживання росії – країна може прожити й без нього. Але росіяни вже два десятки років споживають пропаганду, яка каже, що без путіна росія помре – і схвально кивають головами. Хоча саме путін веде це стадо до повного краху.
Безславні виродки (Inglourious Basterds) 2009
Цей фільм потрапив сюди через свій несподіваний та алогічний фінал: Гітлера та його спільників вбито, хоча це здавалося неможливим. А головне співпадіння з тим, чим закінчить росія – це дозволив зробити високопоставлений офіцер. Так буде і з путіним та його найближчим колом – здадуть свої заради гарантій власної безпеки.
Нюрнберзький процес (Judgment at Nuremberg) 1961
Це куди більш серйозний фільм. Він розповідає про один з так званих малих нюрнберзьких процесів, на яких судили не верхівку гітлерівської Германії, а чиновників та офіцерів рангом нижче.
І так само як і зараз ми бачимо, що є ті, хто покаявся (може щиро, може ні). Але так чи інакше, це не звільнює від відповідальності за скоєні злочини. А у випадку росії, покірне мовчання також є злочином, який призвів до людських жертв.
Володар перснів (The Lord of the Rings) 2001-2003
Завершуємо добірку найбільш очевидною аналогією у кіно. Ми ж часто чуємо запозичення з «Володаря перснів» – Мордор у сенсі москви та кремля, та, звісно, орки. Орки – це і армія росії, і у певному сенсі всі росіяне загалом (особливо коли бачиш їх вуличні інтерв’ю про думки з приводу «специальной военной операции»).
Продовжимо аналогії?
Ельфи – це, звісно, НАТО та ЄС. Вони набагато сильніші за орків, але вони вагаються, чи потрібно в це вплутуватися через людей.
Арагорн, Леголас, Ґімлі – це іноземний легіон, що приєднався до наших ЗСУ.
Ґолум – це Олаф Шольц. Він теж колись був людиною, але російські гроші перетворили його на потвору, і тепер він постійно розривається між тим, що зробити правильно і тим, куди його тягнуть гроші росії.
Ґандальф – це Байден. Він і робить все вірно, і симпатизує нам, але чомусь не може самотужки знищити армію орків, хоча начебто є всемогутнім чарівником.
Саурон – це звісно путін, який ледь не помирає, але все ще хоче захопити владу над усім світом.
Залишається тільки одне питання, хто такий лукашенко. Саруман? Та ні, він не такий сильний та самостійний. Може, Ґолум? Та ні, Ґолум вже є, хоча лукашенко теж мерзенний. Чи Гниловуст? Та ні, він би тоді путіну башку задурив, а не навпаки.
Ну, добре, тоді нехай буде просто «гімно».
Бачите? Все це вже було, і не раз. А тому не втрачаємо віри у перемогу, внутрішнього спокою та підтримуємо ЗСУ.
Ви можете переглянути цю статтю також у форматі відео:
Читайте також:
Найкращі українські фільми про війну з росією
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom
Коментарі закрито.