kinowar.com

20 найкращих мотивуючих фільмів

 24.03.2022  Жанри, Новини, ТОП

Найкращі мотивуючі фільми, які надихають жити, творити, любити

Звісно, частина українців зараз не може переглянути будь-який фільм. В деяких містах чи районах немає електрики, інтернету або обстріли йдуть з такою інтенсивністю, що єдиним пріоритетом залишається життя та безпека родини та близьких людей.

Тим, хто має змогу відволіктися від перебігу подій хоча б на пару годин, пропонуємо картини, які мотивують та надихають. Саме зараз важливо час від часу відкладати смартфон з новинами та переносити увагу на щось інше. Мотивуючі фільми дають змогу переключитись та перезавантажити свідомість.

У переліку нижче фільми різних напрямків – історичні, спортивні, драматичні, розважальні та навіть музичні. Всі вони об’єднані посилом про те, що можливо змінити якщо не світ навколо себе, то хоча б себе самого. Не зламатися під натиском обставин, а зберегти прагнення до життя та створення чогось нового, корисного, надихаючого.

Отже, пропонуємо ці 20 мотивуючих фільмів, щоб ви мали змогу відволіктись та перезавантажитись.

Роккі (Rocky) 1976

список мотивирующих фильмов

Могутній чемпіон світу з боксу у важкій вазі настільки впевнено перемагає усіх суперників, що вони відмовляються проводити з ним наступні поєдинки. Щоб підтримати інтерес до персони чемпіона, обирають нікому невідомого бійця, шанси якого на перемогу майже дорівнюють нулю. Колись він був перспективним боксером, проте зараз він виконує брудну роботу для місцевих бандитів та намагається якось зібрати до купи власне особисте життя. Отримавши шанс, він відчайдушно хапається за нього та робить все, щоб створити диво в рингу.

Надзвичайно мотивуюче кіно. Одна лише музика Білла Конті та пісня Eye Of The Tiger групи Survivor може надихнути зробити найкращу версію себе з будь-якого глядача.

 

Достукатись до небес (Knockin’ On Heaven’s Door) 1997

список мотивирующих фильмов

Коли двом незнайомцям оголошують смертельний діагноз, вони вирішують скласти список бажань, про які ніколи не дозволяли собі мріяти. Шлях до їх здійснення ускладнюється тим, що їх переслідують мафіозі. Незважаючи на це, пара чоловіків, яким нічого втрачати, рухається в бік своєї мети. Кінцева точка призначення – побачити море, адже один з них ніколи не був на морі за все своє доросле життя. Та чи встигнуть вони опинитися на його березі до того як їх вб’є або куля мафії, або смертельна хвороба?

 

Втеча з Шоушенка (The Shawshank Redemption) 1994

список мотивирующих фильмов

Один з найвідоміших фільмів в історії, знятий за романом Стівена Кінга. Людина може потрапити у надскрутне становище, проте не втратити себе та волю до свободи. З тюрми під назвою Шоушенк втекти майже неможливо, проте якщо в тебе є мрія та план по її досягненню, тоді усі перешкоди можливо подолати. Головне не втратити віру в себе та не перестати бути людиною.

 

Куди приводять мрії (What Dreams May Come) 1998

список мотивирующих фильмов

Досить важка історія, яку осяює своєю присутністю неймовірний Робін Вільямс. Сімейна пара втрачає дітей у автокатастрофі, через кілька років чоловік також вмирає після аварії та потрапляє у рай. Проте там він дізнається, що дружна скоїла самогубство та потрапила до пекла. Тому він вирішує відправитися на її пошуки. Не дивлячись на важку фабулу, вкрай мотивуюча історія.

 

Список останніх бажань (The Bucket List) 2007

список мотивирующих фильмов

Фабула фільму трохи схожа на вже згаданий вище “Достукатися до небес”: у двох чоловіків знайдено смертельну хворобу, часу залишається зовсім небагато, а тому вони вирішують зробити все те, про що тільки можна було мріяти під час свого життя. Відмінність цієї стрічки у тому, що двоє помираючих з різних верств суспільства – Джек Ніколсон грає мільярдера, а Морган Фрімен звичайного роботягу. Крім того, вони більш вікові, а тому вантаж прожитого життя куди більш складний. Саме тому поступово від бажань на кшталт “стрибнути з парашутом” вони переходять до відновлення часу на спілкування з родиною та близькими.

 

Спілка мертвих поетів (Dead Poets Society) 1989

список мотивирующих фильмов

І знов Робін Вільямс та не надто простий драматичний фільм. Вчитель літератури у школі намагається донести до учнів просту річ: життя – це те, що є зараз, ловіть момент, поки це можливо, не відступайтеся від власних мрій через те, що комусь здається, що ці мрії “якісь неправильні”, небезпечні, непродумані, ризиковані, не надто солідні та не забезпечать грошей на вашому рахунку. Надихаюча історія призводить до трагедії, проте фінал стрічки надихаючий та мотивуючий.

 

Розумник Вілл Гантінґ (Good Will Hunting) 1997

список мотивирующих фильмов

Навіть якщо ти маєш винятковий талант, ти можеш залишитись у тому самому місці, де ти є. Якщо не ризикнути та не спробувати розкрити його, ти можеш не отримати роботу мрії, не зробиш важливі відкриття, більш того, ти навіть не зважишся на стосунки з людиною, яка тобі дійсно подобається. І ти завжди будеш чимось прикриватися – друзями, вірністю, принципами, звичками. Але ризик вартий того, щоб спробувати. Навіть якщо спроба може стати першим кроком до невдачі.

 

8 миля (8 Mile) 2002

список мотивирующих фильмов

Якщо в тебе є єдиний шанс зробити те, що ти завжди хотів, ти ним скористаєшся, чи дозволиш цьому шансу зникнути, запитує Емінем у пісні Lose Yourself, яка стала саундтреком до цієї музичної драми. Власне, перед його героєм постає саме таке питання. Хлопець, який живе у трейлері з мамою та мріє стати зіркою репу, має перемогти головним чином не у реп-батлі, а перш за все здобути перемогу над власними страхами.

 

Нокдаун (Cinderella Man) 2005

список мотивирующих фильмов

Часи Великої депресії у США. Роботи та грошей немає, а тому колишній боксер намагається бути корисним на будь-якому підробітку. Коли він отримує шанс битися за великі (по міркам часу) гроші проти найсильніших бійців, навіть якщо це загрожує його життю, він приймає виклик, щоб утримати власну родину.

 

Завжди кажи «Так» (Yes Man) 2008

список мотивирующих фильмов

“Зона комфорту” у кожного своя. Для персонажа Джима Керрі це означає не погоджуватись на будь-які авантюри, адже тоді ти в безпеці. Але одного дня його життя змінюється: тепер він відповідає “так” на будь-яку пропозицію. І виявляється, що таким чином йому набагато веселіше жити – а глядачам дуже весело за цими пригодами спостерігати.

 

1+1 (Intouchables) 2011

список мотивирующих фильмов

Добра, весела та світла історія про дружбу двох дуже різних чоловіків – багатого та бідного, освіченого та майже неграмотного, знерухомленого та занадто енергійного. Спочатку це просто робота за непогані гроші. Але потім зв’язок між двома нетиповими друзями стає куди більш міцним. Стрічка за реальною історією.

 

Життя Пі (Life of Pi) 2012

список мотивирующих фильмов

Доля може бути жорстокою: твій корабель розбитий у страшному штормі, загинули усі, окрім тебе та тигра, який тепер з тобою в одному човні. Звісно, їжі тепер немає не тільки в тебе, але й в хижака. Як вижити в таких умовах та дістатися берега? А найголовніше, як не втратити розум у цьому скаженому вирі подій?

 

Одержимість (Whiplash) 2014

список мотивирующих фильмов

Для того, щоб досягти справжнього успіху у справі свого життя, потрібно пройти крізь біль. Ми часто про це чуємо, проте реальне зіткнення з болем викликає шок. Саме такого шоку зазнає юний перспективний ударник: він потрапляє до класу викладача, у якого завжди мріяв навчатися, але його методи виявляються не тільки нестандартними, але й вкрай жорстокими, в першу чергу психологічно. Він вважає, що немає нічого гіршого для розвитку музиканта, ніж сказати йому “молодець”. Тому навчання буде жорстким, демотивуючим, іноді навіть кривавим. А головне, постійно буде виникати питання: чи воно того варте?

 

Король Річард (King Richard) 2021

список мотивирующих фильмов

Вілл Сміт зіграв батька тенісисток Серени та Вінус Вільямс. Байопік за реальними подіями часу становлення зовсім ще юних спортсменок залишає за кадром багато проблемних моментів, пов’язаних з цим впертим чоловіком, проте абсолютно точно надихає та мотивує. Річард Вільямс був атлетом, як і його дружина, але вони не спромоглися досягти помітних успіхів у професійному спорті. Та коли крок за кроком “король” Річард почав втілювати в життя багаторічний план того, як його доньки мають стати чемпіонками, скепсис усіх навколо поступово став змінюватися на захоплення.

 

Людина, яка змінила все (Moneyball) 2011

список мотивирующих фильмов

І знов за реальною спортивною історією, хоча й не такою відомою. Новий генеральний менеджер бейсбольної команди «Окленд Атлетікс» вирішує вивести її в топ дивізіону не за допомогою дорогих придбань зіркових гравців, а створивши максимально ефективну команду завдяки математичним викладкам та тактичним та технічним показникам бейсболістів. Математична модель гри, тактико-технічні дії, «команда-зірка» замість «команди зірок» – нічого не нагадує? Так, це справді ті самі принципи, які сповідував наш всесвітньо відомий геніальний тренер Валерій Васильович Лобановський. А в цій історії аналогічний підхід використав Біллі Бін (Бред Пітт), чим, звісно, шокував колег – але без революційних методів до ладу команду не приведеш…

 

Ігри розуму (A Beautiful Mind) 2001

список мотивирующих фильмов

Найскладніша боротьба – це не протистояння ворогу, супернику, конкуренту. Це боротьба з самим собою. Геніальному математику Джону Нешу довелося впоратися не з надскладними формулами та розрахунками, а зі страшною психічною хворобою – шизофренією. Першим кроком потрібно було усвідомити те, що він хворий. А потім намагатись зберігти нормальне життя, родину та роботу в умовах постійних галюцінацій та самообману. За реальною історією лауреата Нобелівської премії.

 

Мільйонер із нетрів (Slumdog Millionaire) 2008

список мотивирующих фильмов

Історії Попелюшки, яка спромоглася втілити в реальність найсміливіші мрії завдяки наполегливій праці та частинці вдачі, завжди будуть популярними в кіно. Бідний індійський хлопчик не мав зовсім нічого, аж раптом отримав шанс стати мільйонером. Та що його чекало на шляху до заповітної мрії? Історія довгої подорожі крізь втрати, бруд та загрозу життю у неймовірно надихаючому фільмі від Денні Бойла.

 

Непідкорений (Invictus) 2009

список мотивирующих фильмов

Нельсон Мандела вирішив об’єднати націю через велику гру. І намагаючись не протиставляти одну частину країни іншій, він винайшов спосіб, як через регбі згуртувати народ навколо єдиної національної ідеї. Біографічна стрічка за книгою Джона Карліна особливо мотивує завдяки зображенню Мандели харизматичним Морганом Фріменом, таким мудрим та спокійним.

 

Король говорить! (The King’s Speech) 2010

список мотивирующих фильмов

Лідери націй мотивують власні народи на протистояння ворогу, на боротьбу проти окупантів, на щоденний подвиг, який може призвести до смертельних ризиків. Але хто надихне самого лідера, якщо в нього є проблеми з впевненістю? У короля Великобританії Георга VI є великі проблеми з дикцією. Він нервує, заїкається, говорить тихо, невпевнено та нерозбірливо. По суті, він не може проголошувати публічні промови. А коли на горизонті війна з нацистами, це може бути серйозною проблемою для цілої нації. На щастя, після багатьох невдалих спроб королю знаходять спеціаліста, який зможе допомогти. Проте для цього потрібно прийняти його правила гри…

 

Едді «Орел» (Eddie the Eagle) 2016

список мотивирующих фильмов

Якщо ти не є сильним досвіченим атлетом, проте все одно мрієш прийняти участь у Олімпійських іграх, чи є в тебе шанс? Виявляється так, якщо ти досить наполегливий та волієш поставити все на кін. Звісно, стати чемпіоном вдається не кожному. Але завоювати серця вболівльників – чи це не справжня перемога? За реальною історією хлопця, який більш за все у житті хотів прийняти участь в Олімпіаді і нарешті знайшов спосіб потрапити на неї – стати стрибуном з трампліну у країні, у якій останній стрибок відбувся кілька десятиліть тому.

Читайте також:

12 надихаючих українських фільмів, щоб відволіктись від постійної напруги часу війни

Найкращі фільми України за 30 років Незалежності

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі