kinowar.com

12 найкращих ролей Стеллана Скашгорда

 28.09.2022  Актори, Новини, ТОП

Найкращі фільми Стеллана Скашгорда

Стеллан Скашгорд – не тільки один з найвідоміших шведських акторів сучасності, але й один з найвпізнаваніших скандинавських акторів загалом. Оскільки в кіно він з кінця 60-х років (!), то відібрати найкраще – задача нетривіальна. Якщо відмічати усе, що варто інтересу, список складатиме декілька десятків фільмів. Тому будемо намагатися додавати дійсно найцікавіше.

Незважаючи на реноме “серйозного” актора, Скашгорд не вагаючись знімається у популярному розважальному кіно. Він задіяний у всесвітах Марвел та Зоряних війн, він брав участь у бойовиках, комедіях та мюзиклах, не боячись втратити репутацію вагомого драматичного актора. І він прикрашає собою навіть легковажний розважальний проєкт. А потім з такою ж легкістю знімається у похмурій скандинавській трагедії або новому психологізмі від Ларса фон Трієра.

Нарешті, він батько великої акторської сім’ї – четверо з його шести дітей від першого шлюбу стали акторами (Александр Скашґорд, Ґустаф Скашґорд, Сем Скашґорд, Білл Скашгорд) (а від другого шлюбу у нього ще двоє дітей).

Отже, kinowar.com представляє 12 найкращих ролей Стеллана Скашгорда.

Амістад (Amistad) 1997

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

У відомому фільмі Стівена Спілберга роль у Скашгорда не надто велика, але не відмітити цю стрічку неможливо. За реальною історією 19 століття на кораблі “Амістад”, де група рабів, яких везуть із Африки, влаштовує заколот з метою повернутися додому. Але замість цього вони потрапляють у США, де тепер на них чекає суд…

 

Доволі добра людина (En ganske snill mann) 2010

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

Доволі добра людина опиняється на волі після того, як відбула дванадцять років у в’язниці за вбивство коханця дружини. З родиною возз’єднатися не вдається: дружина не жадає зближення, син взагалі приховує наявність батька-вбивці. Принаймні з роботою друг допомагає, але при цьому жадає повернення боргу у вигляді брудної роботи – тут добра людина під таким тиском обставин може перестати бути доброю…

 

Король острова Диявола (Kongen av Bastøy) 2010

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

Один з найкращих скандинавських фільмів 21 століття. За реальною історією, що відбулася у 1915 році на острові Бастой. В’язницею для неповнолітніх злочинців керує строгий директор (Скашгорд), а також вихователь-садист. Шлях до виходу з в’язниці можливий лише через дозвіл від директора. Якщо хтось знаходиться у цьому закладі достатньо довго, то у нього немає шансів не прийняти правила гри, за якими він існує. Але коли на острів прибувають новачки, то далеко не всі згодні слідувати тому, що їм нав’язує керівництво. Як далеко вони будуть ладні зайти, щоб отримати свободу?

 

Дівчина з тату дракона (The Girl with the Dragon Tattoo) 2011

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

Цей фільм завжди будуть порівнювати зі скандинавською (оригінальною) версією, і він завжди буде програвати, незважаючи на те, що він також дуже класний. Особливо у тій частині, де задіяний Стеллан Скашгорд, адже він також скандинав, а тому похмура прониклива атмосфера скандинавського кіно йому не чужа. Детективний трилер про розслідування злочину багаторічної давнини журналістом та ексцентричною дівчиною-хакером у баченні режисера Девіда Фінчера не втратив динаміки та напруги. Просто він вийшов вже після того, як частина глядачів побачила шведський фільм з Нумі Рапас.

 

Дюна (Dune: Part One) 2021

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

Дені Вільнев не підвів: нова “Дюна” дійсно стала подією в світі великої фантастики. Не в останню чергу у цьому допомогли і актори, які створили низку яскравих образів. Серед них Скашгорд вирізняється якимось особливим підходом до зображення свого персонажу. Він водночас огидний, владний, жорстокий та мудрий. Ті хвилини, які відведені йому на екрані, навряд чи можна забути, хоча подій у фільмі дуже багато і подивитись є на що.

 

Меланхолія (Melancholia) 2011

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

Стеллан Скашгорд дуже багато знімався у Ларса фон Трієра, тому у цій статті буде декілька фільмів від харизматичного данця. Меланхолія – це одночасно і назва астероїду, який летить знищити Землю, і стан, у який впадає юна дівчина відразу після весілля, адже воно не виправдовує її емоційних сподівань. Тепер все перевернулося догори ногами, астероїд летить і всі в паніці, крім молодої нареченої, яка залишається спокійною. У ролі її нареченого знявся старший син Скашгорда – Александер).

 

Привиди Ґойї (Goya’s Ghosts) 2006

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

Винятковий фільм великого Мілоша Формана. Часи інквізиції в Іспанії. Франсіско Гойя (Скашгорд) – успішний портретист королівських осіб. Одного разу його муза (Наталі Портман) потрапляє до темниці. Він звертається до свого друга, священика Лоренцо (Хав’єр Бардем), за допомогою, але той, побачивши дівчину, вирішує переслідувати власні мотиви. Тепер дружба під великим питанням, а безпека взагалі перестає бути чимось гарантованим. Усі троє учасників подій будуть змушені декілька разів змінити свої звички та спосіб буття, і не завжди можна передбачити, на краще це чи ні…

 

Німфоманка (Nymphomaniac) 2013

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

Ще один фільм Ларса фон Трієра (формально він складається з двох частин, але це лише для того, щоб тривалість картини не склала годин п’ять). У центрі розповіді жінка, яка страждає від постійного бажання переживати сексуальні емоції та відчуття (власне, вона є німфоманкою). Її історія складна, її доля дуже травматична, а розмаїття сексуальних уподобань настільки велике, що, знов-таки, знадобилося декілька годин, щоб про всі розповісти. Вдячним слухачем стає персонаж Скашгорда, який знайшов головну героїню побитою на вулиці та прихистив її у себе вдома. Тепер він слухає нескінченну сповідь німфоманки, періодично підтримуючи її та коментуючи найбільш болючі епізоди її життя.

 

Розсікаючи хвилі (Breaking the Waves) 1996

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

І відразу ще один Трієр. Головна героїня (Емілі Вотсон) живе з родиною на заході Шотландії, у пуританському краю зі строгими звичаями. Вона виходить заміж за старшого чоловіка (Скашгорд), з яким у неї нарешті просте щасливе життя. Але дуже скоро все змінюється: чоловік повертається з роботи (нафтова платформа) серйозно травмованим. Через травму голови його паралізовано. Він розуміє, що ніколи не буде таким, як раніше, а тому благає дружину завести коханця. Незважаючи на осуд релігійної комуни, вона саме так і робить, адже вважає, що це жертва, яка допоможе чоловіку стати на ноги. І тепер жінка готова до нових жертв заради коханого чоловіка…

 

Чорнобиль (Chernobyl) 2019

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

Один з найкращих серіалів в історії розповів про добре нам, здавалося б, відому аварію на ЧАЕС. Втім, рівень деталізації та вникання в суть проблеми дозволив авторам показати набагато більше, ніж ми знали раніше. Неймовірно напружений та проникливий серіал, який місцями неможливо дивитись без сліз. Так само важко втриматись від емоцій і Борису Щербині, якого грає Стеллан Скашгорд. Цей досвідчений апаратник, заступник голови Ради міністрів СРСР, звик розбиратися з організаційними проблемами. Але тепер перед ним розгортається техногенна катастрофа небаченого раніше масштабу, яку вже не сховати під ковдрою, як би не намагалися це зробити партійні боси. І чим далі, тим більш людською постає особистість цього функціонера, на тлі тотального жаху, який повисає над країною.

 

Доґвіль (Dogville) 2003

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

І ще один фільм Ларса фон Трієра, можливо, найвідоміший у режисера. У невеличке містечко Доґвіль потрапляє молода загадкова жінка (Ніколь Кідман). Місцеві з підозрою ставляться до неї, але врешті-решт приймають її, вимагаючи, щоправда, виконувати певні роботи на користь містян. Потім вимоги поступово зростають, а головне – кількість залицянь та спроб зґвалтування з боку чоловіків сягають якогось ненормального рівня. І в певний момент стає зрозуміло, що хепі-енда тут бути не може…

 

Розумник Вілл Гантінґ (Good Will Hunting) 1997

найкращі фільми Стеллан Скашгорд

Вілл Гантінґ (Метт Деймон) – математичний геній. Він вирішує за хвилини задачі, які інші не в змозі вирішити в принципі. І все було б добре, якби паралельно він не був розгильдяєм та агресивно налаштованим юнаком з браком довіри до оточуючих. Тому навіть коли його знаходить професор (Стеллан Скашгорд) та пропонує навчання і роботу, він відхиляє усі пропозиції. Альтернативою для нього через певний час може стати в’язниця, а тому професор не полишає спроб поборотися за хлопця. Для цього він запрошує психолога з нестандартними методами роботи (Робін Вільямс), хоча його відносини з терапевтом є досить напруженими…

Читайте також:

Найкращі ролі Майкла Кейна

Найкращі ролі Курта Рассела

Найкращі ролі Оскара Айзека

Найкращі ролі Сема Роквелла

Найкращі ролі Дензела Вашингтона

Найкращі ролі Ґері Олдмена

Найкращі ролі Антоніо Бандераса

Найкращі ролі Джуда Лоу

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі