kinowar.com

20 найкращих фільмів Гаррісона Форда

 25.11.2022  Актори, Новини, ТОП

Найкращі ролі Гаррісона Форда

Гаррісон Форд набув статусу легенди ще, мабуть, у 70-х. Він один з прикладів того, як залишатися затребуваним та актуальним протягом 40-50 років. Його кар’єра ніколи не приходила до точки, де він починав би з’являтися суто у камео, граючи самого себе, щоб якось підтримувати знання про колишнього зіркового Форда. Навіть повернення до франшиз 30-40-річної давнини – це повноцінні фільми (нехай і не завжди вдалі). Глядач завжди очікує появи актора, до того ж, його присутність у стрічці є певним свідченням того, що вона має бути цікавою (хоча знов-таки, трапляється різне).

Сьогодні ми згадаємо двадцять таких фільмів з Гаррісоном Фордом (і могли б згадати ще більше, але вирішили не робити статтю надто великою). Ці фільми охоплюють вже п’ять десятиліть, а тому певним чином ілюструють ї етапи розвитку сучасного Голлівуду. Відправляємось у подорож у часі разом з Фордом та найкращими режисерами.

Якщо ця стаття буде для вас цікавою та корисною, підтримайте нас внеском.

Поклик пращурів (The Call of the Wild) 2020

Гаррісон Форд найкращі ролі

За амплуа Гаррісон Форд багато у чому схожий на Тома Генкса: обидва актори дуже рідко грають поганців. Тому коли потрібно було знайти обличчя для екранізації роману Джека Лондона про буденне життя золотошукачів на Юконі, кращого варіанту годі було і шукати. Великого собаку Бака викрали та відвезли з сонячної Каліфорнії на дальній південь Канади. Тут його багато разів перепродають, аж поки він вкотре не зустрічається зі старим золотошукачем, якого грає Форд. Псу доводиться вступати у боротьбу як з іншими собаками, так і з недобрими людьми, щоб поступово наблизитись до своєї справжньої долі та прийняти поклик пращурів.

 

Літак президента (Air Force One) 1997

Гаррісон Форд найкращі ролі

Літак президента США захоплюють російські терористи, коли борт повертається з росії. Вимоги терористів – звільнення полоненого генерала. Вони вважають, що президент залишив літак, але той виявився справжнім чоловіком та залишився, щоб захистити свою сім’ю. І оскільки грає його Гаррісон Форд, то терористам буде непереливки. Головного злочинця грає Ґері Олдмен (бо кому ще грати злодіїв у 90-х), а генерала грає Юрген Прохнов, якого залучив до проєкту режисер Вольфганг Петерсен. Петерсен вже співпрацював з ним на зйомках свого шедевру “Підводний човен”, а глядачам режисер також відомий за фільмами “Нескінченна історія”, “Ворог мій”, “Епідемія” і “Троя”.

 

Нестримні 3 (The Expendables 3) 2014

Гаррісон Форд найкращі ролі

Коли Сталлоне вперше зібрав всіх героїв олдскульних бойовиків для свого проєкту “Нестримні”, здавалося, що це буде єдина гастроль. Втім, фільм настільки прийшовся до смаку цільовій, що було знято ще два (а нині йдуть зйомки четвертого). Оскільки постійно потрібно було додавати героїв 80-х, то черга дійшла (вельми несподівано) і до Форда. І ветеран не підвів. Він і чиновника спецслужби зіграв на належному рівні, і показав клас у бою, коли до цього дійшла справа. До речі, старшим за Форда в усій франшизі, здається, був лише Чак Норріс (він 1940 року народження, а Гаррісон – 1942 року).

 

Вік Адалін (The Age of Adaline) 2015

Гаррісон Форд найкращі ролі

Після аварії молода жінка Адалін (Блейк Лайвлі) отримує водночас неймовірну та трагічну властивість: вона перестає старіти. Вона постійно тікає, спочатку від рідних, потім від кожного свого нового кохання. Одного разу вона вирішує змінити відношення до власного життя заради свого молодого чоловіка. Однак, коли вони приходять в гості до його батьків, вона розуміє, що раніше зустрічалася з батьком коханого (Гаррісон Форд). Той спочатку шокований подібністю юної дівчини на свою колишню, але потім розуміє, що це та сама жінка…

 

Що приховує брехня (What Lies Beneath) 2000

Гаррісон Форд найкращі ролі

Містичний трилер Роберта Земекіса, у якому дружина персонажа Форда, звичайного викладача, розуміє, що бачить привида юної дівчини. Пізніше вона розуміє, що це привид зниклої школярки, у якої її чоловік викладав. Поринаючи у розслідування того, що відбувається, жінка (її грає Мішель Пфайффер) змушена з підозрою відноситись до власного чоловіка. Але при цьому вона також постійно сумнівається, чи справді вона впевнена у тому, що бачить – чи не втрачає вона розум?

 

Презумпція невинності (Presumed Innocent) 1990

Гаррісон Форд найкращі ролі

Окружний прокурор (Гаррісон Форд) потрапляє у дуже непросту ситуацію. Він завів роман з підлеглою, а потім її знаходять мертвою (підозра на те, що смерть насильницька). Ба більше, розслідування доручають саме цьому прокурору. Від самого початку йому зрозуміло, що це конфлікт інтересів, а тому він намагається заплутати слідство, хоча дуже швидко розуміє, що це безнадійна справа… Режисер – Алан Пакула.

 

Несамовитий (Frantic) 1988

Гаррісон Форд найкращі ролі

І відразу ще один напружений детектив, також від легендарного режисера – цього разу це Роман Поланскі. Форд грає хірурга, який приїздить з дружиною до Парижу на медичну конференцію. Дружина переплутала валізу в аеропорту, а коли чоловік приймає душ, вона взагалі таємничо зникає. Лікар починає її шукати, після чого знайомиться з контрабандисткою, але замість світу наркотиків опиняється у світі воєнного шпигунства…

Ігри патріотів (Patriot Games) 1992

Гаррісон Форд найкращі ролі

Далі у нас два фільми про Джека Раяна, головного героя шпигунських романів Тома Кленсі. Екранізували їх багато разів, із свіжих надходжень дуже радимо серіал з Джоном Кразінські (він має таку саму назву – “Джек Раян”). У першому фільмі з Фордом аналітик ЦРУ випадково заважає членам ІРА вбити британських офіційних осіб, та ще й вбиває брата найбільш завзятого терориста (Шон Бін). Тепер Раян та його родина стають ціллю для цих людей, що є тренованими вбивцями. Джек повертається до США, але вони знаходять його і тут…

 

Пряма та очевидна загроза (Clear and Present Danger) 1994

Гаррісон Форд найкращі ролі

У другому фільмі Джек Раян просувається по службі і стає начальником. Але не все так просто: тепер він знаходиться у вирі інтриг та підступних ігор власних колег з ЦРУ. Він намагається боротися з наркоділками з Колумбії, але йому заважають чиновники, які проводять неофіційні воєнні операції в цій країні. Одного з головних героїв грає скажений (як завжди) Віллем Дефо, і образ завзятого спецназівця, здається, створений саме для нього…

 

Свідок (Witness) 1985

Гаррісон Форд найкращі ролі

Цей фільм приніс Форду єдину номінацію на Оскар у його легендарній кар’єрі. Хлопець-аміш стає єдиним свідком вбивства. Гаррісон грає детектива, який намагається його захистити. Але коли відбувається замах на вбивство вже самого детектива, йому доводиться сховатися у володіннях амішів. Загалом, крім номінації Форда, у фільму було ще сім, в результаті чого він отримав дві статуетки – за найкращий оригінальний сценарій та монтаж.

 

Втікач (The Fugitive) 1993

Гаррісон Форд найкращі ролі

Хірурга (так, схоже Форд спеціалізується на їх зображенні) звинувачують у вбивстві власної дружини. Сам він впевнений, що він її не вбивав, але розуміє, що довести він це поки що не може. Для того, щоб виграти час та знайти справжнього вбивцю, він втікає від поліції (яка після цього впевнена, звісно, що він точно винен). Погоню за лікарем очолює талановитий детектив (Томмі Лі Джонс), але втікач постійно примудряється бути на крок попереду…

 

Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега (Raiders of the Lost Ark) 1981

Гаррісон Форд найкращі ролі

Далі йдуть кілька франшиз, які ми б не змогли б виключити, якби навіть хотіли (але ми і не хотіли). Індіана Джонс – персонаж культовий, що тут казати. Його образ, музика з фільму, хлист, капелюх, жарти, фірмова іронічна посмішка Форда – все це давно вже невід’ємна частина історії кіно. При цьому коли переглядаєш першого “Індіану” зараз, немає відчуття, що цінуєш цей фільм лише з відчуття пошани до визнаної класики. Багато речей виглядає такими, що залучають, розважають, зачаровують, захоплюють.

 

Індіана Джонс і останній хрестовий похід (Indiana Jones and the Last Crusade) 1989

Гаррісон Форд найкращі ролі

Те саме можна сказати і про третю частину, тільки тут враження підсилили образом батька Індіани у виконанні Шона Коннері. Ви можете запитати нас, а де друга частина, про Храм долі? Ми вважаємо її помітно слабшою за перший і третій фільм. Ви можете сказати, що вона є невід’ємною частиною франшизи, нехай і зі своїми недоліками. І тоді вже ми запитаємо вас – ви ж не будете включати у список найкращого четверту частину “Індіани Джонса”? Приблизно тією ж логікою ми керувалися і у випадку з другою частиною.

 

Розмова (The Conversation) 1974

Гаррісон Форд найкращі ролі

Не настільки широко відомий фільм Френсіса Форда Копполи, як “Хрещений батько” або “Апокаліпсис сьогодні”, але він точно заслуговує на такий самий рівень уваги. Спеціаліст з прослуховування виконує замовлення щодо запису бесіди двох молодих людей. З бесіди він розуміє, що незабаром має статися вбивство. Хоча його кредо – ніколи не використовувати матеріали справи, якою він займається, він вирішує втрутитись. Тепер він опиняється всередині якоїсь змови, де він сам наражається на небезпеку… Напружений витончений трилер з Джином Гекменом у головній ролі.

 

Зоряні війни. Епізод IV. Нова надія (Star Wars Episode IV: A New Hope) 1977

Гаррісон Форд найкращі ролі

Всі головні актори саги унікальні, але, мабуть, саме Гаррісон Форд – неповторний. Образ хитрого авантюриста, чарівного пройдисвіта, який у потрібний момент стає на світлу сторону, міг би бути прісним та клішованим. Але у виконанні Форда це один з найбільш популярних героїв фантастичних фільмів в історії.

 

Зоряні війни: Епізод V – Імперія завдає удару у відповідь (The Empire Strikes Back) 1980

Гаррісон Форд найкращі ролі

П’ятий епізод лише підсилив це відчуття, адже легкий розважальний, майже комедійний образ зміг показати і драматичну, і майже трагічну сторону. Цю частину більшість фанів вважають найбільш вдалою у франшизі, і роль Форда, відповідно, найбільш потужно виглядає саме на тлі Імперії, що не збирається просто так віддавати владу.

 

Зоряні війни: Епізод VI – Повернення Джедая (Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi) 1983

Гаррісон Форд найкращі ролі

Шостий епізод поєднує бойовик, фантастичні пригоди, трохи драми і багато комедії – і тут Гаррісон Форд почуває себе природньо, як риба у воді. Якщо деякі персонажі виглядають ніяково на тлі подій, що час від часу скочуються у своєрідний космічний капусник, то Ган Соло сам по собі ходячий капусник. Чи не через це ми його любимо?

Той, хто біжить по лезу (Blade Runner) 1982

Гаррісон Форд найкращі ролі

Рідлі Скотт випередив час та зняв фільм, який спочатку провалився в прокаті, а потім став навчальним посібником для режисерів, які хочуть зняти стильне та похмуре фантастичне кіно. Рік Декарт у підсумку може і не найголовніший персонаж. Але без Гаррісона Форда композиція точно розвалилася б.

 

Той, хто біжить по лезу 2049 (Blade Runner 2049) 2017

Гаррісон Форд найкращі ролі

Пройшло 35 років, естафету підхопив Дені Вільнев. Роджер Дікінс створив довершену картинку, отримавши, нарешті, свій перший Оскар за операторську роботу. Раян Гослінг став новим мисливцем на опальних андроїдів. Але Гаррісон Форд тепер по-спражньому вийшов на перший план. Хоча спочатку здавалося, що він тут лише для передачі естафети.

 

Апокаліпсис сьогодні (Apocalypse Now) 1979

Гаррісон Форд найкращі ролі

Роль Гаррісона Форда у цьому фільмі дуже мала – майже епізодична. Він грає полковника Лукаса, який надає перший інструктаж капітану Бенджаміну Л. Вілларду (Мартін Шин), якого відправляють на небезпечну місію – вбити полковника Куртца, який збожеволів десь у джунглях Камбоджі, дезертирував, підкорив місцевих жителів, які вважають його богом та вбивають за його наказом. Роль невелика, але масштаб картини настільки гігантський, що не відзначити її у списку найкращого було б вкрай необачно.

Якщо ця стаття була для вас цікавою та корисною, підтримайте нас внеском.

Читайте також:

Найкращі ролі Стеллана Скашгорда

Найкращі ролі Майкла Кейна

Найкращі ролі Курта Рассела

Найкращі ролі Дензела Вашингтона

Найкращі ролі Ґері Олдмена

Найкращі ролі Вуді Гаррельсона

Найкращі ролі Венсана Касселя

Найкращі ролі Сема Роквелла

Найкращі ролі Джуда Лоу

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.