Найкращі фільми Рассела Кроу
Рассела Кроу всі пам’ятають за яскравими ролями 90-х років і першої половини 2000-х. Після цього він постійно тримається на серйозному рівні, нехай і не завжди знімається у найбільш значних проєктах. Фільмографія актора дуже велика, і, об’єктивно кажучи, він встиг знятися і в тому сегменті кіно, яке вважається не дуже хорошим. Але навіщо ці сумні думки? Давайте краще згадаємо його успішні роботи.
Отже, kinowar.com представляє 10 найкращих ролей Рассела Кроу. Підтримайте нашу редакцію, якщо є так можливість.
10. Хороший рік (A Good Year) 2006
Найбільш нетиповий фільм Рідлі Скотта показує нетипового Рассела Кроу. У цій теплій, добрій, такій приємній для перегляду історії все так натурально і природно, що навіть забуваєш, що це лише вигадка сценариста. Після смерті дядька лондонський трейдер повертається до його замку в Провансі, де в дитинстві проводив літні канікули. Він сподівається швидко розібратися зі спадщиною та повернутися до звичайного ділового ритму життя, але тепла і некваплива Франція вносить корективи у його плани. До того ж, він зустрічає дуже красиву дівчину (Маріон Котіяр), яка також не залишає його байдужим – то які тут тепер вже бізнес та невідкладні справи?
Читайте також: Всі фільми Рідлі Скотта, ранжовані від найгіршого до найкращого
9. Знедолені (Les Misérables) 2012
Цей фільм має 3 Оскара і ще 5 номінацій, але Кроу не дісталося ні того, ні іншого. Оскар здобула Енн Гетевей, номінувався Г’ю Джекман. Але Рассел був настільки ж професійний на екрані, як і завжди, нехай і в незвичному для себе жанрі – мюзиклі. Усі актори співали самі (у чому можна було переконатися і на церемонії вручення нагород кіноакадемії, коли вони виконували попурі зі стрічки), у тому числі Кроу. У постановці мюзиклу за класичним романом Віктора Гюго він зіграв інспектора поліції Жавера.
Читайте також: Найкращі музичні фільми всіх часів
8. Володар морів: На краю світу (Master and Commander: The Far Side of the World) 2003
Расселу завжди щастило з масштабними постановками. Переслідування французького корабля пошкодженим британським кораблем зібрало всі (тобто, абсолютно всі) технічні номінації на Оскар. Кроу грає капітана – хороброго, досвідченого та відчайдушного. Часи наполеонівських воєн, стихія та неймовірна мужність, помножена на азарт честолюбного капітана – для поціновувачів історичного кіно це справжня знахідка (у широкому розумінні слова “історичне”: художнього вимислу і у фільмі, і в книгах Патрика О’Браяна, за мотивами яких поставлена картина, вистачає).
7. Нокдаун (Cinderella Man) 2005
Ще одне звичне амплуа Кроу – простий, трохи тупенький, але дуже хороший хлопець. Актор просто блискуче його втілює. По-перше, він із любов’ю демонструє таких персонажів, не намагаючись виставити їх дурнями. А по-друге, він, як завжди, дуже органічний. У “Нокдауні” (в оригіналі Cinderella Man – Чоловік-Попелюшка) він грає боксера, який за часів Великої депресії змушений підробляти, де зможе, за смішні гроші. Про повернення в ринг він вже й не мріяв, але доля підкидає такий шанс. Боєць використовує його на всі сто і відкриває для себе шлях до успіху, але пройти по ньому ще більш ризиковано, ніж намагатися утримувати сім’ю в голодні часи.
Фільм, як це часто буває в американському кіно, заснований на реальній історії, а гра Кроу повною мірою передає стан розпачу того лихоліття, але, в той самий час, силу духу і доброту його героя.
6. Ромпер Стомпер (Скіни) (Romper Stomper) 1992
Рассел Кроу у ролі скінхеда – у наш час про таке вже й думати смішно, надто вже змінився типаж актора за тридцять років. Але на початку 90-х він виглядав максимально страшним з поголеною головою та холодним поглядом. Тому ватажка однієї з банд неонацистів зіграв саме Кроу, хоча спочатку на цю роль планувався Бен Мендельсон. Зліт і падіння банди скінхедів на тлі любовного трикутника в одному з таких угруповань – ранні дні кар’єри актора в австралійському кіно.
5. Найгучніший голос (The Loudest Voice) 2019
Якщо актор радикально набирає або скидає вагу (нехай і більшою мірою за допомогою роботи гримера), то його перфоманс зазвичай відзначають з більшою старанністю (можна згадати подібні ролі Де Ніро або Крістіана Бейла), це справляє велике враження. Погодьтеся, що в даному випадку не всі глядачі навіть зрозуміли, хто саме в цьому серіалі Рассел Кроу. Величезний, лисуватий, а головне – хижа та безпринципна людина, яка не зупиниться ні перед чим, щоб досягти своєї мети. За реальною історією Роджера Айлза, який створив телеканал FOX у тому вигляді, який відомий нам і зараз: активний рупор Республіканської партії США, який нахвалює консерваторів і втоптує в бруд демократів, використовуючи будь-які прийоми.
4. Гладіатор (Gladiator) 2000
Багато хто очікував побачити цю роль на першій позиції в списку – і вони мають рацію. Перший (і поки що єдиний) Оскар для актора, мужній образ, який, проте, не викликає відторгнення (адже так складно натурально зіграти позитивного героя, щоб це не виглядало солодко і ненатурально), а головне, яскравий слід у пам’яті глядачів вже на три декади. Максимус – той персонаж, який подобається і дітям, за рахунок своєї сили і чесності, і дорослим, за рахунок незламного характеру і… все тієї ж чесності, якої часто не вистачає в дорослому житті.
3. Таємниці Лос-Анджелеса (L.A. Confidential) 1997
Ще один приклад прямого і трохи тупенького, але дуже хорошого хлопця. Окремо чудово те, що в ході розповіді сам персонаж усвідомлює свої слабкі сторони. Саме тому, він не тільки подобається глядачеві, а ще й отримує любов красуні (Кім Бейсінгер) та повагу колег. Зірковий ансамбль фільму дивним чином спрацював так, що ніхто не виявився посунутим на задній план. Вискочка-детектив Гай Пірс, давно демотивований досвідчений коп Кевін Спейсі, аж занадто енергійний журналіст Денні Де Віто, мудрий та цинічний шеф поліції Джеймс Кромвелл – все на своєму місці, все у зоні уваги, коли це потрібно. Те саме і з Бадом, офіцером, який більше звик працювати м’язами, але після смерті партнера намагається навчитися працювати головою…
2. Своя людина (The Insider) 1999
Фільм Майкла Манна за реальною історією людини з тютюнової компанії, яка вирішила розкрити брудні секрети бізнесу широкому загалу. Завдяки йому були отримані докази того, що корпорації знають про те, що їх продукт викликає звикання, приховують це і заробляють на шкідливій звичці мільярди. Нести правду людям непросто: в зоні ризику ти сам, твоя сім’я, кар’єра, репутація, добробут. Довіра, навіть тим людям, хто видається чесним і принциповим, проходить серйозну перевірку на міцність. Кроу вдалося оголити нерв ситуації, в якій опинився звичайний працівник відділу досліджень.
Компанію на екрані Расселу склав Аль Пачіно, який грає репортера програми “60 хвилин”, який відчайдушно чіпляється за історію, але при цьому чітко розуміє, чим це погрожує обом чоловікам. Перша номінація на Оскар для Кроу.
1. Ігри розуму (A Beautiful Mind) 2001
Найкраща роль Рассела Кроу (на нашу глибоко суб’єктивно думку). В черговий раз це реальна історія (а більшість з них здаються абсолютно неймовірними), цього разу фізика Джона Неша. Цьому геніальному вченому довелося битися не лише з викликами наукової діяльності, а і з шизофренією. Його переслідували галюцинації, які призвели до конфліктів з колегами та сім’єю, а пізніше взагалі поставили під загрозу і роботу, і нормальне життя в принципі.
Неймовірними зусиллями волі та за рахунок максимальної самопожертви дружини Нешу вдалося впоратися з недугою та продовжувати бути вченим та чоловіком. Нобелівська премія стала визнанням його професійних заслуг, а шаною його дружині стали сльози глядачів, які практично неможливо стримати у фіналі картини. Повністю заслужений Оскар для Дженніфер Коннеллі та номінація для Рассела Кроу.
Підтримайте нашу редакцію:
https://send.monobank.ua/jar/92UMWPdbsd
Читайте також:
Найкращі фільми Меттью Макконахі
Найкращі фільми Роберта Паттінсона
Найкращі фільми Мадса Міккельсена
Найкращі фільми Кевіна Костнера
Найкращі фільми Бенісіо Дель Торо
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — ohmatdytfund.org/donate
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom