Маловідомі повнометражні мультфільми, варті перегляду
Українська ілюстраторка та аніматорка Xendart | Шурік🇺🇦🇨🇦 у своєму твітері створила чудовий тред, яким ми вирішили поділитися. Вона здивувалась, що недооціненими чи маловідомими називають мультфільми, які знає не тільки професійна, але й широка аудиторія і запропонувала своє бачення тих анімаційних стрічок, які справді не отримали достатньо уваги.
Давайте поговоримо про мультфільми, які не збирають регулярно сотні тисяч лайків в тіктоці
Звісно, все суб’єктивно, адже, наприклад, перший номер в списку не те щоб загальновідомий, але й не є чимось відомим самим лише професіоналам, а “Пастка для котів” для тих, чиє дитинство припало на 80-ті роки, взагалі щось таке, що має бути у персональному топ-10. Менш із тим, добірка вийшла дійсно дуже цікава і нестандартна, а тому можна лише подякувати Олександрі і почати перегляд тих стрічок, які ще не бачив.
У Xendart | Шурік🇺🇦🇨🇦 є також інстаграм з великою кількістю власних артів, радимо підписатися:
Далі текст від авторки треду, коментарі редакції курсивом.
Тріо з Бельвіля (Les Triplettes de Belleville) 2003
“Тріо з Бельвіля” дуже відомий у вузьких колах. Мультфільм французького режисера Сільвена Шоме розповідає історію про бабусю професійного велосипедиста. В пошуках викраденого внука вона їде в Бельвіль, де на неї чекатимуть зустрічі з кримінальними авторитетами і багато диваків.
А ще – дві номінації на Оскар (крім найкращого мультфільму ще й за оригінальну пісню, слова до якої також написав Сільвен Шоме), премії BAFTA, Сезар, Незалежний дух, а також отримані нагороди Золота зірка французького кіно, премія «Джині» і премія «Люм’єр».
Магазинчик самогубств (Le Magasin des suicides) 2012
“Магазинчик самогубств” — теж французький мультфільм режисера Патріса Леконта. Париж бʼє рекорди по кількості суїцидів. Це все не турбує сімʼю Тувош, які створили бізнес на продажі «Всього для суїциду». Але їхнє життя змінюється, коли новонароджений син зустрічає життя посмішкою.
Леконт, до речі, не є суто анімаційним режисером – абсолютна більшість його робіт є ігровими фільмами. Серед них і відомі комедії на кшталт “Засмаглі” та “Засмаглі на лижах”, і значно серйозніші драми («Месьє Ір»), і бойовики («Спеціалісти», «Один шанс на двох» з Аленом Делоном та Жан-Полем Бельмондо).
Володарі часу (Les Maîtres du temps) 1982
“Володарі часу” — сюрреалістичний фільм французького режисера Рене Лалу (він відомий за мультфільмом «Жорстока планета» (також «Дика планета» або «Фантастична планета»). Мультфільм про хлопчика Пʼєля, який чекає на корабель, що повинен врятувати його з нерозвіданої планети Пердиди. Але планета населена не тільки мирними створіннями.
Антологія Спогади про майбутнє (メモリーズ) 1995
Гарматне м’ясо (Taiho no Machi) 1995
Аніме-антологія з короткими фільмами трьох різних режисерів, мій улюблений це «Гарматне м’ясо» Кацухіро Отомо (автор “Акіри”). Антиутопічний сюжет про день сімʼї в місті, де життя кожного громадянина направлено на заряджання і постріли з гігантських пушок по місту противника, яке пересувається.
Всі три новели засновані на манга-розповідях Кацухіро Отомо. «Гарматне м’ясо» адаптував і поставив він сам, над ще двома працювали інші видатні японські режисери:
Магнітна троянда – сценарій Сатоші Кон, режисер Кодзі Морімото
Бомба-вонючка – сценарій Кацухіро Отомо, режисер Тенсай Окамура
Злодій і швець (The Thief and the Cobbler) 1995
Questionably невідомий мультфільм, зрежисований канадцем Річардом Вільямсом, автором аніматорської Біблії. Фільм не було закінчено. На вас очікує нарколептичний султан Нод, візир Зигзаг і неймовірні сюрреалістичні композиції.
У фільма дуже важка історія створення. Задум анімації народився у 60-х, але до кінця 80-х стрічка так і не дійшла до продакшну, оскільки фінансування було незалежним (тобто, його не було), а технічна сторона питання – дуже амбіційною. Продакшн почався у 1989 році, коли Warner Bros. погодились фінансувати фільм та здійснювати його дистрибуцію. Далі все вийшло за межі як графіка по часу, так і бюджету. Фільм порізали і перемонтували вже без участі режисера. Його випустила в прокат компанія Allied Filmmakers у 1993 році під назвою The Princess and the Cobbler (Принцеса і швець). В прокаті на нього чекав провал, а через два роки студія Miramax Films знов його перемонтувала і перевипустила вже під назвою Arabian Knight (Арабський лицар). Касові збори знов були дуже погані (фільм не зібрав навіть мільйон доларів), але тепер на проєкт чекав статус культового: у 2013 році його реставрували, а у 2012 вийшов документальний фільм Persistence of Vision (Завзятість бачення) про складний процес створення, як заявляли самі автори документалки “найкращого анімованого фільму, який так і не було завершено”. В трьох різних версіях “Злодій і швець” озвучують різні актори, серед яких є Шон Коннері (одна фраза одного з головних героїв), Вінсент Прайс, Меттью Бродерік, Тоні Коллетт, Дональд Плезенс.
Мисливці на драконів (Chasseurs de dragons) 2008
“Мисливці на драконів” — знов французький, теж +- відомий, режисери Артур Квак і Гійом Івернель. З краю світу повертаються лицар за лицарем, кожен з них збожеволів і розмовляє сам з собою. Герої повинні спробувати зробити те, що не вдалося ордену лицарів.
Пастка для котів (Macskafogó) 1986
Зрежисована угорцем Бела Терновскі пародія на Джеймса Бонда розказує історію про богемну мілітаристську спільноту котів, які намагаються винищити мишей. Агента Ніка Грабовського відправляють в місто Покіо для отримання надсекретних планів, які спасуть мишину цивілізацію.
Не так багато людей знає, що у 2007-му році, через двадцять років після виходу першої стрічки, було випущено сиквел (навіть з тим самим режисером).
Ноктурна (Nocturna) 2007
“Ноктурна” — мультфільм іспанських режисерів Адрія Гарсія і Віктора Мальдонадо. Сирота Тім боїться темряви. Він проводить ночі, розмовляючи зі своєю зіркою. Однак однієї ночі його зірка пропадає з неба. В пошуках зірки Тім зустрічає створінь зі снів. Темрява просувається містом…
Читайте також:
Найкращі мультфільми всіх часів
Найкращі мультсеріали всіх часів
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom