Це нова стрічка від продюсерів фільму “Зима у вогні”, який було номіновано на “Оскар” у 2016 році
У київському кінотеатрі “Кіно42” відбувся закритий допрем’єрний показ документального фільму “Життя на межі”, який створили два українські ветерани – режисер Павло Пелешок та продюсер Юрко Іванишин. Їхній попередній фільм “Зима у вогні” було номіновано на “Оскар” як “Найкращий документальний повнометражний фільм”. У 2014 році вони взяли до рук зброю, щоб боронити країну, та камери задля фіксації моторошної реальності.
Фільм “Життя на межі” розповідає про становлення й розвиток українського спротиву від подій Революції Гідності до повномасштабної війни росії проти України. Це перший і єдиний фільм, який охоплює весь період російсько-української війни – від 2014 року до сьогоднішніх днів.
Павло Пелешок та Юрко Іванишин, які були на війні з 2014 року, боронячи Україну від російської агресії, продовжували знімати свою реальність, таку далеку для іншого світу. Для створення фільму автори опрацювали 640 годин архівних матеріалів. З уламків спогадів та власного кіноархіву ветерани Павло та Юрко зібрали мозаїку причин та наслідків, з яких складається сьогоднішня російсько-українська війна – від кінця 2013 року до сьогодні.
“Повернувшись з фронту ти залишаєшся зі страхом, люттю, невпевненістю, самотністю, розчаруванням, з ненавистю до себе і відчуттям провини. Цей фільм став для нас більше, ніж просто хронологією подій. Це фільм-маніфест про нас, українців, і наші цінності, про неймовірно складний та жахливий шлях, який нація пройшла за останні вісім років, про те, як вона загартовувалась, дійсно, мов сталь. Зараз Україна – форпост цивілізованого світу і наше завдання – закріпити цей статус не лише ціною пролитої крові, а й оновленною моделлю сприйняття нас як нації у світі, просуваючи наратив переможця”, – коментує Павло Пелешок, режисер, сценарист та продюсер фільму.
“Життя на межі” ми створювали два з половиною роки. Одразу розуміючи, що повинні розказати про весь період становлення нашого спротиву – від Майдану до сьогодні. І показати це в першу чергу міжнародному глядачеві. Ми зробимо все можливе для того, щоб фільм подивились якомога більше глядачів у всьому світі. Бо світ мусить інвестувати в правду, аби такі речі, як зараз, більше не відбувалися”, – зазначив під час закритого показу продюсер Юрко Іванишин.
“Базуючись на власному особистому, сімейному та професійному – власне, кінематографічному – досвіді, авторам вдалося яскраво і чесно відтворити шлях боротьби з російською навалою всього українського народу. Вільне переміщення у часі між 2013 і 2022 роками, використання сучасної кіномови, відверта та зворушлива присутність в кадрі самих митців, їхніх близьких і друзів: все це робить стрічку непересічним твором, що апелює до найширшої глядацької авдиторії – як вітчизняної, так і міжнародної”, – зазначає арт-директор Української Кіноакадемії Алік Шпилюк.
Міжнародна прем’єра стрічки “Життя на межі” відбудеться 15 грудня у Берліні, а українська – 20 грудня в кінотеатрі “Жовтень” у Києві.
Читайте також:
Найкращі українські фільми про війну з росією
Підтримайте Україну:
- фонд Повернись Живим (допомога армії) — savelife.in.ua
- фонд Сергія Притули (допомога армії) — prytulafoundation.org
- Таблеточки (допомога дітям) — tabletochki.org
- дитяча лікарня Охматдит (допомога дітям) — bit.ly/help-ohmatdyt
Приєднуйтесь до наших сторінок у соцмережах:
- facebook — facebook.com/goodkino
- YouTube — youtube.com/c/kinowar
- Instagram — instagram.com/kinowar.com.ua
- twitter — twitter.com/kinowar_com
- Telegram — t.me/kinowarcom