kinowar.com

12 найкращих камерних фільмів

 28.09.2022  Жанри, Новини, ТОП

Найкращі камерні фільми

Хорошому фільму не завжди потрібні масштаб, динаміка та спецефекти. Іноді найзахопливіше видовище може відбуватися в одній-двох кімнатах між двома-трьома персонажами. Іноді вони навіть не лаються, а просто розмовляють між собою (але частіше, звісно, лаються). Головне – це ідея, сценарій та діалоги. А далі до справи беруться актори та режисер.

Камерні фільми – це певним чином театр на великому екрані. П’єса, яка розігрується не прямо перед глядачами, а попередньо вивірена та відзнята, щоб виглядати найбільш ефектно та проникливо. Сьогодні ми розглянемо дванадцять таких фільмів – мінімум локацій, мінімум дій, іноді навіть мінімум дійових осіб. Але при цьому такі пам’ятні стрічки. Порядок у списку значення не має.

Отже, kinowar.com представляє найкращі камерні фільми – підтримайте наш сайт, якщо ця стаття буде корисною та цікавою для вас.

12 розгніваних чоловіків (12 Angry Men) 1957

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Майже весь час фільму події відбуваються в одній великій кімнаті, де дванадцять членів журі присяжних мають прийняти одностайне рішення щодо винності підлітка, якого підозрюють у вбивстві. Одинадцять голосують “за” – усі аргументи звинувачення виглядають логічними (до того ж, хочеться додому). Але один сумнівається. Тепер він один проти одинадцяти інших. Немає шансів переконати журі при такій перевазі? Не факт. Особливо якщо немає обмеження за часом та є запас терпіння і залізна воля.

 

Ідеальні незнайомці (Perfetti sconosciuti) 2016

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Добрі друзі зі своїми половинами зібралися за столом. Вечеря, жарти, спогади, чутки та теревені. Все йшло ідеально до моменту, поки один з них не запропонував зіграти у гру: всі викладають телефони на стіл, якщо приходить повідомлення – зачитують його вголос, якщо хтось дзвонить – розмова повинна відбуватися на гучному зв’язку (відхиляти дзвінок забороняється). І тут з’ясувалося, що у кожного з друзів надто багато секретів, якими не можна ділитися навіть з найближчими людьми…

 

Вечірка (The Party) 2017

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Друзі зібралися дома у спільної доброї знайомої, щоб привітати її з підвищенням, що може піти не так? ВСЕ. Все може піти не так. Масштаб того, наскільки все пішло не так у цьому фільмі, наближається до відмітки у 100%.

 

Різанина (Carnage) 2011

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Дві батьківські пари зустрічаються після того, як їх сини побилися у школі. Здавалося б, це ж дорослі люди, їм домовитись буде простіше, аніж їх чадам, вірно?

Як ви вже, мабуть, зрозуміли – ні, відповідь невірна. Крок за кроком спілкування переростає у відверту різанину, нехай і словесну.

 

Слідчий (Нишпорка) (Sleuth) 2007

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Молодий актор приходить до старого письменника, який пише детективи. Він зізнається, що є коханцем його дружини, і пропонує відпустити її. Як не дивно, письменник погоджується, але є декілька умов, які можуть молодому хлопцю не сподобатись…

 

Вікно у двір (Rear Window) 1954

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Коли ти прикутий до крісла через зламану ногу, у тебе багато часу, щоб розглядати, чим займаються сусіди. Але якщо ти побачив, що один з сусідів вбив свою дружину, то процес споглядання вже не є настільки цікавим. Тим більше, що з певного моменту починає здаватися, що сусід все зрозумів і тепер прийде за тобою…

 

Убивство у „Східному експресі“» (Murder on the Orient Express) 1974

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Хтось вбив літнього джентльмена у власному купе у поїзді у той час, як на цьому поїзді їхав один з найкращих детективів в історії. Не дивно, що Еркюль Пуаро змушений розпочати пошуки вбивці. Але як зрозуміти, хто саме вбив цього чоловіка, якщо здається, що його ненавидів весь світ?

 

Лок (Locke) 2013

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Монодрама, події якої відбуваються в межах однієї автівки. У головного героя завтра по роботі дуже важлива будівельна операція, де він обов’язково має бути присутнім. Але все міняє телефонний дзвінок: жінка, з якою він випадково переспав сім місяців тому, повідомляє йому, що вона вагітна та у неї передчасні роди. Він змушений швидко їхати до Лондона, паралельно зробивши зізнання дружині по телефону, що він зрадив її, а тепер у нього може з’явитися дитина поза шлюбом…

 

Вечірній експрес «Сансет Лімітед» (The Sunset Limited) 2011

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Колишній ув’язнений рятує життя професору, який намагався скоїти самогубство. Тепер він намагається втримати його у власній бідно обставленій кімнаті, щоб той охолонув після такого рішення та зібрався з думками. Попереду довга ніч проникливих бесід про життя та його сенс, бога і надію…

 

Скажені пси (Reservoir Dogs) 1992

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Фільм про пограбування, у якому ми бачимо планування пограбування і його наслідки, але саме пограбування ми не бачимо. Хтось з членів банди – зрадник. Але хто? Набирали лише перевірених людей, чи може бути так, що хтось пішов на співпрацю з поліцією? Чи ніякої підстави не було і хтось веде подвійну гру?

 

Гравітація (Gravity) 2013

найкращі фільми, що зняті в одній локації

Камерна історія в космосі? І таке буває. Особливо коли щось йде не за планом, і астронавтка залишається одна на один з безмежним холодним космосом. Їй допомагає лише голос у навушниках та її власна витримка. Чи вдасться їй дістатися до корабля? Чи є шанс врятуватися у найбільш безлюдному місці у всесвіті?

 

Американці (Glengarry Glen Ross) 1992

найкращі фільми, що зняті в одній локації

У компанії, яка займається продажем елітної нерухомості справи йдуть не найкращим чином. Колектив давно не показує потрібні результати, мораль на низькому рівні. Керівництво залучає досвідченого продавця, який повинен сказати мотиваційний спіч та оголосити про нові умови продаж. Але коли він робить це, здається, мораль падає ще нижче. А один з співробітників взагалі складає план, як обікрасти фірму, та залучає до цього колегу…

Читайте також: 

12 фільмів, що побудовані виключно на розмовах

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі