Найкращі фільми Джареда Лето
Хто такий Джаред Лето в першу чергу – актор чи музикант? Залишимо ці розбірки комусь іншому, а самі зосередимось на його кар’єрі у кіно. Адже ким би не вважала його публіка, портфоліо у Лето вражаюче. Ще в період з 1998 по 2000 рік він знявся у кількох фільмах, після яких більшість акторів могла б вважати свій творчий шлях успішним – “Бійцівський клуб”, “Перерване життя”, “Американський психопат”, “Реквієм за мрією”. Далі було чимало інших вдалих робіт, і їх не повинен затьмарювати той факт, що надії на образ Джокера у “Загоні самогубців” не виправдалися, а потім вийшов абсолютно порожній “Морбіус”. Невдачі бувають у всіх, а от у помітні проєкти потрапляє абсолютна меншість акторів.
Отже, сьогодні ми згадаємо 11 найкращих фільмів за участю Джареда Лето. Оскільки ми оцінюємо фільми, а не його ролі, то стрічки будуть потрапляти у добірку незалежно від обсягу роботи актора у них (це може бути як головна роль, так і невеликий епізод).
Якщо вам подобається те, про що ми пишемо, підтримайте наш проєкт
Тонка червона лінія (The Thin Red Line) 1998
Повернення Терренса Маліка після двадцятирічної паузи в режисурі принесло нетиповий воєнний фільм про битву за острів Гуадалканал в Тихому океані. Крім Джареда Лето у фільмі знялося чимало голлівудських зірок першої величини – Джон Траволта, Шон Пенн, Нік Нолті, Вуді Гаррельсон, Джон К’юсак, Едрієн Броуді, Джордж Клуні. Роль Джареда не така велика (як і у багатьох, хто є в списку), але принаймні він залишився у фінальній версії картини – Міккі Рурк був повністю звідти вирізаний, адже повна версія займала надто багато часу.
Американський психопат (American Psycho) 2000
Цей фільм – один з найпам’ятніших у кар’єрі Крістіана Бейла (щоправда, тепер вже незрозуміло, через безпосередньо картину чи через неймовірну кількість мемів, що базуються на її сценах). Але можна згадати і іншого актора у цій чорній сатирі на сучасний світ споживання, у якому успішний корпоративний менеджер почав вбивати всіх через раптову жагу до насильства. У тому ж 2000-му році вийшов ще один фільм з Джаредом Лето – “Реквієм за мрією”, і це чи не найяскравіша ілюстрація того, наскільки різноманітні образи може втілювати на екрані цей актор.
Збройовий барон (Lord of War) 2005
Збірний образ торговця зброєю на базі реальних прототипів втілив на екрані Ніколас Кейдж, а Джаред Лето зіграв його молодшого брата і праву руку. У сучасному цинічному світі торгівля зброєю є не лише хорошим бізнесом, але й важелем тиску одних великих країн на інші. Саме тому барона добре знали спецслужби, але не збиралися його ліквідувати доти, доки він продає стволи тим терористам та диктаторам, яким потрібно.
Майже двадцять років потому збираються знімати сиквел – Кейдж знов буде займатися продажем смертоносної зброї.
Александр (Alexander) 2004
Цей фільм Олівера Стоуна багато хто не любить через дуже не ортодоксальну подачу образу Александра Македонського. Замість постаті вольового завойовника та лицаря глядач побачив істеричного невпевненого в собі юнака, який до того ж не може розібратися, який сексуальний досвід йому більше до вподоби. Руйнування стереотипів – важка справа, але саме через це руйнування це кіно і варто подивитись (а ще через неймовірну естетику кадру і розкішний акторський склад – Колін Фаррелл, Анджеліна Джолі, Вел Кілмер, Ентоні Гопкінс, Розаріо Довсон,
Джонатан Ріс-Маєрс, Крістофер Пламмер). Джаред Лето зіграв Гефестіона – одного з найближчих друзів Македонського і його полководця.
Дім Ґуччі (House of Gucci) 2021
Фільм Рідлі Скотта про непростий шлях італійського модельєра зібрав полярні відгуки, як це вже неодноразово було в кар’єрі режисера. Але що справді доволі прикро, це те, що акторська робота Джареда Лето зібрала чимало негативних реакцій, хоча він чудово з нею впорався, створивши черговий незабутній образ. Так, голлівудські актори інколи у намаганні отримати нагороду кіноакадемії надмірно трансформують свій зовнішній вигляд – вага, лисина, накладний ніс, вуса, контактні лінзи та багато чого ще. Але головне, чи виглядає все це натурально та органічно. А саме цього і добився Лето – його Паоло, недолугий син Альдо Ґуччі (Аль Пачіно), виглядає максимально беззахисним, інфантильнім та (вже як є) дурним.
Перерване життя (Girl, Interrupted) 1999
За цей фільм Анджеліна Джолі отримала свій Оскар, а її дует з Вайноною Райдер є центральним у картині. У цьому, до речі, одна з сильних сторін таланту Лето – він запам’ятовується навіть після ролей другого плану чи епізодів. Героїня Райдер потрапляє до психіатричної лікарні після спроби суїциду. Тут вона зустрічає яскраву особистість (Джолі), дівчата зближуються, а потім починається нескінченний рух по психологічній синусоїді від спільної спроби втечі до сварок і зради.
Містер Ніхто (Mr. Nobody) 2009
Бельгійський режисер Жако ван Дормель (відомій, серед іншого за чорною комедією “Надновий заповіт”) поставив непростий науково-фантастичний фільм про вплив кожного нашого вибору, кожної невеликої миті нашого життя на оточуючий нас світ. Нелінійна розповідь про те, як могло би скластися життя головного героя (нарешті, головна роль для Джареда Лето), спогади із різних періодів його біографії, а також багато фізичних термінів на кшталт теорії струн та великого вибуху.
Далласький клуб покупців (The Dallas Buyer’s Club) 2013
Знов роль другого плану, але цього разу Джаред отримав за неї Оскар. Щоправда, на першому плані тут все одно Меттью Макконахі, який також отримав Оскар, а паралельно і вразив своєю неймовірною зовнішньою трансформацією заради зображення вмираючого ВІЛ-інфікованого електрика (в минулому ковбоя на родео), який вирішив не здаватися та організував систему постачання ліків, якими він сам рятувався, для інших хворих. Джаред Лето також візуально дуже змінився, скинувши вагу та вдягнувши перуку, щоб зіграти ВІЛ-позитивного трансвестита. Важкий, але вартий перегляду фільм від режисера Жан-Марка Валле (“Велика маленька брехня”).
Той, хто біжить по лезу 2049 (Blade runner 2049) 2017
Сиквел культового фільму Рідлі Скотта вийшов через 35 років. Джаред Лето знов створив унікальний образ – сліпого голову корпорації, що носить його ім’я. Він створює андроїдів, але тепер зайнятий місію пошуку особливого андроїда, доля якого може змінити все для його виду. Втім, як це часто вже було в кар’єрі актора, він так і залишився на другому плані, хоча роботу свою виконав бездоганно. Але вся увага була прикута до Раяна Гослінга та Гаррісона Форда (а із виконавців другого плану більше за Лето виділився Дейв Батіста за рахунок яркого епізоду на початку картини).
Бійцівський клуб (Fight Club) 1999
Цей фільм провалився в прокаті, а потім став легендою завдяки VHS та DVD. Джаред Лето був одним з учасників бійцівського клубу, в процесі постраждалий ледь не найбільше за всіх, коли персонаж Едварда Нортона вирішив “знищити щось прекрасне”. Дотепно тепер також виглядає епізод, у якому Бред Пітт говорить, що ми всі хотіли стати рок-зірками, але нас обдурили – і при цьому кидає погляд саме на Джареда Лето. А далі ви все бачили – класика від Девіда Фінчера, яку ми всі час від часу переглядаємо.
Реквієм за мрією (Requiem for a Dream) 2000
Джаред Лето встиг попрацювати з найвидатнішими режисерами нашого часу – Девід Фінчер, Дені Вільнев, Рідлі Скотт, Терренс Малік, Жан-Марк Валле, Джеймс Менголд. Але найбільш потужним, мабуть, вийшов досвід роботи з Дарреном Аронофскі. Надважкий фільм про те, на що можуть перетворити життя людей наркотики, миттєво зробив зірками і режисера, і актора. Це той тип кіно, який вражає тебе назавжди, але навряд чи ти будеш переглядати його хоча би ще раз. Страждання юної пари, у якої було чимало мрій про майбутнє, матері головного героя, яка поступово втрачає людський вигляд, та інших персонажів другого плану і так закарбувалися у пам’яті з першого разу.
Якщо вам сподобався цей матеріал, підтримайте нас донатом
Читайте також:
Найкращі ролі Сильвестра Сталлоне
Найкращі ролі Вуді Гаррельсона
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom