kinowar.com

13 найкращих ролей Джонні Деппа

 27.06.2022  Актори, Новини, ТОП

Найкращі фільми з Джонні Деппом

Отже, скасування Джонні Деппа скасовано. Він виграв справу проти Ембер Герд (всі від початку розуміли, що вона бреше, але якимось дивним чином суд був не на його боці), повернув собі кар’єру і життя. Звісно, ніхто перед Джонні не вибачиться за всі заголовки та переслідування у медіа, бо такий вже є наш світ людей – дуже легко когось звинувачувати і дуже важко знайти сили, щоб сказати, що ти був неправий. Але перемога Джонні дуже важлива для нас усіх. По-перше, вона вкотре доводить, що за справедливість і власну честь варто битися, чого б це не вартувало. А по-друге, вона чітко вказує на те, що не можна сліпо піддаватися тренду.

Так, те, що в Голлівуді нарешті стали говорити про зловживання владою на вищих посадах, про домагання та про замовчування будь-яких конфліктів, що можуть відбитися на тих, хто цю владу тримає у руках, це добре. Ми раді бачити за гратами Вайнштейна та інших хижаків, які втратили зв’язок з реальністю та зловживали статусом та владою роками. Але це не означає, що їх доля має спіткати будь-кого звинуваченого без вагомих підстав. Невинний, доки не доведено зворотного – саме так, презумпція невинуватості, а не презумпція винуватості. Здається у випадку з першим процесом Деппа суд таки потрапив у пастку суспільної думки та все того ж тренду.

Ми не знаємо майбутнього, тому не наважимось сказати, чи вдасться Джонні знов зніматися у топ-стрічках Голлівуду. Але нам точно є що згадати з його попередньої кар’єри (і повірте, там не тільки “Пірати Карибського моря”.

Отже, kinowar.com із задоволенням згадує найкращі ролі Джонні Деппа – і чекає на нові. Оскільки прибутки від реклами зараз впали до нуля, будемо вдячні, якщо ви зможете підтримати наш проект (але тільки після того, як підтримаєте ЗСУ).

13. Аліса в країні чудес (Alice in Wonderland) 2010

найкращі фільми джонні депп

Почнемо з образу фрика, яких було так багато в кар’єрі Джонні. Хто може бути більш дивним персонажем, ніж Божевільний Капелюшник з “Аліси в країні чудес” Керролла/Бертона. Так, тут і гриму тонна, і ще й спецефекти мають місце, інакше таких очей не зробити навіть самому Джонні Деппу. І все ж, погодьтеся, образ зовсім потойбічний. Щось не з нашого світу.

Мабуть, ролі такого плану – насолода для Деппа. Це його профіль у чистому вигляді, його амплуа. Маємо припущення, що ані режисер, ані продюсери не мали сумнівів з приводу того, що Джонні з цим завданням впорається легко.

 

12. В очікуванні варварів (Waiting for the Barbarians) 2019

найкращі фільми джонні депп

Всі: ми хочемо, щоб Джонні Депп не грав постійно фриків у розважальному кіно – нехай покаже, на що він спроможний у більш серйозному жанрі у більш серйозному образі

Джонні Депп: грає у фільмі за романом дворазового лауреата Букерівської преміїї та Нобелівського лауреата про останні тоталітарної імперії, яка вбачає единим способом домінування викорінення усіх незгодних

Всі: що це за нудотина, я ледь не заснув

(те саме, до речі, можна застосувати і у відношенні Паттінсона, який теж тут зіграв)

Імперія без назви, але закони існування всіх імперій однакові, тому в ній неважко впізнати, скажімо, і сучасну росію, яка так само безпомічно хапається за останні можливості втриматися у статусі держави, яка хоч щось вирішує, але насправді доживає свої останні дні.

 

11. Мрець (Dead Man) 1995

найкращі фільми джонні депп

Стрічки Джима Джармуша настільки небанальні, що тут навіть не потрібно грати фрика. Герой Деппа приїжджає на дуже дикий Захід, щоб працювати за домовленістю бухгалтером, проте замість роботи отримує лайку та кулю. Тепер йому доводиться в образі мерця блукати у свідомості Джармуша в компанії дивного індіанця, який прийняв його за англійського поета Вільяма Блейка (просто тому, що героя Деппа звуть так само). Вираз обличчя Деппа говорить краще за сто тисяч слів. Від наляканого бухгалтера до мерця, який приносить смерть. Від страху та хвилювання до блідої маски невідворотності загибелі.

 

10. Едвард Руки-ножиці (Edward Scissorhands) 1990

найкращі фільми джонні депп

Мабуть, перша по-справжньому зіркова роль Деппа. Чудова парна творчість у співпраці з Тімом Бертоном. Казки, які розповідає цей режисер, зазвичай досить страшні. Втім, у випадку з “Едвардом…” все куди більш позитивно, ніж зазвичай (навіть, можна сказати, зворушливо). Едвард страждає на рідкісну недугу – замість рук у нього ножиці. Якщо врахувати, що він виглядає досить дивно – бліде обличчя і дивна зачіска, що нагадує шевелюру самого Бертона – стає зрозуміло, чому друзів у Едварда мало/немає. Хороша і добра дівчина (Вайнона Райдер) витягує Едварда на світ божий і навіть вигадує застосування його чудо-рукам (він починає стригти огорожі та робити людям зачіски). Але все йде не так гладко, як хотілося б, оскільки руки-ножиці все ж таки набагато менш спритні, ніж звичайні людські руки.

Джонні ідеально зіграв нелюдимого дивного хлопця з нізвідки. Тотальне перетворення, образ невід’ємний від актора.

 

9. Свіні Тодд: перукар-демон із Фліт-стріт (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) 2007

Свіні Тодд: перукар-демон із Фліт-стріт (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) 2007

Несправедливо засуджений та розлучений зі своєю коханою перукар повертається до рідного Лондона з планами помсти. І помста його буде страшна, адже в руках перукаря гостра небезпечна бритва.

Проста ідея історії – “давайте перукар буде маніяком і різатиме своїх клієнтів” – поставлена ​​Бертоном з усією витонченістю, нехай і кривавою. Для Деппа такі ролі – його рідна стихія. Створити простий яскравий образ та обігравати його у всіх сюжетних ситуаціях. Чудова гра Джонні в дуже простій, здавалося б, і схематичній ролі. Актор оживив потенційно примітивну картинку. А якщо врахувати, то він ще й співав (адже “Свіні Тодд” – мюзикл), то стає зрозуміло, чому академія висунула його на Оскар.

 

8. Чарівна країна (Finding Neverland) 2004

найкращі фільми джонні депп

Навіть якщо ви не бачили цей фільм, ці кадри ви впізнаєте за відповідним мемом. Але подивитися його ми вам дуже радимо. Це біографічна драма, де крім Джонні Деппа грає неймовірна Кейт Вінслет. Головний герой – Джеймс Баррі, шотландський драматург, який створив Пітера Пена (бо якщо ви звернули увагу на оригінальну назву, якимось чином Пітер Пен тут повинен був з’явитися). Вінслет грає мати, у якої четверо дітей. Один з них найбільше сумує за батьком, тому він викликає співчуття і симпатію у Джеймса. Він зближується з родиною та товаришує з хлопчиком і після всіх попередніх невдалих постановок за його творами нарешті сідає за п’єсу, яка змінить його життя – “Пітер Пен”.

 

7. Чорна меса (Black Mass) 2015

найкращі фільми джонні депп

Багато хто вважає, що Джонні тут і не грає зовсім – це просто купа гриму, яка на нього накладена, забезпечує весь ефект. Але ми з цим незгодні. Лють, неконтрольованість, постійна загроза – все це відчувається у погляді Деппа, у його рухах, у його розмові. Він грає реально існувавшого гангстера Вайті Балджера, який скористався можливістю безкарно вбивати людей в обмін на постачання інформації для ФБР. Те, що спочатку виглядало як непогана угода задля контролю кримінального світу, тотально вийшло з-під контролю. Балджер розумів, що між різними відділами бюро та іншими органами влади завжди є непорозуміння, а тому робив, що заманеться, поки його прикривали з різних боків і з різних причин. Чудова недооцінена кримінальна драма.

 

6. Що гризе Гілберта Грейпа (What’s Eating Gilbert Grape) 1993

найкращі фільми джонні депп

А от це вже зовсім не веселе кіно. Про складне життя в сім’ї, в якій один син неповноцінний (Лео Ді Капріо, ще зовсім юний), мати ніколи не виходить з дому, а решта не на позитиві від такого проведення часу. Депп чудово зіграв молодого хлопця, гарного, що приваблює жінок, але ще  цього навіть не оцінив у повній мірі; піклується про свого молодшого брата; прагне чогось нового і більшого, але ще навіть не розуміє, чого саме. Дуже зворушлива картина і не менш зворушливий Депп.

 

5. Кокаїн (Blow) 2001

найкращі фільми джонні депп

“Життя бандита красиве, але коротке” – відоме прислів’я з 90-х. Це у повній мірі стосується і персонажа Деппа з фільму “Кокаїн”. Поставками цього кокаїну головний герой фільму зайнявся у молодому віці. Він досяг чималого успіху в злочинній діяльності, гроші було нікуди складати, ось тільки поліція була не дуже задоволена таким поворотом подій.

Джонні Депп відмінно показав зміну характеру людини під тяжкістю постійно зростаючих багатства і влади. Особливо тонко передана лінія стосунків із батьками.

 

4. Пірати Карибського моря (Pirates of the Caribbean) 2003 – …

найкращі фільми джонні депп

Фільмів про Джека Горобця… вибачте, про капітана Джека Горобця вже й не порахувати. Унікальний випадок, коли Джонні змусив продюсерів нервувати. Переглянувши первинний матеріал із образом грайливого пірата, вони прийшли у стан шоку. “Він п’яний? Він гей? Що це взагалі таке?” – адже ніхто не знав, наскільки гігантську касу зробить ця, на перший погляд, вкрай невибаглива, як здавалося по трейлеру, пригодницька комедія. Ба більше, Деппа буде висунуто на Оскар за головну чоловічу роль (до речі, неймовірний випадок для комедійної ролі, повторити це зміг дещо пізніше Дауні-молодший із “Громом у тропіках”).

Тепер ця роль здається звичною. Іноді навіть здається, що “ну що тут такого, він просто кривляється, як завжди у своїх фільмах”. Проте, придумати такий образ із нуля – завдання для актора нетривіальне. І тільки така величина як Депп упорається з цим так легко та ефектно.

 

3. Донні Браско (Donnie Brasco) 1997

найкращі фільми джонні депп

Коли ти працюєш у банді під прикриттям, ти постійно відчуваєш стрес. А якщо тобі вдається впоратися з цим станом і затриматися в банді надовго, то не виключено, що з членами банди у тебе виникнуть і людські стосунки. Іншими словами, агентом під прикриттям працювати непросто. Навіть у такій потужній організації як ФБР.

Ще одна роль Деппа, де він грає “звичайну людину”, а не фрика, наповненого кривляннями та гримасами. Справляється він із цим з тією ж легкістю, що й зі своїми епатажними образами піратів та капелюшників. Джонні склав чудовий дует з Аль Пачіно, чию роль у цьому фільмі ми раніше також відзначали.

 

2. Страх і огида в Лас-Вегасі (Fear and Loathing in Las Vegas) 1998

найкращі фільми джонні депп

Джонні Депп грає Хантера Томпсона у фільмі за книгою Хантера Томпсона (формально він грає персонажа на ім’я Рауль Дюк, проте повість автобіографічна, та й портретна схожість доведена до максимуму – участь у цьому взяв, до речі, сам Хантер Томпсон, коли поголив Джонні лисину). Депп ніколи не боявся експериментів зі своєю зовнішністю заради ролі (що нетипово для актора з амплуа красеня). Зусилля не пропали даремно. Образ журналіста-наркомана з дуже своєрідними життєвими принципами та сприйняттям моралі настільки яскравий, що фільм миттєво став культовим. Напевно, сам Хантер Томпсон не був таким експресивним, але це кіно. Шалений дует Деппа і Бенісіо Дель Торо настільки вражає і веселить, що стрічка була просто розібрана на цитати.

Окремі оплески Террі Гілліаму, який поставив це веселе божевілля та дав можливість акторам проявити себе повною мірою.

 

1. Ед Вуд (Ed Wood) 1994

найкращі фільми джонні депп

Ед Вуд вважається найгіршим режисером усіх часів та народів. Якщо аналізувати фільм Тіма Бертона про цю персоналію, то варто зазначити, що образ його, мабуть, надто гіперболізований. З просто поганого режисера він стає мало не символом боротьби за право займатися тим, що тобі подобається і у що ти віриш. Однак без такого прочитання не було б і образу. Це спроба зрозуміти мотиви людини, яка знімає настільки низькопробні фільми. Образ дуже придатний для Деппа: начебто й звичайна жива людина, але з величезною кількістю скелетів у шафі, включаючи трансвестизм. Трохи божевільний від величезного бажання досягти своєї мети.

Шикарний дует з Мартіном Ландау, який грає Белу Лугоші наприкінці його життя. Ландау за свою роль отримав Оскар, а нагорода Джонні, сподіваємось, ще попереду.

Читайте також:

Найкращі ролі Кріса Гемсворта

Найкращі ролі Кілліана Мерфі

Найкращі ролі Едрієна Броуді

Найкращі ролі Джуда Лоу

Найкращі ролі Денієла Крейґа

Найкращі (та найгірші) фільми Ідріса Ельби

Найкращі ролі Анджеліни Джолі

Найкращі ролі Віри Фарміги

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі