kinowar.com

5 найкращих фільмів Жана Дюжардена

 22.11.2022  Актори, Новини, ТОП

Найкращі ролі Жана Дюжардена

Чудовий французький актор, який здобув всесвітню популярність після виходу фільму “Артист”. Тоді Оскари отримали і сам фільм, як найкращий того року, і Жан Дюжарден за головну чоловічу роль. Здавалося, що тепер всі шляхи відкриті і невдовзі ми отримаємо нову голлівудську зірку. Втім, Дюжарден знімався не тільки у Голлівуді, але й у рідній Франції, і зіркою блокбастерів не став. Але, незважаючи на те, що його кар’єру не назвеш зірковою, він періодично знімався у дійсно хорошому кіно (при чому, різних жанрів, від “серйозної” драми до комедії).

Сьогодні ми згадаємо найкращі фільми за участю артиста, у яких він взяв участь і до свого тріумфу на Оскарі, і після нього. Дюжардена часто сприймають як коміка, але при цьому ролей в інших жанрах у нього також чимало, тому він, скоріше, всеїдний.

Якщо ця стаття буде для вас цікавою та корисною, підтримайте нас внеском.

Артист (The Artist) 2011

Жан Дюжарден найкращі фільми

Почнемо з того самого “Артисту”. Жан Дюжарден грає тут зірку німого кіно, Джорджа Валентайна. Його кар’єра у розквіті, боси студії прислухаються до його думки, він навіть захищає дівчину (Береніс Бежо), яка випадково опинилась у центрі скандалу, коли її фото поруч з актором витіснило з перших шпальт газет новини про прем’єру його фільму. Він допомагає їй отримати роль і таким чином надає поштовх її кар’єрі.

Тим часом ера німого кіно закінчується, адже тепер настає час звукового кіно. Консервативний Валентайн не збирається змінюватись і знімає свій новий фільм, день прем’єри якого співпадає з днем прем’єри нового фільму за участю тієї самої дівчини-акторки, якій він допоміг. Його зірка згасає, а її, навпаки, у самому зеніті, а тому комерційний успіх фільму та й взагалі подальші справи персонажа Дюжардена залежать від цього дня…

Фільм про німе кіно знятий у форматі німого кіно (останнього разу на подібний експеримент відважився Мел Брукс ще у 1976 році, коли зняв комедію, що мала назву “Німе кіно”) (здається, у цьому реченні ми поставили рекорд із використання словосполучення “німе кіно”) #НімеКіно. Брукс тоді розповідав історію про продюсера, що вирішив зняти німе кіно у звукову еру та збирав зіркову команду, щоб під подібний проєкт дали гроші. Щось подібне робив і режисер Мішель Азанавічус, адже кілька років він не міг знайти фінансування для свого задуму, адже подібну ідею просто не сприймали серйозно. Втім, коли його комедія “Агент 117: Каїр, шпигунське лігво” стала комерційно дуже успішною, гроші знайшлися – тоді він запросив ту саму пару на головні ролі, Жана Дюжардена і Береніс Бежо (яка також є дружиною режисера). Отже, наступна наша розповідь саме про цю комедію.

 

Агент 117: Каїр, шпигунське лігво (Le Caire, nid d’espions) 2006

Жан Дюжарден найкращі фільми

Агент 117 і агент 007 – паралелі тут очевидні. Втім, Азанавічус не став замахуватись на створення нового культового шпигунського персонажу, а зробив суто комедійне пародійне кіно. Це далеко не перша екранізація романів Жана Брюса про агента 117, але саме фільми з Дюжарденом стали найбільш успішними (настільки, що після стрічки про Каїр були створені ще дві – про місії в Ріо та Африці; третю знімав вже не Азанавічус, але фільм вийшов досить непоганим).

Секретом успіху стала тональність – це легка комедія з тупуватим, але чарівним головним героєм. Це ніби повернення у старі часи, коли фільми про Бонда з Роджером Муром вважалися крутими, але при цьому без намагання зробити крутий шпигунський екшн. Юбер Боніссер де Ла Бат зваблює красивих жінок, випиває, багато жартує та знешкоджує нацистських агентів і інших ворогів. Все, як Бонд, тільки без намагань виглядати крутим.

 

99 франків (99 francs) 2007

Жан Дюжарден найкращі фільми

Так, саме Жан Дюжарден знявся в екранізації цієї дуже популярної у нульові книги Фредеріка Беґбедера. Він зіграв креативного генія з рекламної агенції, який з легкістю може придумати будь-яку ідею для рекламного ролика, постера чи упаковки товару, а потім з такою ж легкістю може створити проблеми для себе і агенції через пригоди у наркотичному дурмані. Він закохується і втрачає кохання, він заробляє великі гроші і втрачає їх, він виграє престижні фестивалі і наражається на серйозну небезпеку з боку правоохоронних органів, і все це до точки, де він одного дня зрозуміє, що життя більше та складніше ніж почуття ейфорії після доріжки кокаїну. Чи вдасться йому все повернути? Це велике питання.

 

Вовк з Волл-стріт (The Wolf of Wall Street) 2013

Жан Дюжарден найкращі фільми

У розкішному і дуже веселому фільмі Мартіна Скорсезе про одного з найвідоміших шахраїв 90-х Джордана Белфорта Дюжарден грає невелику, але важливу роль другого плану. Коли обсяг махінацій головного героя (його грав Леонардо Ді Капріо) досяг настільки видатних розмірів, що готівку вже просто нікуди було дівати, йому знадобилася допомога. Партнером взявся виступити швейцарський банкір Жан-Жак Саурель – саме його зіграв Дюжарден. Він веселий, дуже розумний і любить жіноче товариство. Дуже нагадує агента 117 зі шпигунської комедії вище, чи не так?

Один з тих випадків, коли персонаж з невеликою роллю запам’ятався не гірше деяких центральних героїв фільму – тут навіть жалкуєш, що йому не дісталася більша роль. Але оскільки фільм було знято за реальною історією, то для будь-яких фантазій є межа.

 

Офіцер і шпигун (J’accuse) 2019

Жан Дюжарден найкращі фільми

Найкращий це фільм за участю Жана Дюжардена чи ні, питання дискусійне. А от роль, яку зіграв актор у стрічці Романа Поланскі, на нашу думку, дійсно найкраща у його фільмографії.

Це ще один фільм за реальною історією, де капітана французької армії Альфреда Дрейфуса звинувачують у шпигунстві. Дюжарден грає полковника Пікара, якому доведеться вникнути в обставини справи та підтвердити чи спростувати винність офіцера. Незважаючи на власне погане ставлення до звинуваченого, Пікар поступово розуміє, що докази сфабриковано, при чому не надто талановито. Він намагається донести до керівництва, що подібний прецедент поганий для всієї правової системи Франції, а винесення виправдувального вироку, навпаки, допоможе країні відчувати верховенство права. Але він стикається зі стіною опору з боку вищого командного складу. Тоді він намагається знайти підтримку за його межами, чим запускає процес розколу громадської думки у Франції, а потім і всій Європі…

 

БОНУС

Інкасатор (Le convoyeur) 2004

Жан Дюжарден найкращі фільми

У якості бонуса згадаємо, що у фільмі, за мотивами якого зняв свій ремейк “Гнів людський” Гай Річі, також знімався Жан Дюжарден. Щоправда, він зіграв не головного героя, якого пізніше зіграв Джейсон Стейтем (тут його зіграв Альбер Дюпонтель), а персонажа, якого звуть Жак Мазар на прізвисько «Джек-пот».

Загалом головна лінія історії залишається тією самою: у інкасаторську компанію приходить загадковий чоловік, якого явно цікавлять не гроші, не робота і не колектив, а щось зовсім інше. Втім, його колеги так і не можуть зрозуміти, що саме, поки не настає день нового пограбування інкасаторської машини…

Якщо ця стаття була для вас цікавою та корисною, підтримайте нас внеском.

Читайте також:

Найкращі ролі Вуді Гаррельсона

Найкращі ролі Венсана Касселя

Найкращі ролі Стеллана Скашгорда

Найкращі ролі Майкла Кейна

Найкращі ролі Курта Рассела

Найкращі ролі Сема Роквелла

Найкращі ролі Дензела Вашингтона

Найкращі ролі Ґері Олдмена

Найкращі ролі Джуда Лоу

Підтримайте Україну:

  • фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
  • фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
  • Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
  • дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt

Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:

Коментарі

Коментарі закрито.